bugün

bilgi amaçlı giriyorum bu entryi. allah için yukardaki, şuradaki, buradaki gibi söylemler ile yön belirtmek kişiye büyük günahlar kazandırır. onun varlığını heryerde hissetmek gerekir.

not: şakirt falan değilim ama inancım sonsuzdur. bu söz de gayet doğru geldiği için yazma gereği duydum.
- cemal allah nerede?
- yukarıda ayşecim yukarıda
- aa yukarı komşu mehmet mi yani?
salak arkadaşlarımızdan ve onlara dair olaylardan bir kaçına örnek.
hakaret olarak sayılma ihtimali olan ama aslına bakıldığında yaratan'a olan sitem'n isyanın üstü kapalı dışa vurulmuş halidir efenim.
tilki amaçlı giriyorum bu entryi. kim ne derse desin beni zerre siklemeyen durumdur.

not: ateist falan değilim. can sıkıntısından yazma gereği duydum.
(bkz: artı on günah points)
silgi amaçlı giriyorum bu entryi, yani silinebilir her an.
(bkz: aşağıdaki mi diyecağıdık)

not: ateistim, ne olmuş?
nesnelere cinsiyet belirleyen dillerde tanrı için eril ifade kullanılır.yanı bu zihniyetten yola cıkarsak tanrı için de yukardaki demek artniyet belirtmez cünkü bilinçaltında erillik ve üstte olmak saygı ifadesidir bir nevi kaldi ki ateist bi insanın yukardaki diyerek ulu bi varlıktan sözetmesi bile takdireşayandır,bu kadarını da irdelemek bokunda boncuk aramaya benzer.
ne sıfatla konuştuğum yukarıdaki ile beni ilgilendirir, tanımını yap geç koseye, yargı isini yukarıdakine bırak dediğim durumdur. her türlü yukaridaymis gibi davrandığın Tanrı'ya zamir ile seslenmektir.
o kadar uzağı tarif etmeğe gerek yoktur. şah damarından bile yakına bakılınca bilinecektir.
çağrışım yapmayan durum. ama farkında mısınız, yukardaki ve aşağıdaki, mnı skym yine aradayız lan, olan yine bize oluyor. yukardaki bunları bunları yapmazsan skertirim der, aşağıdaki gel bunları yapalım siktir et yukardakini der ve ekler : gelmezsen götünden kan alırım, her türlü boku salarım üstüne. çok feci bi skişe kurban gidiyoruz.
bana the invention of lying i hatırlatıyor.
(bkz: ricardo allah var)
(bkz: yukarıdakine allah demek)
(bkz: allah her yerde)