bugün

insanların birbirinin üstüne atlayarak en alttakini öldürme isteklerine oyun süsü vermeye calısmaları sonucu cıkmıs sey**
altta kalana nedir bu kin bu kadar soruları kafamızda dolaşsa da oynarken zevk aldığımız oyunumsu şey.
en altta kalanın değilde her zaman en altın bir üstündekinin canının çıktığı oyun.
kişinin ''altta kalanın canı cıksın'' seklinde bağırıp, kurbanını düsürmesi üzerine ortamda bulunan topluluğun kurbanın üstüne çullanmasıdır.sakatlıklar meydana getirir.
sözlüğün online listesindeki adı "a" harfi ile başlayan yazarların sloganı.
(ben değilim valla.benimde üstümde birileri oluyor)
sözlüğümüzdeki deersiz uuser'ımız can'la alakası olmayan durumdur.
lütfen karıstırmayalımdır. *
15-20 tane besili ortaokul talebesi alinir.
hepsi bir yurda tikilir. tabii ki erkek yurduna.
bu talebelerden uyanik olanlari bu oyunu oynamayi teklif eder. sonra zavalli, durumdan habersiz ezik biri kurban secilir. birileri onu dalgaya getirip yere yatirir. sonra insan kiligina girmis öküz ve mandalar onun üstüne 'altta kalanin cani ciksin' diye bögürerek atlarlar. olan, kisi sayisina göre azgin talebe yigininin en altindakilere olur.
altta kalanın zaten canı çıkmıştan beter olmuştur.

(bkz: allah canımı alsa da kurtulsam)
ergenlik dönemine yeni girmiş erkeklerin kendi güçlerini yeni yeni keşfetmeye başlamasıyla bu gücümü nerde deneyebilirim diye düşünürken aklına geldiğini düşündüğüm oyun.

not:burda aslında gençler güçlerini değil öküzlük derecelerini belirler.
canın çıkıp çıkmıyacağı, altta kalınan duruma göre değişir. yatakta iseniz sorun olmaz da, beton üzerinde iseniz sakat durumdur.*
nesilden nesile geçişinin ne şekilde olduğunu asla anlayamadığım oyun.bizden önceki nesil de oynamıştır,biz lisedeykende oynanırdı,zamanın liselileri de oynuyorlar.hayır adı da değişmiyor asla.
lise ve orta okullarda uygyulanan eğlenceli bir infaz yöntemi.garip yanı bu infaz için günahsız ezik biri seçilir genelde.birde bazen en alttaki sıkıştığı yerden kurtulup en üstteki kişinin üstüne atlayabilir, bu durumda uygulama bir nevi el kızartmacasına dönüşür.*
unutulmaz liseli replikleri* basligi acilsa ilk siralarda yer alacagini tahmin ettigim cumle.. walla bu haykirisi hic unutmadim, unutamadim.. hep biraz urkutucu gelmistir itiraf edeyim..
(bkz: seytan doldurur)
(bkz: yaziktir gunahtir)
ilkokolda da önümüze gelene bin tekme tayfasındandır bunlar.yine de dışlanmamalı, daha faydalı aktivitelere yönlendirilerek topluma kazandırılmalıdırlar.
özellikle kalabalık olunca acaip zevkli olan, fakat idmanlı değilseniz ertesi sabaha yerinden kaldırtmayan hadise. yurtlarda oynanınca tadı bir başka oluyor ama hala çözemediğim bi nokta var ki: ben nasıl oluyor da en üste binip oyunun sonunda en alttan kemikleri kırılmış vaziyette çıkıyorum... hala merak eder eder dururum.. *
klostrofobi si olan birisine asla yapılmaması gereken atraksiyon. (bkz: rage mode-on) str +4 con+4 int-8 wis-8 durumu yaratır.
genelde liselerde yaygın olan, ergenliğin verdiği "enerjiyle" oynanan karambol de denilen bir çeşit oyun. üst üste en çok adam rekoru kırılmaya çalışıldığı da görülmüştür. * * *
(bkz: altta kalanın a k)
(bkz: vae victis)
karambol de denir
Ogrenciyken uyuyan sahislari uyandirmak amaci ile kullandigimiz, zalimce ama zevkli bir metod.
genelde ramazan ayinda sevabina hayir yapacagim diye ahaliyi toplayip ezilmesini seyreden sozde hayirseverin soyledigi soz.
(bkz: altta kalanın beli çıksın)
üniversitelerin "altta kalanın çanı çıksın" şeklinde yorumlayıp çan eğrisini esindikleri olay.
lise dönemlerindeki gençlerin vazgeçilmez oyunudur.

(bkz: hulk ile altta kalanın canı çıksın oynamak)