bugün

ne bileyim böyle bi' küçük dağları ben yarattım edeları falan yakışmıyor sanki, allah dediğin biraz mütevazi olur.
ya şimdi özgür irade veriyorsun,özgürce inanmayana "yakarım çıranı iblis ;(" çekiyorsun. madem öyle insanları yaratırken beyin kalp ondan sonra göz falan nasıl yaratıyorsan içine imanı da ekle o zaman. allah allah ya. ekle de şe olsun bari.
uludağ sözlükte yazan kafası iyi bir yazarın söylemidir. Rabbim biz onun nicknameini biliyoruz, sen herşeyini biliyorsun. Top sende *

(bkz: yok illa küfür ettirceksiniz)
bir kulun haddini bilmezliğidir. yargılamak, soruşturmak, eleştirmek için yaratılmadın. kulluğun gayesinin öğrenememiş bir söylemdir. kurani kerimimizde herşey açıkça anlatılmıştır. rabbim kötülüğü yaratmış. iyiliğin değeri bilinsin diye. bu çok derin bir konudur. en iyisi rabbimizin ismini boşu boşuna ağzımıza almayalım. ve saçma sapan insanı çileden çıkaracak başlıklar açmıyalım. bu çok ciddi bir konu. gönlümüzün en güzel yerine onu koyup teslim olalım. çünkü eminim ki rabbim bizi seviyor. çünkü o iyi ve güzel olan herşeyin adı. onu anlatmaya sayfalar yetmez de kalemi aşka gelir insanın...
(bkz: başlığı açana lanet yağması)

(bkz: geçmiş olsun)

allah kusursuz yaratan dır onu inkar edenlere dahi rızık verendir .

cömert liğinin delillerine örnek tir .

kıyamet gününde keşke kelimesinin gerçek manasını şimdiki gibi dilinde değil de bütün hücrelerinde hissedecek olan yazarın lakırdısı dır .
zorla şe etmesi.
(bkz: allah tanrının belasını versin)
"tanrıyı anlamak için tanrı olmak gerekir" şeklinde özetlenebilir entry.
bu cümle aslında direkt olarak ukalalık. başka hiç birşey değil. ulan yaratıcı kabul ediyorsun ama yaw tamam yarattın da, şu işi biraz da iyi yapabilirdin diyorsun. ulan gerzek ne ukala adamsın sen diyesim geliyor. lan biraz düşünün bi yaratıcı var deyip ona akıl vermeye çalışmak tam bir gerzeklik, karaktersizlik örneğidir.
akıl dağıtırken bazılarını unutmuş olması mesela.başlığı açan gibi.*
bazılarının azgınlıkları kendilerinden menkul.
başlığı açanı yaratması.
Böyle düşünen arkadaşlara akıl nimetini vermemesi.
kendi yarattığı ateşten bir varlıkla inatlaşıp, iddiaya girmesidir.

konu da şu; kim daha çok insan ayartacak..*
(bkz: hiç başka işin yok dimi)
olmek hic yakismayan bir hareketiydi.
(bkz: ronnie james dio)
böyle aptal aptal başlık açan tiplerin hala aramızda yaşıyor olabilmesi mesela ... töbe töbe yahu
mütevazi olmaması:
--spoiler--
andolsun ki cehennemi şeytana uyanlarla dolduracağım.
--spoiler--
(bkz: insanın insana yakışmayan hareketleri)
bu koskoca evrende çözülememiş onca şey varken, memeleri yeni tomucuklanmış taze kızlar, şarap ırmakları, süt ırmakları, gölgelikler, altından tahtlar, muz ağaçları ve güzel kokulu ormanlarlar gibi vaatler sunması. lan ben nerdeyim sen nerdesin
hayata olumsuz şeyler ekleyip, inanalarına "her şey mükemmel olsaydı herkes allah'a inanırdı" dedirtmek bahanesi ve böylece dünyaya gelen insanların 3, 5 tanesini de olsa cehenneme yollamak.
Bana Aşık Veysel'in,

"bu alemi gören sensin
yok gözünde perde senin
haksıza yol veren sensin
yok mu suçun bunda senin
bu alemi gören sensin

kainatı sen yarattın
her şeyi yoktan var ettin
beni çıplak dışar' attın
cömertliğin nerde senin
bu alemi gören sensin

adem'i sürdün, bakmadın
cennette de bırakmadın
şeytanı niçin yakmadın
cehennemin var da senin
bu alemi gören sensin"

dörtlüklerini anımsatan başlık.
(bkz: kafa göz girilmesi gereken yazarlar)
yok değil, vardır. bunlarda benim gibi bir insanın an itibariyle aklına gelenler.

- yeni doğmuş bebeği azrail aracılığıyla öldürtmek.
- bir insanı özürlü spastik yarattıktan sonra onu arafa şutlamak. (bkz: araf suresi)
- dünyaya meteor düşürmek.
- insanları kötü yola sürükleyen insanların akılını çelen ve nice kötülükleri yapan şeytana engel olmamak. (bkz: araf suresi)*
- insanı altından, pırlantada değilde çamurdan yaratmak. (bkz: Müminun suresi)*
- bazı insanları aşırı derecede gerizekalı yaratmak.
- kuran-ı kerim'e laf edecek derecede zeka özürlüsü insanlara beyin bahşetmemek.
- bir erkeğin 4 tane kadınla evlenmesine izin vermek. (bkz: nisa suresi)*
- inançsızlara küfretmek. (bkz: allah ın inançsızlara sövmesi)
- erkeği kadından üstün yaratmak. (bkz: nisa suresi)*
- kadının şahitliğine güvenilmemesini söylemek. (bkz: bakara suresi)*
- egoistlik. (bkz: allah ın egoist olması)
- bütün kendisine inananları* en az bir kerede olsa cehennemden geçirmek.
- kötü insanlara sonsuza kadar cehennem denen bir mekanda işkence çektirmek ayriyetten kabir azabı. (bkz: kabir azabı)
- en sağlam müslümanın bile en az bir kere cehennemden geçip günahlarını ödeyecek olması. (bkz: meryem suresi)* (bkz: cehennem)
(bkz: allah ın inançsızlara sövmesi)
(bkz: allah ın egoist olması)
(bkz: kuran da allaha ait olmayan ayetler) *