uykudan uyanmak. tekrar uyumak. uyanmak.
BBC'nin çektigi ve büyük yankı uyandırdığı PLANET EARTH adlı belgesel kesinlikle bir ispat olarak sunulabilir. Bir insan bu belgeseli izleyip hala ALLAH'ın varlığını kabul etmiyorsa bana yönlendirin bir temiz icabına bakayım. 11 bölüm +1 günlükler 12 bölüm olarak yayımlanıyor.
insanın çevreye bakınca gördüğü her şey. haaa, bi ara şunu ispat diye gösteriyorlardı:

(bkz: allah diye bağıran aslan)
(bkz: allah diye bagiran yazar)
her sabah uyandığını fark edebilicek beyne sahip olmak, sevdiğinde çarpan bir kalbin olduğunu, güzel bi melodi duygunu hisseden kulakların varlığını bilmek ve bunun gibi bir sürü sebeb inanmak isteyen için yeterli.
ilkokulda din derslerinde öğretilen şeylerden biridir.çeşitli hikayelerle pekiştirilerek çocukların beynine sürülür.
allah kusursuzdur, mükemmeldir. çevremize bakarsak bizim elimizle kirlenen şeyler dışında her şey belirli bir düzende ve işlevde bulunur. bunlara bizim aklımız ermez kafa yormaya da gerek yok.
her şey...
kimine göre bariz işaretlerdir, kimine göre de tesadüftür.

şimdi ben konuyla ilgili bir şeyler söylemeden önce şunları belirtmek isterim:
sözlükte allah' a inanan ve inanmayan arkadaşlarımız var, hepsine de saygımız sonsuz, yalnız ben inanan biri olarak, şunu söylemek istiyorum, hayatın akışında, allah' ın varlığına inanmak dışında bir şey becerebilmiş değiliz din anlamında, namaz yok abdest yok, yemediğimiz halt kalmamış, ama en azından kimseye bir saygısızlıkta yaptıgımız yok, isteyen istediğine inanır, ama son zamanlarda haddini aşan tavırlar sergileyen bahtsız ve saygısız arkadaşlar oldu, şimdi vereceğim linke tıklasın ve sonra gelip 'bana eksi atmanın dışında' bir işe yarasınve bu durumu izah etsin, edebiliyorsa şayet, ben kayseri'liyim, kayseri'de yaşamış olanlar bilirler, her yıl çıkar bu yazı, ve ayan beyan ortadadır, arapça 'allah' yazmaktadır, ve daha onun dışında bir sürü şey var, ben bununla başlatayım, devamı nasıl olsa gelecektir.

buyrun : http://images.google.com....B6rsellerde+Ara&gbv=2

gecikmiş edit: şimdi fark ettim, 'allah'ın' diye ayırmamışım, bu imla hatasından dolayı herkesten özür dilerim.

başlığı açan kişi, bazen dalgınlıkla ya da aceleyle hatalar yapabiliyor, değerli moderasyonumuz, başlığı düzeltebilme konusunda bir kolaylık yapsalar ne güzel olur, saygılar...
haram lokmanın geldiği gibi gitmesi.
allah'ın ortaya çıkıp "ben varım ulan amına kodumun çocukları, kodumun ateist ibneleri" demesi.
kar veya yağmur yağdığında, yere düşene kadar hiç bir tanenin birbirine değmemesi. kısaca; kusursuz düzen.
şey... ee neydi ya..şey hani böyle.. neyse.
(bkz: kedi)
her bir kar tanesinin şeklen birbirnden farklı olması...
ilk kez farkedildiğinde '' yareebbbiiimm '' tadında tepki verilmelidir.* *
insanı hayata bağlayan herşey yaratıcının ispatıdır. Hayata bağlayan bir şey yok ise ölümden sonraki ilk lahza onun ispatıdır.
şuan şu sözlükte yazabilmek yeterli kanıttır.
(bkz: allah diye inleyen karga)

http://video.eksenim.myne...ah_Diye_Oten_Karga/60726/
kimileri inanmaya dursun* yeryüzünün her santimetre karesinde gözümüze çarpan işaretlerdir. yaratılmışlığın bu kadar güzel olması, doğanın ve yaratılan herşeyin mükemmel uyum içerisinde olması ve doğadaki her bilimin birbirinin devamı olması. hiç mi tesadüfen ters gitmez birşeyler. bu ne biçim tesadüftür? neyse gülmek için bahane arayan birilerini yine güldürmüş olabilirim. sadece düşünmek iyidir.

bu arada hala inanmayanlar varsa buna ne diyeceksiniz.
görsel
bu nasıl tesadüftür, bu kadar güzellik hangi tesadüfle bir araya gelebilir. bilmem kaç milyarda bir işte. ben böyle olasılığın. ****
hayatın ta kendisi.
barack obama'nın amerikan başkanı seçilmesi.

(bkz: bsg)
aynaya bakmanın yeterli olması.
evrenin sürekli genişlemesi. geriye sardığımızda ne oluyor? anladın sen onu
günümüzde yaşanan ve kuran'ı kerim'de de bahsedilen kıyamet alametleri .
(bkz: zem zem)

80 km çapında hiç bir bolgede 1 damla su cıkmazken bilmem kaç yıldır hiç azalmadan ve her sene milyonlarca ziyaretçisine ragmen bitmek tukenmek bilmez.!!