bugün

--spoiler--
Mutsuz olduklarını söyleyen insanlara öyle hemencecik inanmayın. Hele önce bir sorun bakalım hâlâ uyuyabiliyorlar mı?... Yanıt evetse, her şey yolunda demektir.
--spoiler--

louis-ferdinand celine - gecenin sonuna yolculuk

yüreğim bir kum fırtınasına tutulmuş da bütün inşirah noktaları tıkanmış gibi, nefes alamaz olmuşum bu elemin yükünden. allahım diyorum allahım biraz dayanma gücü ver bana! biraz daha zaman ver bak ben biliyorum yapacağımı! biraz soluklanıp yine dalıyorum kum fırtınasına, nereye kadar diyorum nereye kadar sürecek bu anlamsız hengame?

evet bugün yine bir kanayan yaraya parmak basacağız kah üzüleceğiz kah öfkeleneceğiz ama biz yine de tebliğ etme yolundan şaşmayacağız. soru açık: nasıl oluyor da bir allahsız geceleri yatağında rahat uyuyabiliyor? yani nasıl oluyor da bu dünyanın en büyük acısını koynuna alıp rüyasında o diyardan bu diyara at koşturabiliyor? nasıl oluyor da milimetrelerce yakınındaki duvar kafasının üzerinde bir atom bombası gibi patlamıyor?

büyük sır işte burada! sırların en büyüğü: katlanmak.

nasıl katlanıyorlar bilmemeye, görememeye, öğrenmemeye. nasıl katlanıyorlar soru sormadan bütün cevapları vermeye? ey muhammed ümmeti! tur dağındaki musa aşkın! zeytin dağındaki isa aşkına! bana bir cevap verin bilinmezden ey kırklar yediler: bu insan denilen soysuzun sonu nasıl gelecek?

amin.
allah yolunda cihad ettiğini söyleyip, çoluk cocuk demeden katliam yapan, kadın ve erkeklere tecavüz eden, alıp satan işid militanları nasıl rahat uyuyorlar asıl mevzu bu olmalı..
komik ama cevabı basit soru.. bak gel hele bi gel Müslüman mütedeyyin kardeşim.. otuzlu yaşlarımın ortalarına geliyorum..inanır mısın bir kere bile camiye gitmedim, neden ? basit, ateistim..güzel bir hayatım güzel bir eşim ve güzel bir iş hayatım var..her gece ateist eşimle huzur içinde uyuyoruz.

benim merak ettiğim nokta, bu durumun neresini anlamadığın ? kendi kısıtlı çevrenle yorumladğın dünya ile gerçekler çok farklı genç...bir çocuğumuz olunca da onu mümkün olduğunca sizin gibi dini sosyal ortamlara yayan insanlardan uzak tıutabileceğimiz yerdlerde yetiştirmeye çabalayacağız..sizin gibilerden olabildiğince uzak..dini mitlerden ziyade - günah ve sevap kavramlarından ziyade - evrenssel doğru ve yanlışları öğretebilecek kurumları tercih edeceğiz...emin ol o da bizim gibi kendine güvenen ve tek başına ayakta durmayı başarabilecek bir BiREY olacak..

niye bu kadar ciddiye aldıysam..kusuruma bakmayın..saat geç, sarhoşum *
allahlıyım ama uyuyamıyorum. ben n'apayım sözlük?

tanım: gayrimüslimlere ait bir sorunsal.
valla osura osura uyuduklarına emin olduğum sorunsaldır. onlarınki garanti olum biz ne bok yiyeceğiz ondan bahsedelim. tabi yiyorsa.
Bıktık artık şu sizin saçmalıklarınızdan...
karabasanlarla oyun oynayarak.
"Sanki Allah'ı varmış" gibi yapanlardan daha rahat uyuyorlardır.