bugün

japonya'dan sağlanan kredi ile yapılacak ikitelli şehir hastanesinin kredi anlaşmasında yaptığı konuşmada almanya'ya diklenen erdoğan'ın söylediği sözler.

--spoiler--
Almanya kendine çekidüzen vermelidir, bizi de asla ürtüketmez.
Hasbelkader yakaladıkları zenginlikle, şimdi bizi tehdit etmeye kalkıyorlar. Dünyada serbest piyasa, pazar denen bir şey var. Bunlar serbest piyasayı da bilmiyorlar.
--spoiler--

bak ya.
almanya'ya bak, hasbelkader zengin olmuşlar.

sayın cumhurbaşkanımızın müthiş tespitleri.

nasıl hasbelkader yahu?
adamlar iki dünya savaşından yıkımla çıktı, ama dünyanın en müreffeh, en zengin ülkelerinden biri.
ve erdoğan bu zenginliğe "hasbelkader" diyor.

vallahi bravo.

yazının başında da belirttiğim üzre.
almanya'nın zenginliğine hasbelkader diyen erdoğan, almanya'nın ekonomi bilmediğini söyleyen erdoğan bu söylemleri japonlardan aldıkları kredi anlaşmasının imza töreninde söylüyor.

ben artık "pes" diyorum.
http://www.haberturk.com/...kendine-cekiduzen-vermeli
(bkz: ach so)
Adam aslında dur bakiim birşey deniyecem,seçmenim ne kadar salak diye deneme yapıyor, her seferinde dozu arttırdıkça arttırıyor. Eminimki koyunlarının hala kendine tapmasına o bile şaşırıyordur.
Almanya'ya dededen arsa kalmıştır.
Bmw
Audi
Mercedes
Volkwagen
Porsche
Tamam daha saymıyorum.
bu sırrı bu kadar erken açıklamamak gerekiyordu.
(bkz: lol)
Reis mercedes?
Ahahahahah. Siz bana aldırmayın. Uzun uzun güleceğim.
görsel
Hasbelkader cumhurbaşkanı olmuş birinin Almanya hakkında sarfettiği recep ivedik pardon recep tayyip filmi repliği.
Hey yavrum hey buna biri almanlarin çeligi nasil dize getirdigini ve alman mühendis nasil yetisir biri anlatsin.
Cahil cahil konusmasin sagda solda.
recep tayip erdoğanın " almanya ekonomisinin kökeni " konusunda yaptığı eşi benzeri olmayan tesbittir.

cümle aynen şudur:

"...
Hasbelkader yakaladıkları zenginlikle Türkiye’yi tehdit etmeye kalkıyorlar. "

yeraltı kaynaklarına dayalı ekonomi.
sanayi yatırımlarına dayalı ekonomi.
turizme dayalı ekonomi.
tarıma dayalı ekonomi.
veee...

hasbelkader ekonomi.
Doğrudur. Fabrikalar genelde batı almanyadadır ve ikinci dünya savaşı sonra amerika bloğu finanse etmiştir, moskovadan uzak durulsun diye. Bu kadar iyi argeye sermaye dışardan akmıştır. Hasbelkaderdir, bir alman girişimci yoktur. Biz de özal zamanına kadar sermayenin adı dahi yoktur.

Ayrıyetten, yaftalayan cehape zihniyetine sorarım, tekel fabrikası, uçak fabrikası ne zaman kapatıldı.
Nereden bakarsan bak korkunç bir beyan. Ancak bir yandan da rte yi en iyi anlatan beyan.
Adamın yaşadığı fikirsel düzlem iç dünyası gerçekle olan illiyet bağı hepsi var bu cümlede.
inanır mısınız ben bu cümleden sonra cezai ehliyeti bile olmayabileceğini düşünmeye başladım .
Türkiye ve Türk vatandaşları olarak allah hepimize selamet nasip etsin kazasız belasız bunda sonra.
Almanyadaki türklere de sabır versin adamlar artık resmen adam yerine konulmamaya başladık boratın ülkesi sizin orası borat filminden çıkıp gelmişsiniz diyorlarmış düşün şimdi adamların durumunu. .
Vah türkiye vah.
Ciddiyse çok komik, şakaysa hiç değil.
hasbelkader değil reis in aldığı makam aracı ile zengin oldu Almanya.
hasbelkader değil, sömürgeler, savaş sanayi ve disiplinle zengin olmuştur.
(bkz: kaderin neden almanları tutması)
-Ziyaaaaaaa
Loto mu tutturmuş bu alaman devleti? Altılıdan mı vurgun yapmış ne yapmış? Vallahi pes
Biz çalıştığımız halde olamadık demekki.
abi almanya katar mı, bae mi, suudi arabistan mı diye sordurur.
Önceden bu tip açıklamaları iç siyasette güç kazanmak için yaptığını zannederdim ama artık kendisinin sağlığından şüphe etmeye başladım.

Bir değil iki değil gerçekten akıllı insanın söylemeyeceği çok fazla sözü siyasi arenalarda meydanlarda duyar olduk. Umarım hepsi trolldür.
Almanya hasbelkader zengin olurken;

-Senin osmanlı'nda okuma yazma oranı yüzde 3, prusya'da yüzde 80'di.

-Sen matbaa'nın helalliğini tartışirken, onlar felsefe tartışıyordu.

-Senin 4-5 milyon vatandaşın almanya'da sığıntı yaşıyor.

-senin televizyonlarında deve sidiği içilir mi tartışması yaşanırken onlar dünya dışı yaşam tartısıyor.
arkadaşlar adam bu gidişle dünyanın gündemine oturacak.

dünya bizi yani türk halkını başında 15 yıldır ruh sağlığı bozuk bir insanı tutan halk olarak görmeye başladı.

Şaka değil.

Ben bunun en büyük sorumlusunu

1- Halkın cehaleti

2- Erdoğanın etrafındaki dalkavuklar

olarak görmekteyim. Adama gerçekleri manipule ediyorlar.
japonlar savaştan çıktınca haftada 7 gün çalışıyormuş.

yıllar geçmiş devletin maçası tutuşmuş

birşeyler yalnış da yalnış.

adamlar sürekli çalıştığı için parayı harcamaya bile vakitleri yok.

o zaman haftada bir gün tatil yaptıralım şunlara demişler.

halk itiraz etmiş ; yok, olmaz çalışalım.

bakmışlar durum vahim, kralımızın emriyle herkeş haftada bir gün tatil yapacak, o kadan.

sen şimdi japonyaya git memleketin en önemli tv şahsiyeti esra erol dur,

bu memleketin en çok izlenen programları; ever beni zok bana ile acur şov

olduğunu gitte bir japona anlat bakalım. nasıl başaracan merak etmekteyim.

veya almanya da terlik atıp f-16 düşüreceğini iddia eden birini bulabilecekmisin.

T ; tamamen tesadüfi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar