bugün

Marangoz basit bir tahtaya şekil verir işte allahta çamurdan bize şekil vermiştir.

Çayın içine şekeri atınca görmüyorsun ama şekerin orada olduğunu biliyorsun. işte Allah da öyledir.

Her eserin bir sanatçısı vardır, evrenimizin sanatçısı da allahtır.

Bu kadar büyük evren sahipsiz olabilir mi? Olamaz, evrenin sahibi allahtır.
En büyük kanıtı insanın içinde hissetmesidir zaten. Doğal bir inanma hissi gelir. Çünkü en kral kanıtları duyan ateistler inanmamaya devam etmişlerdir.
comolokko.

bakın kanıttır bu. ibret al.
Kimlerle yazarlik yapiyoruz.
yokluktan varlık çıkmaz.
(yani cisimlerin şekil değiştirdiğini, bu dönüşümlerin temelinde yüz küsür elementin var olduğunu görürüz. bütün bu değişimlerin başlangıcı sonsuz öncelerde bir başka kadim tesir olmalıdır. yoksa sonsuz bu değişimlerin hiç başlamaması gerekirdi. sonsuz yokluk olarak kalması gerekirdi. demek ki varlığımızın başlangıcına tesir eden bir müessir vardır. evrende önce sonsuz yokluk vardı demek mantıksız oluyor evren hiç var olmamıştır demek gibi oluyor.)
buna çok nadide bir başlık ile yanıtlayacağım.

(bkz: allah yoksa adana kebabı kim yarattı)
yukarıda inanan birisinin asla cevaplayamacağı bir soru olarak bu kadar büyük bir evrenin neden sadece insan için yaratıldığı sorulmuş.

cevabı basit: https://youtu.be/45b-ynCEcW8

ayrıca, (bkz: allah ın varlığının 12 delili), (bkz: fıtrat delilleri), (bkz: kuran hiç tükenmeyen mucize), (bkz: genel hatlarıyla kuranda 19 sistemi), (bkz: üzerinde 19 var)
Allah varsa ona söylecek bir çift lafım var. Neden insanların psikolojisiyle imtihan adı altında oynuyorsun Eğer allah varsa bizlerle çocuk gibi oynuyor. Ki bu da merhamete sığan bir davranış değil benim gözümde. Güya kanıt yazanların bazılarına söylüyorum bir şeyin olmak zorunda olması, olduğu anlamına gelmiyor. Doğa mükemmel diyorsunuz çünkü o yaratmış ama hic bilen var mi o tatlı görünen su samurlarının yavru samurlara tecavüz ettigini. O yüzden bilip bilmeden her şeye mükemmel, o yarattı bilmemne demeyin sonra teziniz çürüyüp gider.
Gerek risalelerde anlatılanlara karşıt tez ürettim,
Gerek deist açıklamaları çözünledim,
Gerek hadislerdeki olayların başka hadislerle zıtlaştığını anlattım;

Benzeri son 9 senede çok vaka
atlattım fakat tek birinde fena zorlandım.
Bu adam hangi donanımla 26 milyar dolarlık bilinen serveti elde etti? işte burada büyük bir gizem vardır.

görsel
"1.) doğru hüküm vardır.
2.) bilgi, doğru hükümdür.
3.) bilgi, bilen'e muhtaçtır.
4.) bilen vardır.
5.) bilgi, bilen'in bilmesiyle var edilir: bilen, bilgiyi var edendir. bilgi, bilen tarafından sürekli var edildiğine göre; bilen, var eden'dir.
6.) bilen ve var eden, her şeyin bilen'i ve var eden'idir.
7.) ancak zamanı, mekanı, gökleri ve yeri kuşatan her şeyin bilen'i olabilir.
8.) zamanı ve mekanı, gökleri ve yeri kuşatan -şüphesiz- en yüce'dir, en büyük'tür, tek'tir.
9.) bilen ve var eden; en yüce'dir, en büyük'tür, tek'tir.
10.) en büyük, en yüce ve tek olan -şüphesiz- tek tanrı'dır, allah'tır." Şeklindedir.
ya yanlış bilip yanlış bir yargıya vardı isen?
Ben.

Böylesi bir yetenek iki hücrenin kendi kendine çarpışmasıyla olamaz.
(bkz: Boşaltım sistemi)
ateyizler hadi bunu da açıklayın...

Aile danışmanı Hatice Kübra Tongar adlı kadın, çocukların “Allah nerede” sorusunu “Peki internet nerede?” sorusuyla açıklamaya çalıştı.

https://twitter.com/recor...CtasSUIhPWxvllxw&s=19
Ben ikna oldum.

Ent.