bugün

sözlükteki google reklamlarından. açıklaması şöyle:

Hayatında Allah'ın sevgisini tecrübe edebilirsin.
http://www.allahitanimak.com
(bkz: allah ın sevilen kulusun)
görebilenler için allah ın varlığını ve birliğini gösteren bir kanıt. kalbi mühürlenmişler ise sadece bir google reklamı olarak görürler. oysa ki, o google reklamında ne mucizeler saklıdır.
+ allah seni seviyor.
- hiç sulanmasın olm, benim çıktığım var.
+ ehe. ay sen yok musun...
(bkz: yürü yaa kulum)
"annem de beni seviyor ama ona tapmamı istemiyor mına koyim"

deli cevat, milattan sonra 2009.
(bkz: platonizm)
yabancı versiyonu jesus loves you'dur. *

soruya geçmek istiyorum: ben de o'nu seviyorum da, sen bunu bana neden google adwords aracılığıyla iletmeye çalışıyorsun be hey sevgi pıtırcığı?
hristiyan misyonerler tarafindan siklikla jesus loves you formatinda soylenir.
seni sevenler, sen var olduktan sonra sevdi.
sevenler için, var olman gerekliydi.
yoksa nasıl severlerdi?
hatırla, bir zamanlar sen yoktun.
seni sevenler yoktu.
sen, kendi yokluğunun bile farkında değildin.
rabbin, seni yoklukta buldu ve yokken var etti.
seni, hiç yokken sevdi sevdiği için var etti.
başkaları, seni var olduğun için, rabbin ise seni sonsuz sevdi.
sevmesi için, var olman bile gerekmedi...
devamı olarak 'verilmiş sadakan varmış' denilir genelde.
"allahın kullarına olan sevgisi bir annenin evladına olan sevgisinden kat kat fazladır" diye açıklanabilecek söz.

sen mevlayı sevende mevla seni sevmez mi?
rızasına erende rızasını vermez mi?
sular gibi çağlasan eyyüb gibi ağlasan,
ciğergahın dağlasan o halini sormaz mı?
bumper sticker olabilitesi yüksek söz öbeğidir.

eski şahin, ford taunus, otokar pikap gibi araçların arkasında görmeye alıştığımız huzur islam'da, tek yol islam gibi bumper stickerların yerini kısa sürede alacaktır inşallahu teala.
bazı çevreler tarafından; "hak(c.c) eksik olmasın." şeklinde yorumlanan banner.
altında allah ın yüreğinden gelen bu sevgi mektubunu okuyun yazısını görünce oha denilesi google reklamıdır. yuh.
Din gerçekten insanları; gökyüzünde yaşayan ve görünmez olan, her gün her saniye yaptıkları herşeyi izleyen biri olduğuna ikna etti. Ve bu görünmez varlığın insanların yapmamasını istediği birkaç özel maddesi var... Ve eğer bunlardan birini yaparsan, özel bir yeri var; ateş ve dumanla dolu, işkence ve acı olan. Burası onun seni sonsuza kadar yaşatacağı, işkence yaptıracağı, yakacağı, boğacağı, çığlık attırıp ağlatacağı yer... Fakat sizi seviyor!!!

Hayatımda hiç bu kadar yoğun bir sevgi hissetmemiştim...
kliselerin girişindeki duvarda ya da içerde dua edilen yerlerin hemen önünde görülebilecek cümle. Sevdiği sürece bizde taparız dimi, herşey karşılıklı sonuçta.
(bkz: buddy jesus loves you)

(bkz: dogma)
(bkz: allah la sevişmek)
allah seni seviyor ama cehennemde yakacak. ne inandırıcı değil mi?
(bkz: jesus loves you)dan devsirilmis a acaip slogan.
(bkz: god still loves us)
sözlükteki islamcıya islamcı değil evangelistsiniz hem de neo evangelist politikalara adapte yavşaksınız diyince olay oluyor ama, "jesus loves you" hesabı kendine buddy yaratma arzusunu da kopyalamaktan çekinmiyor elin evangelist neo nazisinden.
çok komik lan aheuaheaşpşğç. öyle yandan allah falan yazınca zaten insan irkiliyor. hedef gözeten bir reklam sanki gibi, sonrasında dikkat edince jesus falan okuyor insan. bir badi bir kanka olarak isa metaforu imiş meğerse. hayır o değil tek tanrılıların duble combosu ile karşı karşıyayım.
--spoiler--
biz size şah damarınızdan daha yakınız. *
--spoiler--

--spoiler--
nereye dönerseniz dönün, Allah'ın yüzü ordadır. *
--spoiler--

--spoiler--
sana erişen her iyi nimet allah'tandır. sana erişen her kötülük senin nefsindendir. *
--spoiler--