bugün

"allah korusun ya allah ın bize uygun gördüğü yönetim şekli ve kanunlar uygulanırsa" gibi bir anlam taşır.
28 şubat sürecinde "şeriat a karşı kadın yürüyüşü" diye bir eylem yapılıyordu. zamanın başbakanı mesut yılmaz "şeriata karşı yürünmez. şeriat islamdır." demişti.
(bkz: ben demedim o dedi)
çok da iyi çok da güzel olmuş önermedir. teokrasi ile şeriat arasındaki nüansı kavrayamamış kişilerin mantıksız bulur, o da normaldir. ama şunu söyleyebilirim ki islam'ın iran'da yapılanları öğütlediğini savunuyorsanız; git kur'an oku hacı der, çeker giderim.
şeriat gelirse; baskı,dayatma ve vahşet gelir.
tatlısu müslümanlığının en büyük göstergesi slogandır. hem tüketimci, modernite isteyen ama aynı zamanda şeriat denen 7. yüzyıl ortadoğu kanunları zorluğuna katlanamayacak şahısların istediğir.
şeriat gelirse sizin gibi müslüman görünümlü kafirler yok olur ..
şeriat din demektir. tehlkeli söylemlerden eleştirilerden kaçının. bir devletin veya yönetim organının allahın kitabı ve kuranı keriminin kurallarına göre , bunlar baz alınarak yönetilmesi allah ve rasulünün emridir. ister sev ister sevme, bu itikatla inançla, teslim olmuşlukla alakalıdır.
demokrasi!
bu kavram allahın kurallarıyla çelişir mesela iyie açacak olursak konuyu. mesela gayrilerin yoğın plduğu bir ülkede oylama yapılıp içki serbest kalsa, ki bizim burda öyledir , bu kanun allahın kanunun önüne geçmek anlamına gelir .
çoğunluğun değil allahın dediği olur. bu bir slogan , fanatizm değildir, allahın iradesidir.
rica ediyorum saçmalayıp yanlış yorumlamayın. bu konu çok nettir. inanmak ya da inanmamak . bütün mesele bu.
Ülkenin %90nı müslüman diye (görünürde) uygulanmak istenen rejime yönelik ironik yaklaşım. Gayrimüslüm adam niye islami kurallar çerçevesinde yaşasın. Ki şeriatla yönetilen ülkeleri görüyoruz yok Allahın emri falan savunuyorsunuz hikaye dini kullanarak yıllardır padişahlık yapanları da görüyoruz. Bir tane yozlaşmamış sistem gösterin uygulayalım . Bir kadın olarak ben asla şeriat rejimini istemiyorum haklı olarak.
bkz: http://inciswf.com/sh3ri0ut.swf
o zaman da Allah korur..
(bkz: şeriat iyi olsaydı devlet getirmez miydi)
Bak şeriat ile yönetilecek bir ulke degiliz çünkü bu ulke kurulurken bir demokrasi bir adalet bir hedef ugruna kurulmustir ama burada halkin % 99 musluman olan bir ulkede dinimizi yok yere kotulemekte aptalliktir.Dinin gerektirdigi kurallari emirleri yerine getirmeyebilirsin bunu yapmanin bir zorunlulugu yok ama burada aptal aptal seyler yazipta insani sinir etmeeyin..
Seriat denilen sey allah'in emrettigi sekilde yasamak oldugu surece guzeldir.yok onun bunun seriat diye kakalamaya calistiklari seyse kisinin kendine bosuna eziyet etmesinden ibarettir.
Allah'in emirlerine gore yasamak nefse zor gelir ama , nefsde terbiye edilebilir olgudur.
şeriatçılar, aynen suriye'deki, afganistan'daki, libya'daki kafadarları gibi, avrupa yollarına dökülürler.
"şeriatın allahın kuralı demek olduğunu bilmeyen" ile başlayan entry girenin ağzına ödemiş patatesiyle vururum dediğimdir.
rabbim IZIN vermez.