bugün

kesinlikle en yaratıcı müzik grupları isimlerinde zirveyi zorlayacak kadar şahane bir isme sahip, pearl jam sonrası durak.

would, alone, ama en bi çok got me wrong.
kahrolası uzuuun final döneminin getirdiği çekilmez ruh halini daha da karamsarlaştıran bir yandan saman altından kolaylaştıran ve bazı hal ve koşullarda nirvana'dan daha etkileyici olan özellikle son bir ayın vazgeçilmezi.

==
-thom yorke&pj harvey; this mess we're in
-babazula; bir sana bir de bana
ikilisi ile birlikte..
==
(bkz: queen of the rodeo)
uzun süredir sesi soluğu çıkmayan insanı üzen grup.
william duvall adlı yeni vokalistleri layne in yerini doldurmaya çabalamakta çaresizce ve grup çeşitli festivallerde eski şarkılarını çalmakta şu sıralar.
(bkz: alice in wonderland)
grunge (seattle) müziğinin heavy metale yakın kısmını oluşturan bu grup zamanında çağdaşlarının gördüğü ilgiye mashar olamamakla beraber hakettiği ilgi ve şefkati göremedi. değeri geç anlaşılan gruplardandır.
grunge müziğin heavy metale yakın kısmını oluşturan bu grubun bende ayrı bir yeri var... layne staleysiz çoğu kişiye bir şey ifade etmiyorlarsada yeni albüm için stüdyoya girmeleri bende sevinçle karışık heyecan yarattı.
layne staleysiz yeni albümünü dinlemeye elimin varmadığı gruptur. bir şarkı dinledim. kötü mü? hayır elbette değil ama, layne staley olmadan olmuyor işte canlar.
grunge müziğine ön yargı ile bakanlar için birebir gruptur. dinledikten sonra grunge'dan çok daha ötesi olduğunu anlarsınız. anlarım. anladım.
dile kolay tam 14 yıl aradan sonra black gives way to blue adlı albümlerini çıkarmışlardır. layne siz ilk albümdür. şarkı listesi aşağıda olduğu gibidir:

all secrets known
check my brain
last of my kind
your decision
a looking in view
when the sun rose again
acid bubble
lesson learned
take her out
private hell
black gives way to blue
all secrets known gibi harika bir albüm açılış şarkısına sahipler. budur.
rooster adlı şarkıyla adamı bambaşka alemlere götüren grup.
sonisphere festivali ile haziranda istanbul'a gelecek olan muhteşem grunge grubu.
en güzel isme sahip gruplardan biri ve bana göre grunge türünün en iyi grubu. layne staley'siz de olsa geliyorlar türkiye'ye hayırlısı.
her zaman çok iyiydiler ama layne olmayınca bi farklı be dostum dediğim grup.
another brick in the wall e yaptıkları cover dinlenmeye değerdir. pink floyd un tadını fazlasıyla veriyorlar.
http://www.youtube.com/watch?v=OaI4zfMCBl8
çoğu şarkısında grunge ın kirli tarafını güzel yansıtan grup. fazla dinlenmesi hayattan kopartabilir. boşluk hissi uyandırabilir. yine de kalenderlerdir. eroin gibi bağımlılık yapar elemanlar. (bkz: junkhead)
25-26-27 haziranda yapılacak olan rock festivali kapsamında türkiye'ye gelecek olan gruptur. http://tr.sonispherefestivals.com/
(bkz: would)
(bkz: nutshell derim uçurur derim)
sonisphere festivalinde canlı olarak izleme şansını bulduğum. en gaz vokale sahip grup.* canlı performansları çok iyiydi sahneye ve seyirciye çok hakimdiler. müziklerine de diyecek lafım yok.
çok baygın bir sesi olan vokale sahip, ama güzel müzik yapan grunge/rock grubu. sonisphere istanbul 2010'da da sahne aldılar ayrıca.
türkiye'den pek memnun kalmamışlar.

http://www.hurriyet.com.t...magazinhatti/15333977.asp
sonisphere nin en leş gurubu idi ..bide götü kalkmış gavatların, çokta zikimdeydin amk.