bugün

Seni, çevrendeki her şeyi yaratan varlığı diger canlılar gibi düşünüp görmek istemek yaratıcı kavramına hakaret etmek olur. O bizim gibi bi varlık olsaydı gözlerimiz onu algilayabilseydi vs zaten bizim gözümüzde o üstün konumu yerle bir olurdu. Gördüğümüz her şeye bir yorum getirebiliyoruz biz. Eleştirecek bir yönünü de mutlaka bulabiliriz. Gözle gördüğün ve kusursuz dediğin herhangi bir şey olamaz. Mutlaka gözle gördüğün bir şeyi daha da güzelleştirme ihtimalin vardır herhangi bir müdahele ile. Ya da bunu istersin bi şekilde. Işte yaratıcı bu yüzden sana görünmüyor. Senin tahayyül edebileceğin algilayabilecegin bir varlik olmadığı için.
+beynin var mı?
-var.
+düşünüyor musun?
-evet.
+düşüncelerini bana gösterebilir misin?
-hayır ama düşünebildiğimi eylemlerimle gösterebilirim.
+bir yaratıcının da olduğunu onun eylemlerinden görebilirsin.
Bizimle ayni boyutu paylasmiyor olabilir (zamani degil) ve/veya bizim algiladigimiz fiziksel gorecelikten farkli olabilir.ne de olsa 3.ncu boyutun gorselliginden bahsediyoruz.
din bir şekilde bir saklambaç oyunu olduğu içindir. tanrıyı saklandığı yerde bulup sobelersen cennetle müjdelenirsin. maşallah.
Haklı bir inançlının isteğidir. Ama senin allah'ın seni yahudilerden daha az seviyor.
Cevabı "gizemli ve cool olmayı sevdiğinden" şeklinde olan sorudur.
biz görüyoruz göremeyenler utansın şeklinde yanıt verilesi soru.
Sen tam olarak yeme içme ve sıçma dışında ne için yaşıyorsun amacın ne sorusuyla pararlel bir cevaba sahiptir.
Şu aralar meşgul olduğundan. Bizlere çok pis tez hazırlıyormuş diyolla.

(bkz: kam hiyır pliz)
önemli olan göremediğini görebilmektir.
iq seviyesi bir deniz kestanesiyle denk olan kafanın sorabileceği bir sorudur.
bir ateist sorusu.

her gün dışarda dokunmadığın yer kalmıyor,
ellerin mikrop yuvası.
kaldır parmağını, yaklaş ve bak ona.
parmağının üstündeki mikrop havaya bakıyor,
insan neden gözükmüyor diyor.

işte o mikrop, ateisttir.
görünmezlik pelerini var.
insan gözü herşeyi görmeye programlı olmadığından göremediğimizi düşünüyorum şahsen. *
mesela havayı da göremiyoruz ama var olduğunu biliyoruz ?
(#25547513)
allah her yerde görebilene!

kalp gözü kapalı olan göremez azizim.
(bkz: beynin neden gözükmüyor)
Senin beyinsiz olduğun neden bu kadar belli oluyor.
allah ı bir madde olarak bir cisim olarak düşünen beyin beyanı.
aptallar göremez(?).
eğer tanrıyı görmek istiyorsan vicdanını sorguya çek. mutlak karşına çıkacaktır.
ne gözükecek size amk.
(bkz: görünmezlik hilesi)
Herseyi ben yarattim bana ait diyen bir varligi cisim olarak dusunmekte bir o kadar tezat.. O hicbir seye bensemez ve benzetilemez... Mekandan munezzeh..
Çünkü o bizim küçücük gözlerimize sığamayacak kadar büyüktür. (8 saniye)