bugün

uzak durulması gereken insandır.

çünkü allahtan korkmayan insan merhametsiz insandır size kötülükten başka birşey veremez..
kafası rahat insandır.
Kısaltması ako olan insandır.
yaşlı olmasa bile bir ayağının çukurda olduğunu bilmesi gereken insandır.
kork allah tan korkmayandan sözünü hatırlatır.
herşeyi yapabilecek olan insandır hesap verebileceği kimse yoktur çünkü ama yaptığı iyilikte menfaat karşılığı olmadığı için daha bi anlamlıdır benim gözümde.
allah korkusu olmayan çoğu insan genelde kullardan korkan, ezik tiplerdir. sanılanın aksine özgüvenleri yoktur. hayatta çok fazla ezildiği için muhtemelen gücünü kendisine karışmayan allaha ispatlamak istemektedir. allah ıslah etsin. kendi bilir.
birşeyleri korkarak değil isteyerek başaracak olan insandır.
canlı odaklı yaşayan, allahtan daha çok insani değerlere zarar vermekten korkan insansa, korkulacak bir şeyin olmadığı insandır. namazdan çıkıp cami avlusunda ki kedileri tekmeleyen çok hacı amca gördüm o yüzden allahtan korkacağına biraz dünyalı olması tercih sebebimdir.
vicdan korkusu vardır.
normal insandır.. neden allah dan korkalım ki?? allah bu kadar korkunç ve cezalandırıcı mıdır ?? bence değil.. allah korkulacak bi şey değildir.. secde edilesi çok sevilesi bi şeydir..

insan olmakla başlıyor her şey, insan kalabilmekle devam ediyor.. onun da isteği insan gibi yaşamamız.. iyi bi insansanız korkmayınız..
basi sikistiginda son anda da olsa o korkuyu tadacak insandir.
her türlü kötülüğü yapmaya müsait insandır. uzak durmakta fayda var.
her türlü haksız tezviratı yayabilecek, siyasette ilerlemek için her oyunu oynayabilecek kişidir.
kormak değil karşısına dikilmek gereken insandır, zafer Allah a inananlarındır.
10 km ötemde oynasın..
o adamdan korkulur arkadaş. her türlü manyaklık gelir ondan.
Allah korkusu olmayan degil,
Herhangi bir prensibi, ahlaki anlayisi olmayan insandan korkacaksiniz arkadaslar.

Ha bir de empati bozuklugu olan insandan korkun. Antisosyallerden vs..

Terli terli de su icmeyin.
kaçarak uzaklaşılması gereken insandır. bir adamda allah korkusu yoksa o adam herşeyi yapar.
allah cc tan korkmayandan korkulur .
insan sevgisi de olmayan mahluktur. Mümkün olduğu kadar uzak durmak fırsat varsa da ayağını kaydırmak gerekir.
Yaptığı rezillikleri insanlar duymadığı sürece utanmayan kişidir.
tanrıya inanmadığım için ben olabilirim ama kendi vicdanımdan korkuyorum o daha etkili.
Görünmeyene korku duymayan normal bir insandır.

Ama eğer benim gibi görünmeyene korku duymayan bir insansanız bile, atalarınızın şehit olma inancıyla Selçuklu, Osmanlı, Türkiye Cumhuriyeti topraklarını şüheda kanıyla onurlandırdıklarını unutmayın.

O yüzden atalarınızın dinine saygısızlık etmeyin, emin olun bu en çok Selçukluya karşı Babai, Osmanlı'ya karşı Şahkulu-Celali isyanları serisi ve Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı Koçgiri-Dersim isyanlarını yapmış olan iran kökenlilerin torunlarının hoşuna gidecektir...
Babam. inançlı biri değildir. Çocukluğu boyunca öğrenmiş olduğu bazı rutinler var, mesela her bayram namaza gitmek ve oruç tutmak. Bunun haricinde hiçbir şey yapmadı şimdiye kadar. inançsız bir adam olduğu halde bunlara devam etme sebebi tartışılır. Allah var ile cümleye başlar 4 dakika sonra olayı olmadığına bağlar. Her zaman böyleydi. O annemden korktuğu için var diyor gibi geliyor bana ama ruhunda yok adamın, inanmaya uzun devam edemiyor. Ayrıca her hafta deniz kenarında arkadaşları ile içiyormuş, ben daha yeni öğrendim. Bizi rahatsız etmemek için belli etmediğini söyledi ki çocuklarının tamamı içiyor. Yine annemden korkuyor gibi geliyor bana. Allah korkusu hiç olmadı.

Annemi hiç aldatmadı. Bizi dövmedi, bağırmadı. Kimseye zarar vermek için tek adım atmadı. Ağzından kimseye karşı tek kötü söz çıktığını duymadım. Bir zamanlar haksız kazanç sağladığını düşündüğü bir insandan gelen mirası kabul etmedi. Kimsenin hakkını yemedi. Her olaya karşı gereksiz bir sabır gösterdi. Hiç kimseyi parası ile ezmedi.

Annem inançlı biridir, babamın yapmadığı nerdeyse her şeyi yaptı. Allah korkusu inanılmaz boyutlarda ama birine zarar verme ihtimali varsa sonuna kadar kullanır ve babama ahlak dersi verir. Anneme göre ne babam ne de ben cennete giTme ihtimalimiz yok.

Allah korkusunun altında böyle korkunç bir kibir var bazen. Hoşlanmıyorum.
güncel Önemli Başlıklar