bugün

almanya'da bir araya gelerek toplu fotoğraf çektiren doktorlardır.
görsel

Bu fotoğraf Almanya'nın Hannover şehrinde çekilmiş, fotoğrafta tam 125 Türk doktor var. Hepsi de "AKP Sayesinde artık doktor dövebiliyoruz" diyen mahlukatların yaşadığı Türkiye'yi terk edip Almanya'da yeni hayat kurmuşlar kendilerine.

Bu fotoğraf karesinde son yıllarda ülkemizi terk eden binlerce doktorumuzdan sadece küçük bir bölümü var, daha binlercesi pek çok farklı ülkeye gidip yerleşti.

Bu aslında sadece göç etmek zorunda kalan doktorların değil, bir medeniyetin çöküş fotoğrafıdır. Akp'liler durumumuza bakıp kına yakabilirler...

kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...tsinler-hatirasi-7765010/
Türkiyeden siktir olup gitmek başlığında toplanıp bir yolunu bulup giden chpliler bunlar. Geride kalanlar ise başlık açıp ülkesini kötüleyip togg'un italyada üretimi yapıldığını iddia etmekle meşguller hala.
Gesi bağlarında don arayan yiğitleri heyecanlandıran başlık.
Karadenizli dayı gelir birazdan, benim oğlum da doktor vivivivi yapar.
Doktor oldukları pek anlaşılmıyor fotoğraftan.

Kim olduklarını bilmiyorum. Foto nun menşei nedir bakmak lazım.

Bölücü örgütlerin Almanya da Piknik etkinliği adı altında faaliyet gösterdikleri Almanya nın fetö yapılanması ve politakası biliniyor.
Kapı açık. Vatanı müdafaa etmek istemeyen her vatansız gidebilir. Beni taraf olmakla suçlayacaksanız eğer, 6 Ok'u ilke belirlemekle suçlayabilirsiniz.
memlekete gelseniz lan piknik yapacağınıza.
Adamlardaki kafaya bak mk!

Ülkedeki bütün eğitimli insanlar yurtdışına kaçıyor.
Eğitimini tamamlayamamış insanlarsa, o doktorları kınıyor. istiyorlar ki o doktorlar da kendileri gibi bokun, pisliğin içinde yaşasın.

Bunlar da herkesi kendileri gibi bok içinde yaşayabileceğini sanıyor.

Lan Akpli seçmenler şunu beyninize sokun. Bizler sizin gibi sefalet içinde, bok püsür içinde yaşamaya alışkın değiliz. Bizleri kendinizle bir tutmayın.
Aklı olan kaçıyor ülkeden.ulke tımarhaneye döndü.
rudolf von sebottendorf'un askerleri olabilirler.
(bkz: thule örgütü)
almanya'ya gidenleri değil de türkiye'ye gelenleri tartışın. bu insanları yerinden edenlere bakın, devlet idaresinde, sosyal hayat içinde insan manzaralarına bakın.
Havaları inmiş.
Havaları inmiş deyip yurtdışında yaşayanları kudurtuyor.
Gitmeyip kalarak Vatanı müdafaa ettiğini iddia eden arkadaş nasıl ve kime karşı müdafaa ediyor.
Çok merak ettim. Savaş var da haberimiz mi yok.
Siktirsin gitsinler. Kendi memleketine,kendi milletine hizmet etmeyip gavura hizmet eden gavur hayranlarına ihtiyacımız yok.
Akpliler herkese siktir çekiyor.
Çünkü ülke kendileri gibi cahillere kalsın istiyorlar.
Normal. Adamlar burada dayak yiyor, hor görülüyor, hak ettiklerini kazanamıyor bir de üstüne her önüne gelenden posta yiyorlar. DünYada geçerli meslekleri var niçin gtmesinler…burada kalanlara sormak lazım asıl.
öncelikle belirteyim, ortam ve maddiyat yüzünden gidiyorlar.
ilk etapta kesinlikle hak veriyorum.
sonra düşünüyorum.
atatürk ün cumhuriyeti emanet ettiği gençlik bu mu?
zoru görünce kaçmak, mücadeleyi bırakmak, siperi, memleketi terketmek?
memleketi bozuk görüyorsan ki hakkaten bozuk olan çok şey var, kalıp mücadele etmen, memleketi doğruya yönlendirmeye çalışman gerekmez mi?
Türkiye de sözleşmesiz uzman doktor maaşı 65 bin lira. Sözleşmeliler 85 - 90 arası alıyor daha ne olacak.
Beğenmeyen özel muayenehane açsın. Muayene 1000 lira.
Fotoğraftan dolayı zihnimde oluşan ilk izlenimim, burada görmedikleri saygınlığı orada bulmuş gibi mutlu görünüyor olmalarıdır.

imkanı ve fırsatı olan kimsenin gönül rızasıyla Türkiye de kalacağını sanmıyorum. Kalanlar ya mecburiyetten ya da, başka sebeplerden dolayı gitmiyorlar kesinlikle..
Gitme sebepleri maddiyat olarak algılanıyor maalesef öyle degil. Doktorlar cidden burda da güzel maaş alıyorlar. Ama o maaşı alana kadar yemedikleri dayak, hakaret, yazmadıkları savunma kalıyor mu. Sımarık vatandaş güc bela okuyan zor sartlarda çalışan memur olan işci olan herkesi bıktırmadı mı. Evde evlilik programı izlerken cocugu yanında burnuna nohut sokuyor mesela, kadın acilde ortalıgı velveleye veriyor, kocası kırıp döküp birkac sağlık personelini darp ediyor. Sonucunda evine gidip kahraman edalarıyla sagda solda attıgı dayagı anlatıyor. Siyasi olaylar cabası, partinin kapısından gecen kişi sen benim kim oldugumu biliyor musun havasında kırmızı halı bekliyor. Oluyorda acilin kapısında başhekim karşılıyor filan. Günde bakması gereken hasta sayısı insanca muayene olmanız icin 40 ise 150 kisi baktırılıyor. Yine orda da al bir kavga. Insani kosullarda calısmak, saygı görmek, tatmin eden bir maaş almak hepsi bir bütün.
Bu rezilliği görünce utanan hiçbir akpli yok mu?

1 tane yok mu ya?
Cehaletin vatanseverlik, ilmin vatan haini ilan edildiği…

Hırsızlığın ve orman katliamının vatanseverlik, doğaya sahip çıkmanın vatan haini ilan edildiği….

5 hatunlu katarlı Araplar ve bop planıyla memlekete yığılı suriyeliler ile %51 vatansever, memleketin geri kalan %49,unun vatan haini ilan edildiği…

Saraylardan, tek adam tarafından alınan her karara biat etmek vatanseverlik, itiraz edip hakkını aramak vatan hainliği...

Çolukların çocukların ırzına geçilen, 12 yaşında kız çocuklarının gelin edildiği tarikatlara hayır demenin vatan haini ilan edildiği…

Darbeyi araştıralım diyenler vatan haini, yok araştırmayalım diyenler vatansever…

Tabi ki bu ülke burası değil…
Neden gitsin ki doktorlar, mühendisler, eğitimli insanlar…
Vatan haini ilan edilmiyorlar ki her gün…

Sadece çok az bir farkla, ithal seçmenle, çoğunluksunuz, çok olmanız vatansever olduğunuz anlamına asla gelmez…

Önemli olan niteliktir nicelik değil.

Giderek var olmaya çalışıyor insanlar. insan olmaya. Madem yurtdışında yaşayanlar vatan haini, kullandırtmayın oy kardeşim…
Cahile fazla yüz vermeyeceksin. Sırf oy toplamak için bu cahilleri baş tacı yapmayacaksın. Cahil bu gelir tepene çıkar ve kendini bir bok zanneder. Yazık ettiler ülkeye. Emin olun bu fotoğraftakilerin çoğu istemeyerek gitti oraya. Ülkesinde huzurlu yaşayacakları ortamı sağlamak bir yana hedef gösterildiler. Umarım 5 yıl sonra geri dönmeye başlarlar...
Çimlere oturmuş olmaları refah içinde ve özgürce yaşadıkları abad oldukları anlamına gelmiyor yüzlerindeki müstehzi tebessümün altında yatan aşağılık kompleksini görebiliyorum.