bugün

Üzerinde Ciddi ciddi düşündüğüm Ve dost Meclislerinde dile getirdiğim karar.

Her akşam bi dünya iç, sonra eve dön 2 saat uyu, kalk işe git. Birlikte içmeye değecek, o keyfi verecek insanlar olmasa hayatımda bugün bırakırdım amk.

Neyse böyle düşüne düşüne 3.5 sene uzattığım saçı kestim lan ben, bunu Da başarabilirim elbet.
en iyisini yaptın kafir. herkes bırakmalı bence...

not: tam 23 saat oldu.
senee geçen sene, hayatımın en fırtınalı, fırlama günlerini yaşıyorum. o bar senin bu bar benim dolaşıyor, alkolun dibine vuruyorum. yine bir gün kafam güzelken polis çevirmesine girdim. polis durdurdu. ehliyet ruhsat dedi, o ara vitesin yanına koyduğum şişe efesimi gördü arabadan uzaklaştı, ekip otosundan arkadaşları da indi. hepsi silahlarını çekti, bize doğrultmuşlardı, korkudan ne yapacağımı bilemedim, bizden yavaşça inmemiz istendi, arabadan indik elimizde biralar. inmeden son yudumumu almıştım belki bir daha içemem diye, düşünsene sana doğru çevrilmiş 3 tane silah, herhangi bir terslikte gömlekte üç tane delik. gömlekte gömlek haa, yeni italyadan getirtmişim * . amir yavaşça alkolü bırakın dedi, yavas haraketlerle biraları yere bıraktık. şimdi bana doğru itin dedi, bir an aklımdan itiyormuş gibi yaparken son bir yudum daha alsam mı diye düşünürken, sert bir ses tonu ile "çabuk" dedi. çaresiz amire doğru göndermiştik. ama cepte kanyak vardı, onu görmemişlerdi, boşluklarından yararlanıp bir yudum çektim, sonra 3 el ateş sesi, boşluğumdan yararlanmış gömlekte delikler açmışlardı. "abi ben sizi vuruyor muyum ya!" demeye kalmadan iki el daha ateş etmişlerdi. "insan insanı deler mi yaa!" diye bağıracakken, uyandım. g.tüm açıkta kaldı herhalde, o gün alkolü bırakıp, sağlıklı bir insan olmaya karar verdim.
ickiyi fazla kacırdıgım her gecenin sabahı verdigim , bir sonra ki arkadas bulusmasına kadar da inatla uyguladıgım fakat bırakmanın serefine kadeh kaldırmamla sonuclanan eylem.
kişi içkiyi bıraktığı zaman, bir çok sorunla başbaşa kalacaktır.
geceleri uyuma problemi, yeni yaşam biçimine alışma sıkıntısı, ilk fırsatta tekrar alkol kullanır mıyım sorunları vs...

bunların hepsi, giderilebilir problemler bence;
her şey bir yana, şu rastgele verilen öğütler yok mu!

ne demişti george best:

"geçtiğimiz günlerde, alkolü bıraktım. hayatımın en kötü 15 dakikasıydı... "

işte buna içilir...
şarap görünce gözlerin dolması ama dinen de yasak olduğu için mecburen bu acıya dayanmaktır. hem çok zararlı ki. acı çekmek istemiyorsanız lütfen hiç başlamayın. ben çok pişmanım. pis şeyler bunlar pis.
Bana bırakabilirsiniz.
1969 yılında içkiyi ve kadınları bırakmaya karar verdim. Bu hayatımın en kötü 20 dakikasıydı.

(bkz: george best)
Alkol probleminin altında genellikle daha büyük problemler yatar. Bu problemlerle yüzleşip çözüm arayışlarına girilmeli. Aksi halde çözümsüzlük bu psikolojik problemlerin giderek büyümesine ve daha sık içmelere sebep olacaktır. Ayrıca sadece sabah akşam içen ve kanındaki alkol tükendiğinde eli ayağı titreyen tipler değil kontrolsüz içen herkes bırakmalı ya da azaltmalıdır.

Kesinlikle ben haftada bir iki, içiyorum diye kendini sosyal içici kalıbına sokma. Eğer içtikçe kendini durduramıyorsan ve ertesi sabah kalktığında ufak da olsa pişmanlık yaşıyorsan kontrolsüz içiyorsun ve bu giderek artacak.
denedim. üç hafta geçti. antidepresan almışımda herşey bulanıklaşmış gibi oldu. bana göre değilmiş. iyice alışmışım merete. kendime yakıştırmışım.

yarın tekrar başlıyorum. bu yeni ben çok tatsız tutsuz oldu.

Edit: sözlük bildiğin kararımı destekliyor. size güvenebileceğimi biliyordum.
Yaklaşık 1 aydır içmiyorum.

Eksikliğini hissetmiyorum.

Keşke sigarayı da bu kadar kolay bırakabilseydim.
kendine sevgisi olan herkesin yapması gereken aktivite. 6-7 saat önce aldığım karar.
alkol demeye başlanıldıysa biraz fazla sabır gerektiren durumdur.

(bkz: içkiyi bırakmak)
Çok sık içki içilmediği için gerek duymuyorum.
Az ve öz en temizi.
E tabi yaşlılığın belimi bükmesi sebebine hiç girmiyorum.
bi ara denedim bu eylemi. biradan yudum alırken ağzıma acı bir tat geldi. koydum birayı masaya, "bırakıyorum ben bunu" dedim. arkadaşlarım, "hehe masaya mı bırakıyorsun hehe" diye daşşak geçtiler fakat o gece ne o biraya ne de başka bir biraya elimi sürmedim.

eve döndükten sonra televizyonun karşısına oturduğum anda evladımı kaybetmiş gibi üzüldüm o yarım bıraktığım biraya. "bari bitirseydim" dedim. elim ayağım titremeye, soğuk soğuk terlemeye başladım. kendime hakim olamıyordum. çıktım 1 tane bira aldım geldim, o yarım kalan birayı telafi ettim. üstüne geri kalan yarımı da içtim, üstüne dolaptan şarabı açtım şarabı da içtim.

benim de bu şekilde bırakmışlığım vardır alkolü fakat olacak iş değil amına koyim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar