bugün

işte bunlar hep kuru cilde krem sürmeyip hep kaşı havaya kaldırmaktan oluyor. Bizim bir arkadaş var 24 yaşında alnı kırış kırış 36 yaşında bir abi var ince çizgi bile yok. Demek ki neymiş bakım önemliymiş.
Ben karma cilde sahibim. (T bölgesi daha yağlı, yanaklar daha kuru.) Yüzümde henüz kırışıklık yok ama alnımda yani yüzümün daha yağlı olan bölgesinde dikkatli bakıldığında ince ve yarım çizgiler belirmiş. Kuru ciltler daha erken kırışır derler halbuki.
Kırışıklık oluşumunda mimik de etkili sanırım.
Benim gibi herhangi bir şey yaparken alnınızı kırıştıran biriyseniz daha 20 lerde alnınız kırışır. Neyse fotoğraflar artık çok teknolojik de anlaşılmıyor.
Gözlemlerime göre tamamen genlerle alakalı. Elbette mimik, beslenme de önemlidir ama bakıyorum benden daha yaşlı insanların alnında kırışıklık yok. Göz çevrelerinde hiç yaşlılık belirtisi yok. Bu insanların estetik, bakım falan yaptırdığı da yok.
Bense azcık güneş görsem gözlerimi açamadığım için alnım, göz çevrem kırışıyor. haliyle zamanla bu çizgiler yer edindi yüzümde.
Kaşı gözü ayrı oynayan çalışma arkadaşlarımda gözlemlediğim durum.
Erkekler için karakteristik ve karizmatik bir olgu iken, dişiler için sıkıntılı bir durumdur.
Çok fazla mimik yapmaktan dolayı olan bir durumdur. Her olaya her şeye tepki vermek,kızmak şaşırmak ,sorgulamak, şüphelenmek ,tekrar düşünmesini istemek için konuşmak yerine mimikle gösterince erken yaşta alnınızda çizgi/ çizgiler olabiliyor.
Alinda yukaridan asagiya dogru bulanan genis kasimiz frontalis, mimiklerimizi ve kaşlarimizi kaldirabilmemizi saglar. Zaman icinde biz farketmesek de yercekiminin de etkisiyle kaşlarimiz gozlerimizin uzerine düsmeye başlar ve beynimiz bu durumu duzeltmek adina bu genis kasa emir gondererek kaşlari yukarda tutmaya calisir. Hem bu gorevinden dolayi hem yaşla incelen alın dokusundan dolayi hem de dış etmenlerin de etkisiyle alnimizdaki cizgiler gitgide derinlesir, cogalir ve kalici hale gelir.
yüzümün her bir köşesinin erkenden kırışacağını öğrendiğim başlık.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar