bugün

Burunlarından kıl aldırmayan, egolu ve kendilerini bir şey sananların yazı yazdığı entel bir dergi. tabi sözde entel! yazarlar yabancı kaynaklardan yazı çevirip altlarına da kendileri yazmışcasına isimlerini eklerler. O kadar zor terimler ve cümleler var ki, bizim eğitim seviyemize göre biraz fazla. Bir de cümleler arasında tutarsızlıklar var çünkü araya kendi cümlelerini ekleyerek komik duruma düşüyorlar. Bir de beğenmeyip dışarıdan yazar almıyorlar. Gördüğüm en kapalı dergi. Entel görünmek için her yolu deniyorlar ama nafile... Üstüne üstlük yazılarda da ruh yok!
iran filmlerini Türkçe'ye Aleykümselam/selamünaleyküm'ü sağ olun/rica ederim diye, La ilahe illallah'ı ise lanet olsun diye çeviriyorlar. Ne diyeyim ki. Daha önce izlediğim Hollywood filmleri geliyor aklıma. Çıldırıyorum. Allah bilir neyi ne diye çeviriyor bu dingiller. Dublajda bu kadar özenli iken altyazılı filmlere yapılan bu ihmalkarlık nedir efendim!
Keyifsiz metod. TR olacak. Evet.
sevdiğim ama eksiklikleri olduğuna inandığım aylık sinema dergisi.
bu aralar maddi sıkıntı yaşıyorlarmış, üzülmedim değil.
Derginin kendisini severim ama ne zaman twitter'a girsem birilerini linç ediyorlar. Her konuya politik açıdan bakmalarıni seviyorum ama bu ne şiddet bu celal be kardeşim. Ben de murat tolga sen'i sevmiyorum. Bence de sizin dışındaki eleştirmenler bok yesin. Bence de Körfez yılın en iyi filmiydi. Şaka şaka. Körfez bok gibi film. Orda bi gözümden düştünüz zaten. Dergi iyi ama çok da cetelesmeyin yani. Bunlara gerenk yok.