bugün

Ebenin seyi.
(bkz: ahırette göte girecek başlıklar)
bütün entrilere baktım bir allah ın kuluda belirtmemiş. bu soru esasında doğan cüceloğlu nun savaşçı adlı kitabında çocuğun babasına sorduğu soru. çocuk okuldaki anlatıma dayalı bir çıkarım yaparak '' Baba, Atatürk mü büyük, Allah mı büyük?'' diye soru soruyor. babanın ( doğan cüceloğlu nun) cevabı atatürk ün bu ülke için en önemli insan olduğunu ama Allah ın tanrı olmasında dolayı karşılaştırmaması gerektiğini belirtip konuyu güzelce kapatıyor.

şimdi öğretmenim sordu diye konuyu açanlar için cevap : çevrenizde farkındalık oluşturabilmek için savaşçı - doğan cüceloğlu kitabını okuyabilirsiniz.
geri zekalı insanımsı önermesidir.
milletler özgürlükleri için liderlere ihtiyaç duyar.
allah (bazıları için) yaratıcı güç olsa da dünyayı dua ile yönetmez.
öyle olsa idi yahudiler mısır'dan kendileri çıkardı, musa'ya ihtiyaç olmazdı.
peki insanlar özgürlüklerini, hayatlarını musa'ya borçlu olmalarına rağmen, musa'yı allah ile kıyaslıyor mu?
atatürk milli mücadele komutanı ve türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu sıfatlarıyla (birçoğumuz için) öndermiz, liderimizdir.
allah ise (yine birçoğumuza göre) yaratıcımızdır.

bu ikisini kıyaslayan ise ne allah'ın dağıttığı akıl fikirden, ne de özgür bir ülkede yaşamanın nimetlerinden faydalanamamıştır.
(bkz: ahırette göte girecek başlıklar)

o değilde ahıret nedir ya.

(bkz: ahiret)
1 kilo demir tabiki.
(bkz: sen mi kücüksün yoksa sen mi kücüksün)
Bunu sorana

- ananın amı büyük. Bak beynin ananın amında kalmış, denmelidir.
Ozgurce dini yasamak derken tek parti dikta rejimini hatirlatirim kuran okumak yasak, hacca gitmek yasak, Allah demek bile yasak ki hilafet propagandasindan ceza verilirdi. Allah buyuktur efendim.
boy olarak mı ?

atatürk ve allah'ın kıyaslanmasıdır.
öğretmen geçinen her dinci şerefsizin bir öğrencisinin bunu kendisine sorduğunu iddia ettiği götten uydurma soru. o güne kadar sen ben gibiyken bu soru üzerine türkiye'deki sistemin yanlış olduklarını da anlamışlardır bunlar.

ben ilkokuldaydım ve bu soruyla karşılaştıklarını iddia eden orospu çocukları vardı. 32 yaşımı devirdim, hâlâ aynı şeyi duyuyor ve okuyorum.

demek ki neymiş? din ticaretiyle uğraşan şerefsizlerde yalan bitmezmiş.

islam öncesi ne güzel, yalan söyleyen öldürülürmüş. keşke gene öyle olsa da bu orospu çocuklarına kaynak kıçım dedirtip sonra o kıçını kazığa oturtsak.
lütfen sağda solda yüksek sesle söylemeyin, kuş beyinliler bunu gerçek sanıp inanıyor,özgürce dinini yaşabildikleri bugünlere kimin sayesinde geldiğini hemencik unutuyorlar.
hayatımda duyduğum en salakça şeydir.
anketine katılmak için adını, soyadını ve tc kimlik numaranı yaz. 3169'a gönder.
allah>a>b>c>d>. .y>z>atatürk
şeklinde cevaplanabilecek soru
(bkz: Alın bunu şurdan)
şu an sahip olduğumuz her şeyi atatürk e , atatürk ü ise allaha borçluyuz.
allah en büyüktür, atatürk sadece allah'ın yarattığı sıradan bir insandır, kendisine verilen fırsatı doğru kullanan akıllı, önder kişidir. eleştirilecek yönleri olsa da saygı duyulmalı ve sevilmelidir. bu ülkede yaşayıp atatürk'e hakaret etmek haksızlık yüzsüzlüktür. o olmasa şu anki türkiye olmazdı unutmamanızı tavsiye ederim.
bunu ergenlerden başka kimse tartışmaz.
türkiye'de siyaset felsefesinin başlayıp bittiği konu. üç temel akım vardır:

1. atatürk başka allah başka tayfası: bir rivayete göre nüfusun çoğunluğudur, çekirdek kitle anlamında memlekette "genel" olandır, orta yol'cudur, "müslümanım ve atatürk'ü seviyorum"cudur, vesaire. bunlar da kendi içinde ikiye ayrılır; hiç bu tartışmaya bulaşmayanlar, ve bulaşıp da her iki tarafa da "yapmayın etmeyin" veya "siktirin gidin" diyenler.

2. atatürk büyüktür tayfası: bunu iddia edenin tahmin edileceği üzere dinle allah'la pek bir işi yoktur. ancak illaki hepsi de dini yoketmeye çalışıyor anlamına gelmez; dinden ve dini geleneklerden kurtulmayı toplumsal ilerlemenin bir gereği olarak sayanlar olduğu gibi, aralarında dini gerçekten hiç umursamayanları da vardır. ancak atatürk her halukarda önemlidir.

3. allah büyüktür tayfası: bunu iddia edenler, malum, din temelli bir dünya görüşünü benimsemiştir. herşeyin yaratıcısı olduğuna inandıkları bir kavram elbette bu insanlar için yaratılmış ve yaratılacak olan herşeyden her daim büyük olacaktır. bazıları bu fikri hatırlamak ve hatırlatmak için atatürk ile ilgili her hadiseye sürekli karşı olmak zorunluluğu hisseder.

bir de bu üç gruba da dahil olmayan, yani ne atatürk'e ne de allah'a göre şekillenen bir siyasi anlayışa sahip olmadan hayata ve topluma dair başka hadiseleri ön planda tutanlar vardır. bunlar azınlıktır, çoğunluğun gözünde köksüzdür ve düşünceleri bu toplumda her daim önemsiz kabul edilir. gelgelelim kendilerine tanınan yaşam ve ifade hakkı bu ülkenin özgürlükler ve hoşgörü ibresinin gerçek anlamda nerede durduğunu belirler, belirleyecektir. yani yukarıda tanımlanan "üç büyükler" oligarşinden birini desteklemek insan olarak var olabilmenin olmazsa olmaz koşulu değildir ve mesele bunun idrak edilmesi meselesidir. bir zahmet...
ne kadar saçma bir soru. öncelikle bu soruyu sorana cevap vermek yerine allah ve ataturk kelemerinin anlamlarını öğretmek lazım
--spoiler--
çok ayıp fetocan *
--spoiler--
bu soru, atatürke dolaylı yoldan sövmek isteyen bir şakirtin bu işe bir çocuğu alet etme girişimidir. çocuk zaten yaradanın tam olarak ne olduğunu bilemezki ondan doğru değerlendirmeler yapması beklensin.bir çocuğun allahıda peygamberide anası ve babasıdır.ama gel görki bir şakirtten bu basit gerçeği idrak etmesini beklemek zaten fazla saflık olurdu.
saçma bir sorudur. yaradan ile atasını normalde akli dengesi düzgün insan zaten karıştırmaz. karıştırır ise sorular şöyle uzayabilir allah mı büyük babam mı? allah mı büyük tayyip mi? allah mı büyük ben mi?

kısaca soruyu soran şizofrendir.

--spoiler--
yazar için: bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi online randevu
http://212.175.14.115/wrandevu/randevu1.tr.php
--spoiler--
iyiniyet ortamını tanımlayamayacak büyümemiş insan sorusudur. sapla samanı karıştırmamalıdır
güncel Önemli Başlıklar