bugün

günah olup olmamamsını kafasına takmayan, sadece tadını beğenmediği için içmeyeceğini söyleyen kişidir. (bkz: biz de yedik)
damardan bira vurabilecek kişidir.

(bkz: ayyas sokaklarin ayik delikanlisi)
(bkz: teetotaler)
alkol içmeyen ama diğer kafa yapıcı mamülleri kullanabilen kişidir. *
Alkolden amaç eğer bir tat almaksa gayet normal karşılanabilecek bir durumdur.
damak tadına uyan içkiyi bulamamış kişidir.
kendine yetemediği bir derdi olduğunda iğrenç, miğrenç demeden kendini yine içkiye verecek olan kişidir.
(bkz: ben)
faydacı bir pencereden hayata bakan olgun kişilerdir. ülkemiz sınırlarında da bunlardan bolca vardır.

ama bazıları, hem haram olduğu için, hem sağlığa zarar verdiği için hem de tadını sevmediği için içmeyebilir. zira haram olduğu için içmemeniz, günümüz toplum düzeninde saygı görmeyecektir. statunuz ne olursa olsun, içkiyi "dinen haram olduğu için içmiyorum" dediğiniz anda yedi göbek sülaleden şeriatçı muamelesi görmeniz an meselesidir.

sanırım insanların duymak istediği bunlardı...

saygı
"suratımı ekşiterek alkol alacağıma mis gibi gazozumu içerim." diyen kişiler olabilir.
ama farklı alkoller de varmış efendim.
*
(bkz: kavunlu votka) * *
sigara da içmemesi gereken kişilerdir, zira sigaranın da tadı leziz değildir. *
haram point yemekten kurtulan kişilerdir.
sağlıkları için faydalı bir şey yapan kişilerdir. ben de alkole zararlı olduğu için yanaşmıyorum. hayatımda içmedim desem yeridir; ama ilk ve son kez tatmışlığım var. beğenmediğim için kullanmama kararı aldım ilk denemede zaten. ayrıca kokusu da ağır.
zararlı yiyecekleri de içecekleri de tercih etmiyorum.
Alkol tadı yüzünden değil unutturdukları yüzünden içilir denesi kişiler. (bkz: götler) *
Alkol diğer tüm içeceklerden farklı tada sahip. Aslında alkolde hazzı veren şey tadı değildir, alkolü sevdiren sui generis özelliğidir. Bu yüzden sevilmemesi anlayışla karşılanabilir.
özellikle biranın tadı tam kusmalık. bu durumda ağzımın tadı yok.
Şarabı gazozla içerler.
güncel Önemli Başlıklar