bugün

Yoktur diyenlerin yokluğuna dair de bir kanıt gösterememesine tezattır.
hissiyati olmayan insana benzer robotların söyleyebileceği söz.
http://www.youtube.com/watch?v=-0zrP5tNr4o
Yoktur"a kanıt göster inanalim dedirten söz.
Yoktur"a kanit göster inanalim dedirten söz
insanlık tarihi boyunca bir yaratıcı inancı hep var olmuştur. mantık da bunu gerektirir. insanların sadece etrafına bakıp sorgulaması bile onu bir yaratıcının varlığına götürmüştür. en tanrıtanımaz diye bilinen nemrut, firavun, ebu cehil gibi tarihsel figürler ve ad kavmi, lüt kavmi, semud kavmi dahi, bir yaratıcıya inanmışlar. fakat ya herhangi bir varlığı ya da atalarından birini veya önceki peygamberlerden birini tanrıya eş koşmuşlardır. onlarınki sadece şirktir. ebu cehil hz. muhammed ile bir ahitleşmesinde " allah şahid olsun ki " diyerek ahitleşmiştir. firavun, nemrut ve ad kavmi tanrı-yaratıcıya inandıkları halde sonradan kavuştukları olağanüstü toplumsal güç ve etrafının pohpohlamasıyla kendilerinin de tanrı olduğu yanılgısına düşmüşlerdir. günümüz ateistleri ise herşeyi tamamen reddededen abuk bir yanılgı içerisindeler. geçmiş kafirlerden daha vahim bir durumdalar.

bir çocuk bir işe girer az buçuk bir para kazanır da ebeveynine baş kaldırır, sanki doğduğu günden beri evi kendisi geçindiriyormuş gibi. atesitleri de ben hep bu tiplere benzetirim. yarım-yamalak akıllarıyla bir şeye inanıp haşa " allah yoktur bence, hadi ispatla bakalım " derler. kendine bak kendine! bu cümleyi kurmanı sağlayan dilindeki milyonlarca kastan bir tanesini bile yapabilir misin ?
Etrafina ve mukemmel isleyise bakmaktan aciz insanin serzenisidir.

De ki: “Sizi gökten ve yerden kim rızıklandırıyor? Ya da işitme ve görme yetisi üzerinde kim mutlak hakimdir? Ölüden diriyi, diriden ölüyü kim çıkarıyor? işleri kim yürütüyor?” “Allah” diyecekler. De ki: “O halde Allah’a karşı gelmekten sakınmayacak mısınız?”. -Yunus suresi 31. Ayet.
yoktur diyenler de hiç bir kanıt gosterememektedir. allahın varlığı veya yokluğu kanıtlanamaz. hangisi mantıklı geliyorsa insan ona inanır.

ben şahsen bir yaratıcının varlığına inanmamaktayım. her şeye gücü yeten bir varlık neden insanları yaratıp onlarla uğraşsın?

öte yandan dinlerin yokluğu kanıtlanabir.
Kanıt o kadar kolay olmadığı içindir.

Daha önce ortalama ve ortalama üstü zekaya yazmıştım, şimdi düşük zekaya yazıyorum :

Madem yok olacağız, bizi tanrısızlığa ikna etme çabası neden? Çünkü bir süre sonra yaptıklarının veya yapmadıklarının hiçbir anlamı olmayacak. Teistlerin sana zararı nedir? ister mutlu yaşa ister herkesi kendin gibi inançsız yap ve tüm dünya ateist ve mutlu olsun, sen haklıysan bunun pratik fayda ve anlamı sıfırdır... Yüz yıl önce çok mutlu yaşamış olan büyük büyük büyük dedenin bu mutluluğunun ona en ufak bir faydası var mı? Yok oldu diyorsun ya. Yüz yıl sonra senin buradaki büyüklenmelerinin sana bir faydası olacak mı?
inanan insan inanmayan insandan daha avantajlıdır bu yuzden. Hayatı gozunun gordugu kadar zannetmek bilmiyorum, ilginc.
Adama bakıyorsun, kendiliginden olustuguna bir turlu akıl erdiremiyor, deliller bulmaya calısıyor, anlatmaya calısıyor, ornekler veriyor, yaratıcım var diyor.(kanıt sunamaması gayet dogal zaten)
Tanrı insana yakın ki, bu kadar insan ona ulasmaya calısıyor. Ateistlerin bile bu kadar cırpınması yine bunun delilidir.
şimdi sizlere basit bir örnek vereceğim,
,
güneş var değil mi bunu ateist dahi inkar edemez,
kapatsın gözlerini o ataist bakalım görebiliyor mu o güneşi,
demez mi o zaman güneş yoktur diye,
bunu söyleyen zaten ahmaktır.
onun gibi allahın tüm gölgeleri vardır bu alemde,
bir doğum sürecini izleyin bir belgeselde, bu rastlantı değil dersiniz. bu da allahın mührünlerindendir
önce yok diyenler olmadığını kanıtlasınlar, varlığının ispatı için kanıta gerek duymuyoruz.
4500 tane tanrı'dan hangisi diye uzar bu mevzu. malum herkesin osuruğu kendine güzel kokar.
yoktur a kanıt göstermek diye bir şey olmaz. bir şeyin yokluğuna yok olan bir şeyi göstermek çok saçma bir şeydir.
varlığına kanıt yoktur tanrının sadece var olan şeylerin tanrı varlığı ile bağdaştırılma durumu vardır.
beynin olduğunu kanıtla desek kanıtlayamıcak kişiler bunu sorgular Allah vardır ve tektir nokta.
yok diyenlerin yokluğunu kanıtlatayamaması illa delil arayanlara varlığının en büyük delilidir zaten.
tesadüfler altına sığınan insanların beyanıdır. göt sıkışınca ''tesadüf'' demek Allah'ın yokluğuna kanıt değildir. bilimden dem vururlar ama onca yaratıcı inancına sahip bilim adamını da hiçe sayarlar. insanın kalbi kör olmasın aga.
insanların 'bana bir çim tanesini yaratabilir misin?' diye sormalarına sebep olan kanıtlamadır.
bunu matematik ve bilim ile açıklayan şakirtlerinde evrene bakmalarını tavsiye ederim.

ne sizin ispatınıza ne de sizin atesitliğinize ihtiyacım var, laik biriyim ve ben allah'a inanmayı kendim seçtim. böyle insanları anlayamıyorsunuz işte, sıkıntı orda.

bana bir şey ispatlamanıza ya da göstermenize gerek olmadığını, bir dini lideri bu yüzden kabul etmeyeceğimi, hurafelerin cahil halkın üzerinde binlerce yıldır etkili olduğunu gördüğümüz için din tüccarlarından, hocalardan uzak duruyoruz.

git kardeşim başkasına öğret sen sahih olmayan hadislerini. benim önümde kitab var o bana yeter. ama yetmez değil mi? islamın şartlarını, farzlarını yerine getirmem yetmez değil mi, senin hocanın senin tarikatının senin tekkenin dediğinide yapmak gerek ki o zaman kula kul olup hayatımı amip gibi yaşayayım değil mi?

hesabı ben vericem ulan sana ne oluyor? sözlükte dinden imandan bahsedip milletin en kutsalı annesine küfür edenlerden olmadığımız için oluyor zaten bunlar...
Allah'ın varlığını inkar edenlerin salaklıkları dahi bir kanıttır da neyse. Dinleyiniz!:

Allah istese herkesi ikna edecek kanıt göndermeyi ya da kendini göstermeyi bilmiyor muydu. Haşa! Öylesi inanmak olmazdı ki. Gördüğün ve şahit olduğun birşey artık inanç değil onu bilmektir.

Masaya inanıyorum demeyiz değil mi? Orda masa var biliyorum deriz.

inanmanın ve iman etmenin mantığına aykırı zaten kanıt .. Allah kendisini düşünerek bulmamızı ve ona güvenip var olan delillerden tümevarımla koşulsuz inanmamızı ister.
(bkz: teori nedir)
Ben namaz kılıyorum bundan bir zararım yok.
Ama sen namaz kılmıyorsun senin bir karın da yok. Hakkaniyet yarın Mahşerde belli olacaktır. Tembelliğe yatıpta Hakkı inkar etmeyiniz. ilk emir 'oku'dur. ilimdir irfandır
kanıta gerek yok. insan başlı başına mucizedir. "kendine bakman" yeterlidir.

not:din ve dinsizlik konusunda dırdır edenlerin alayına carpasım var.
Allah var diyenler ona koşulsuz inandığı için inanmayanlara kanıt gösterme tenezzülünde bile bulunmaz.
arkadaşlar kimsenin inancına, dinine, yaşayış tarzına karışmam asla. ama şunu paylaşmak isterim ki; bu tarz sorularla kendinizi zor durumda bırakmayın lütfen.

allaha kanıt göster sorusuna, evreni, dünyayı vs. göstermek tam anlamıyla doğru değildir. çünkü bilimsel anlamda her şeyin var oluşu ya da yok oluşu ulaşılan noktada açıklanabilmektedir. yani karşınıza birgün bu konulara hakim birisi çıkar sizi bozarsa şaşırmayın diye diyorum. hiçbir müdahaleye gerek kalmadan işleyen sistemler tespit edilmiştir. bu tarz argümanları size sundukları zaman gerçekten cevap veremez ve kendi kabuğunuza çekilip "ben olduğuna inanıyorum sana ne" demekle yetinirsiniz.

o yüzden demem o ki;

inanç ile bilim farklı kefelerdedir. ve hiç kimsenin hiç kimseye inancını ispat etmesine gerek yoktur. sadece inanırsın ya da inanmazsın bu vardır.
belki de şems gibi allah'ın varlığını somut olarak ispatlamaya değil, mevlana gibi, manen inanmaya inanıyorlardır.

kalp ile allah bulunabilir diyen birisinin kimseye allahın varlığını ispatlamak zorunda olmadığını bilmelisiniz.

ayrıca bizler kul'uz. peygamber değil. söyleriz, allah var deriz, ama allah bize bir ateist'i müslüman yapmak gibi bir görev yüklemiyor.