bugün

aykut kuşkaya adlı unutulmuş eski bir şarkıcının güzel şarkısı.

istedikten sonra beni
arardın yar arardın yar
sual edip şu hatrımı
sorardın yar sorardın yar

sen kendini mahkum ettin
sen gönlünü avuttun yar
yalansın yar, zalimsin yar
ben sormazsam allah sorar yanarsın yar...
allah verdiği her şeyin hesabını sorar ve günü gelince çok ama çok kazık sorar.
cimrilere, " o kadar malı mülkü ne kendin yedin ne başkalarına yedirdin,bre deyyus biriktirip gözüne mi sokacaktın" demesini dilediğim şeydir.

insan öldürenlere,
"kurduğum en güzel yapıyı hangi cesaretle yıktın"

çevresine yardım etmeden hacca gidenlere,
"kendini kandırmakla beni de mi kandıracağını sandın "

dedikodu yapanlara,
"size birbirinizin aybını örtün demedim mi"

adaletsiz idarecilere,
"bunu ifadesiz zebanilere teslim edin"

bunlar benim düşündüklerimdir. haşaaaa...
keman partilerini ilyas tetik 'in yazdigi sarki.
depresyon şarkısıdır.

"istedikten sonra beni
arardın yar arardın yar "

ne zaman dertlensem telefonum çalmasa aklıma gelen şarkı. lisede de değiliz oysa. kısaca isteyen her şartta arar. güzel şarkıdır. şifa niyetine dinleyiniz.
tarih tekerrürden ibarettir şarkısı.

"lisedeydik dinlerdik. master bile bitti hayat aynı. istedikten sonra beni arardın yar arardın yar. günde kaç doz dinlenirse dinlenilsin aptalsan sevmekten vazgeçmiyorsun. ve gurur elbisesini soyunduktan sonra. hiçbir şey kar etmiyor. çivi çiviyi söker derler. seni mıhlar bile sökemez..."
kim zerre kadar iyilik yapmışsa karşılığını görür. kim de zerre kadar kötülük işlemişse yine karşılığını görür. (bkz: zilzal suresi)
Ayniyle yaşanmış bir hadisedir ve faili meşhur yazarlardan birisidir...
Adamımızı bir trafik poisi durdurur. Yanında ehliyet dahil hiçbir gerekli evrak bulunmamaktadır. Sonunda rüşvette anlaşırlar. Cüzdanından beş milyonu çıkarıp uzatır. (Yaklaşık on yıl önce olduğunu hesaba katmak lazım.) Tam hareket edip gidecekken polis iki milyon geri iade eder. Bizimki biraz da şaşkınlıkla ve ironiyle karışık; 'rüşvetin üstü galiba!' der. Polis gayet ciddidir ve hafızalardan asla silinmeyecek şu cevabı verir: "Aç gözlü olmayacaksın, yoksa, Allah, adama sorar!"
aykut kuşkaya şarkısıdır. çok güzel bir şarkı olmakla birlikte nadir insanlar tarafından bilinmektedir. *
şarkının tam sözleri;

istedikten sonra beni
Arardın yar, arardın yar
Sual edip şu hatrımı
Sorardın yar, sorardın yar

Sen kendini mahkum ettin
Sen gönlünü avuttun yar

Yalansın yar
Zalimsin yar
(ağlarsın yar)
Ben sormazsam allah sorar
Yanarsın yar (nakarat)

Sen istersen engelleri
Aşardın yar, aşardın yar
Sana açık yollarıma
Koşardın yar, koşardın yar

Beni benden alıp gittin
Ne çabuk da unuttun yar
"yar" kelimesinin bin kere geçtiği ama nedense sıkmayan şarkıdır.
eski, bilinmedik ama tadından yenmeyen, allah sorar demesi dahi bi başka ayku kuşkaya şarkısı.
"Sen kendini mahkum ettin"

Hoşlandığım bir şarkı.
evet Allah sorar ama sabreder de sorar. bekler. gözlemler. mükafatını da verir cezasını da. iyiler için müjde vardır. kötüler için de hazırladığı sınavlar hemde zor sınavlar. allah sorar. hiç kimsenin yaptığı yanına kalmaz.
sormaz mı?

sorar tabi.

sorar.