bugün

Ali Rıza ve Oğuz arasında gelişebilecek tutkulu bir aşk. * *
leyn zaten bu konudan ikisi de mimli. Pot mu kırdım ne?
şevket 'in dayanamayıp sedef ' e tecavüz etmesi.

oğuz 'un hapisten kaçıp, necla ya duyduğu aşktan dolayı çocuğunun annesini karnında ki bebekle öldürmesi.

ferhunde nin, yılanlık boyutunun tavan yapması sonucu ali rıza bey 'in yatağına girmesi ve kayınvalidesinin onları yakalaması. vb.

fikret in artık ahlak kavramını yitirmiş olması sonucu, bir genelev açıp çalıştırmaya başlaması. ama önce leyla, necla, ferhunde, nehir hanım, sedef ve hatta tahsin'in küçük kızı, ve hatta ve hatta cadı kaynanasını bile genelevde çalıştırması.

yaman bey'in ferhundenin kayınvalidesiyle evlenmesi.

ali rıza bey in torbacılığa başlaması.
oguz'un neclaya aski nefrete dönmesi ve sonunda o ailenin tümünü s.kecegim diyerekten önce ayseyi sonra ferhundeyi , necla nin annesine sonrada fikret'e tecavüz etmesi.
(bkz: kafaya uçandaire düşmesi)
melankolinin dibine kadar yaşandığı bir dizide yasanabilecek extrem noktalar.

edit: dizi izlemeyen bizlere bakın hele, nasılda sayıyoruz tek tek karakterleri hay maşallah. *
sözlüğe günah çıkartma:itiraf ediyorum efendim, evet izliyorum bu diziyi. hemde bir sahnesini kaçırmadan, izlemediğim partları youtubede aratırcasına... ama, ilkinde anlıyorum tekrarları izlemiyorum.
sözlük vallahi bir bunu izliyorum ama..
polat alemdar' ın diziye dahil olması bunlardan biri sayılabilir.
ırz düşmanı, namussuz, 3 paralık dolandırıcı oğuz'un, ali rıza efendi'yi evlenlendirme vaadiyle kandırıp ırzına geçmesi. daha kötüsü bunca vaveyladan sonra ali rıza efendi'nin hala oğuz denen yerebakan uçkurbozan karektersizine aşık olması.
ali rıza beyin de evi terk edip bir gayla beraber hollandaya kaçması... *
her dizide olan standart kurgular. hala daha utanmadan aynı hedeleri yayınlıyorlar. yayınlamak mesele değil izletebiliyorlar da. Zaten bir ürünü öyle bir övgüyle doldurup jelatinleyip paketleyip sunarsan izlemekle mükellef kalmaktan başka çare olmayan durum.
diziye jack bauer'in dahil olmasi. konaga kesin sentoks 4546576 gazi gelir.
- konsolos olan ve paso semt kahvehanesinde takılan yaşlı amcanın ki dizideki adını bilmiyorum, elkaide bağlantılarının ortaya çıkıp, o ev de namussuz işler yapılıyor diyerek roketatarla havadan ali rıza bey in eve girmesi.

- şevket in bazı müşterilerin parasını çalmakla yetinmeyip, işi artık iyice abartıp, ayrıca diziye selim edes , engin civan erol evcil erol aksoy dinç bilgin ve son olarakta cem uzan ı dahil etmesi ve çete kurup çalıştığı bankanın bunlarla bereber içini boşaltması.

- tahsin oğulları o iki veletin, fikret in minik kızkardeşi ayşe yi kaçırmaları.

- sedef in aslında annesi nehir hanıma sarkan semt kahvecisi abiden hamile kalması.

- ferhunde nin arkadaşı olan bankada çalışan kadının, avukatın karısıyla birleşip avrupa insan hakları mahkemesine başvurmaları. * *
yaman beyin cananla aşk yaşaması bunu duyan avukatın hamile olan kızı( neydi onun adı) ayarlaması. oğuzun fikreti de yolsan çıkarması.
evin küçük kızı ayşe' nin yaşananlara dayanamaması ve buhran geçirerek evden kaçıp kötü yola düşmesi.

ali rıza beyin ferhunde'yi öldürmesi akabinde hayriye' yi katletmesi şevket' in olanlara dayanamayıp köprü altına düşmesi leyla' nın iyice sıyırıp akıl hastanesine abone olması ve ayşe'nin sokak çetelerinin eline düşürek uyuşturucu müptelası olması.
ferhunde'nin, fikret'in kaynanasının öz be öz kızı çıkması (güç birleştirip voltranı oluşturacak olan bu iki karakter diğerlerinin anasını ağlatacaktır, inanıyorum)
kahveci ahmet bey'in dayanamayıp nehir hanım'a tecavüz etmesi.
ferhundenin ali rıza beyle kaçması
oğuzun küçük ayşeyi kendine aşık etmesi
(bkz: yaprak dokumu nde eve atom bombasi atilmasi) *
tahsin'in, cevriye hanım ile fikret'i yatakta basması.

ne necla'Nın oğuz'la kaçması, ne ferhunde'Nin şevket'i aldatması, ne şevket'in kumar borçları hatırlanır şerefsizim.

hatta şöyle bir diyalog bile olabilir;

cevriye hanım: tahsin dur olm bu meymenetsiz kandırdı beni

tahsin: anne yeter ama artık

cevriye hanım: valla olm yaptığı dantelleri göstericem dedi kandırdı beni

tahsin: pes anne pes hala iftira atıyorsun haksizlık yapıyorsun fikret'e.

fikret: tahsin dur bağırma annene

tahsin: iyisin di mi canım.

ulan ne aşkmış birader.
sedef'in, kahveci ahmet beye facebook aracılığıyla arkadaşlık talebi göndermesi. daha sonra poke, rakı sofrası derken nikah masasına oturmaları.