bugün

Karının ona vermeyeceğini baştan kabullenen eziklerin lafıdır.
(bkz: Az bilinen efsane duyarlar)
görsel
allah'ım; ona mutlu bir yuva kurması için yardım et.

(bkz: geceye bir dua bırak)
görsel
Eğer o an sahibi yoksa demeyeceğimdir. Çünkü artık benimdir.
söylenirken insanın içinden bir ahhh neden sahibi ben değilim ki diye geçirerek, duanın feyzini kaçırabileceği söylem.
en isteksiz edilen dua.
güzel görünce söylediğimdir.

önce kalçalara bakıyorum ama sadece 1 sefer "allahım bunu yaratırken bizi hiç düşünmedin mi?", sonra içten derin bi "off off" daha sonra "allah sahibine bağışlasın" diyorum ve o pis gözlerimi ceylanın üzerinden çekiyorum. tabi bunları hep içimden söylüyorum.
kızları köle, erkekleri de sahibi gibi gösteren, bayanlara kullanılan söz topluluğudur, temenni gibidir.
Genellikle bayanlara kullanılan sözdür. Sahipleri de kocalarıdır.
şu kültürde bulunan en çirkin, en yakışıksız ifadelerden biri.

kadın, bu ifadede resmen, sahibi olacak bir malmış gibi takdim ediliyor.

bir arkadaşım şu sözü kullansa, arkadaşlığımı sanırım sonlandırırım.
bir nevi "o sahip ben olsaydım iyiydi" demektir.
yakışıklı yada güzel birini görüp o kişiye sahip olamayacağını anlayan kişinin söylediği sözdür.
Bazen 'allah bana bagışlasın'a dönüşebilen.
içten içe hazımsızlık, kıskançlık, gıpta, heves duygularını sahte bir ikiyüzlülükle örten beğeni duası.
sahibine demektense sevdiğine falan dense daha güzel olacağını düşündüğüm temenni cümlesi.
bir insanın neden sahibi olması gerektiğini sordurtan söz. kim, kimin neden sahibi olsun?
bize de bir gün kader güler, güler inşallah! alt mesajı taşır.
birisi bu sözü yanımdaki kız arkadaşımı söyleyince; ' ulan benim işte, bana bağışladı!!' şeklinde sinir yapabiliyorum.
dış ses: allah sahibine bağışlasın.
iç ses: inşallah sahibi ben olurum.
kesinlikle bana bağışlasın dediğimdir...
Yanındaki kimse tarafından "bana bağışlasın , siktir et sahibini" denilerek devam ettirilebilitesi vardır.
bir güzellik ölçü birimidir. bugün iki kez duydum, mutlu edici özelliği de var.
karşıdan karşıya geçen güzel kızı görüp bir kere baktından sonra söylenen anlık bir düşünce hissi.