bugün

voltaire'in 2000 senesinde çıkardığı albüme ismini veren çok hoş parçası.

What did I ever do to you
that you should treat me this way?
is it really such a crime
for an angel to speak his mind?
in time I'll try to shed some light
if I were a big boy I wouldn't cry
but since I'm not a big boy I'll have to cry

what did I ever do so wrong
that you should cast me from grace
though I love to rule in hell here
how I miss the taste of heaven
its soft and cool embrace
if I were a big boy I wouldn't cry
but since I'm not a big boy
I'll have to close my eyes
and picture what's it's like

I'm just like you
made by he
despised by they
I'm almost me
I'm nearly human look at me
I'm almost a human being
I'm just like you
made by he
despised by they
I'm almost me
i'm nearly human
pity me I'm almost a human being

I still remember your light
and it was streaming down
and burning out my eyes
If I were a big boy i wouldn't cry
but since I'm not a big boy
i'll have to close my eyes
and picture what it's like

I'm just like you
made by he
despised by they
I'm almost me
I'm almost a human being

these tears are real
I'm jealousy I'm spite and hate
to the core I'm mean
I'm almost a human being
I'm just like you
better than he
to hell with they
I'm almost me
I'm nearly human
Pity me I'm almost a human being

don't touch me ahhh
I couldn't bear the thought of it now
don't touch me ahhh
I couldn't bear the strength
don't touch me ahhh
I couldn't bear the thought of it now
touch me touch me touch me
don't touch me touch me touch me

http://www.youtube.com/watch?v=pFkOYRl5hTM
J. J. Abrams'ın(star trek, fringe, lost) prodüktörü olduğu, fringe'in yaratıcısının yeni dizisi.
başrolde Karl Urban(aha yine star trek) oynamakta.

dizi 35 sene sonra geçiyor ve androidlerden nefret eden bir polisle bir android'in ortaklığını anlatıyor.
konusuyla biraz i, robot'u anımsatan bir dizi. umarım fringe kadar başarılı bir yapım olur.
kış sezonunun en bomba dizisi olarak geliyor. tsi verecek olursak 18 kasım 2013 4:00'da ilk bölümü yayınlanacak.

konu hiç fena durmuyor. j j abrams'ın yüksek bütçeli dizilerinin bomba gibi girip sonradan sıçtıklarını hatırlasak** çok iyi başlayacağını ve en geç 3. mevsiminde bayat balık durumuna geleceğini söyleyebiliriz.
pilot bölümüyle güzel başlamış dizi. umarım sonradan batırmaz.
(bkz: başıma bir iş gelmeyecekse)
çok büyük beklentilerim var çok. fringe'den sonra ardığımız tadı bulabileceğimiz bir dizi olacak öngörüsünde bulunuyorum. umarım boşa çıkmaz. bir lost olmaz. *
edit: imla.
sezonun en gözde dizisi. bilimkurgu- polisiye sevenler için mükemmel. sonunu boklamazlarsa her bölümünü heyecanla bekleyeceğimiz dizi.

not: oyuncularda micheal ealy insanı çıldırtacak bir dudak yapısına ve gülümsemeye sahiptir. dizi bok bile olsa ki değil sadece onun için izlenir.
minka kelly isimli tapılası güzellikteki kadının oynadığı, jj ambrams'ın yeni reyting girişimi olan 2013-14 sezonu sci-fi dizisi . Acun ılıcalı nasıl ki su içer gibi yeni eğlence programları üretiyorsa jj abrams ta aynı hızda dizi üretiyor. ilk 2 bölüm itibarıyla sıkı duruyor, Karl urban ve michael ealy'nin diyalogları oldukça eğlenceli.

(bkz: konuşma lan sentetik)
bir kaç bölüm sonra çok sağlam diziler arasında yerini alacaktır. en azından umuyorum.
yeni başlayan dizi. bağımlılık yapan dizilerden biri olacak gibi görünüyor.
senaryosu iyi şimdilik.
son bölümde * acayip breaking bad e kayan dizi. ayrıca fringe e göndermeler de çok. *
güzel yine de.
karakterleri süper dizi. diyalogları güzel yazılmış. kennex ve dorian arasındaki muhabbetleri kocaman bir sırıtmayla, bazen kahkaha atarak izliyorsunuz. oyunculuklar 10 numara.

biraz da senaryoya ağırlık verirlerse şahane olacak. orası biraz çalışma istiyor.
http://www.youtube.com/watch?v=NVzVqHx400s
geç farkettiğim güzelmiş lan izlenir bu dediğim dizi.

bazı mantık hataları, klişeler falan olsada bence ince ayrıntılara takılmadan izlenmeli. sonuçta dizi lan bu adamlar daha ne yapsın?

kennex ve dorian'ın sohbetleri on numara. inceden göndermeler, espriler, laf sokmalar sırf bu diyaloglar için bile izlenebilir.
Duvarın arkasında ne var diye merak ettiğim dizidir.
--spoiler--
ilk 8 bölüm itibarıyla birbirinden alakasız konular üzerinden CSI'cılık oynayan biri robot 2 polis öyküsüyken birden konuya dahil edilen duvar(9. bölüm), yeniden gündeme getirilen Kennex'in eski sevgilisi(10. Bölüm) ve birden ortaya çıkıveren Dorian'ın olmayan çocukluğunun "hatıraları"(11. Bölüm) ile bilinmeyen gizemli olaylara yelken açmaya başlamış dizi. iyiydi, daha da iyiye gidiyor.
--spoiler--
fringe'den sonra kaliteli bir kurgu ve son olmazsa olmayacağından güvenerek izlediğim dizi kendisi lakin;
4.bölümde çok garip bir durum nüks etti şöyle ki,

--spoiler--
jhon abimiz rehinelerden biriyle konuşurken bir hikaye anlatıyor.hikaye aşağı yukarı şöyle;

''ben küçükken babamla kışın gölde balık tutmaya gitmiştik. kış olduğu için göl buz tutmuştu. birden buz kırıldı ve ben içine düştüm. öleceğimi sandım ama babam beni kurtardı... ''

şeklinde devam eden bir macera dile getirildi ama fringe'e göz kırpıp bize şaka mı yapmak istemiş yoksa baya baya çocukluk psikozu mu var bunu merak ettirmiştir.
--spoiler--
Aptal FOx'un 2. sezonunu görmeden iptal ettiği dizi.
her ne kadar 6.bölüm (bölüm diyorum zira dizi tek dönemde sonlandırıldı) sıkıcı da olsa bu açığı 7.bölümde kapatmıştır. son 6 bölümü de izleyerek gözümde bir damla yaşla veda edeceğim, üüüüüüü!!!

--çamurlu--
ah 7.bölüm = saw + die hard
--çamurlu--