bugün

ben size anlaşılamayan konuyu söyleyeyim. müslüman kardeşlerimize yardım konusunda kesinlikle anlaşamadığımız bir konu var. gelin size bunu anlatayım.
filistin müslüman ülke değil mi? israil de filistinlilere eziyet ediyor. gazze'yi bombalıyor. çocuklar ölüyor. ülkede savaş, kıtlık ve bunun getirdiği daha onlarca sorun hakim. tabii türkiye de ihh üzerinden filistine destek vermeye çalışıyor. ama türklerin allahla anlaşamadığı asıl konuyu ben size söyleyeyim. anlaşamamalarının tek sebebi filistini israilin karşısında desteklemek. ama olayı basite indirgersek böyle tabii. filistine destek vermemiz yanlış demiyorum. aslında neden sadece filistin demeye çalışacağım bu entaride, devam edeyim vesselam. asıl olay iki sorunun altında yatıyor.
nasıl destek? ve neden sadece filistin'e destek? asıl anlaşamadıkları husus budur allah ile müslüman türklerin. "nasıl destek?" sorusuyla ilgili açıkçası pek bir şey demek istemiyorum. onun yerine ili "aydın" kendileri çoğunlukla "aydın" olmayan insanların katıldığı bir röportaja sizi götürmek istiyorum( yanlış anlaşılmasın aydınlılarla bir sorunum yok. sadece oraya çıkıp saçmalayan, alakasız şeyler söyleyen insanlara benim bu göndermem. )
http://video.haberturk.co...n-ilginc-yanitlar-2/53576
video ortada.

peki olayın nasıl desteklendiği bölümünü geçtik. müslüman ülke filistin. iyi, güzel, hoş tamam. yardım edelim filistine. buraya kadar sorun yok.
müslüman ülke olmasını da geçtim dünyada böyle bir felaketle karşılaşan herhangi bir devlet olabilir bu. bu devlete yardım eli uzatmamız gerekir zaten bu her şey den önce milletlerin, ulusların insani bir görevidir. hep söyledim yine söylüyorum şu dünyada rus, amerikan, ispanyol vs. ayırt etmeden hepimiz dünya üzerinde yaşayan bireyleriz. belirli bir sistem ve düzenin domino taşlarıyız. sevelim birbirimizi ya da sevmeyelim.
ama belirli konularda bir arada olup yardımlaşmazsak dünyada hiç bir şeyin üstesinden gelemeyiz. insanlar topluluklar halinde yaş... kestik. sosyolojik değerlendirmeyi o kadar da abartmaya gerek yok. ama son bir sosyolojik soru soracağım. madem dünya da yaşama emeline sahibiz hepimiz (yoksa öldürürdük kendimizi sonuçta) ve empatiden yoksun olmayan vicdan sahibi insanlarız. o zaman zor durumdakine de el uzatacağız öyle değil mi? peki, ben sadece şunu soruyorum.
neden filistin? olay tamamen müslümanlığa bağlanıyor ama işin aslı öyle değil bence. tamam ihh yardımlarında "müslüman olma koşulu" arayan bir yardım kuruluşu ama asıl olay müslümanlık olamaz. hemen bir örnek vereyim size. sizi artık türkiye'nin neresindeyseniz oradan alıyor akdeniz sahillerine götürüyorum. (biletler benden konaklamaya karışmam) her neyse, yüzüyoruz bir güzel. ama yetmiyor bize akdeniz ve akşamları. dalıyoruz süveyş kanalından kızıldenize. oradan sizi bir doğu afrika ülkesine götürüyorum. eski italyan sömürgesi şimdilerde ise yeni dünya sömürgesi olan bir ülke. eritre.
2000 yılında eritre, askeri alanda olamasa da hukuksal daha doğrusu diplomatik açıdan bağımsız olmayı başaran bir ülke.
ancak eritre'nin statüsü şu an filistin'in statüsünden farksız. nasıl mı?

eritre'de sayısı azımsanamayacak kadar müslüman var. ve bu müslümanlar aynı filistin'de ki gibi asimilasyon politikalarıyla yıpratılıyorlar. müslümanlar öldürülüyorlar, şehirler topçu ateşiyle harabeye döndürülüyor israil bunu uçaklarla yapıyor. ama erdoğan ve kabinesinden bir kişi bile burada yapılanları görmüyor. eğer amaç gerçekten islam ve müslümanların koruyuculuğunu üstlenmek, onlara liderlik etmek olsaydı eritre ve bir son dakika haberine göre eritre'nin biricik ve sadık komşusu etiyopya'da meydana gelen bu olaylar görmezden gelinmezdi. bu olayların dışında çeçenistan katliamı var çeçenistan da aynı şekilde ruslar tarafınadn çok yakın bir zamanda göz göre göre katledilmiştir. ayrıca çeçenistanın geneli müslüman bir toplumdur. e peki nerede eritreye müslümanlık? hani etiyopya ya destek? davosa çıkıp "van minüt" demekle olmuyor işte. dönemin cumhurbaşkanları başbakanları neden çeçenistanları korumadı müslüman kardeşlerimiz diye? neden katledildi çeçenler?

http://www.milligorusforu...mi-yuregin-varsa-bak.html
yukarıda verdiğim link google da 'çeçen katliamını' arattığınızda başta çıkan sitelerden biridir. eğer detaylı bilgi istiyorsanız google zaten size kaynaklık edecektir. velhasıl kelam allah ile türklerin anlaşamadığı tek konu bu olsa gerekir. ya da başka şeyler de var mıdır? bilmiyorum.
ama bunun çok önemli bir sorun olduğu da apaçık ortada...
(bkz: havale)
her şeyi allaha havale etmeleridir.
üstün ırk olmadığı kesin olan konudur.israillileri geçemeyiz.
güncel Önemli Başlıklar