bugün

Mtv unplugged videolarına gece gece düşüldü.
Layne'in çaresizliğini seyretmek yaşanan acıyı katlayarak yüzüne çarpıyor resmen.
Yorumlarda biri etrafta mumlar var, cenazesi gibi sanki demiş. Özlüyoruz angry angel.

"I've eaten the sun so my tongue
Has been burned of the taste."
Ayyyy. Actim son ses dinliyorum sagol upladigin icin.

Efsane grup.
efsane gurup nirvana ve pearl jam'i dörte katlar bence dünya müzik tarihinin en iyi guruplarından biridir.
90lar grunge müzik hayranı biri olarak, ilk nutshell şarkısıyla tanıdığım ardından tüm şarkılarını dinlediğim gruptur.
artık daha çok nostaljik gruplar arasındaki yerini almış gibidir. çok fazlaca 90 lar etkisini hatırlatır dinlendiğinde.
Yeri bende ayrı olan gruptur. Ara ara yad ederim eski albümlerini.
2018 model rainer fog albümünü yayımlayan grup. tınılar tamam ama insan bişeylerin eksik olduğunu hissediyor. layne staley'in sesinin eksikliği büyük derecede hissediliyor.
Cok guzel bir detaysin alice in chains.

Gecenin sarkisi senden olsun.
bi ara türkiye'ye gelmesi gereken grub.
"i'd like to fly but my wings have been so denied" diyebilmiş insanlar. layne staley olmadan devam etme çabalarını ise anlamsız buluyorum. zirvede bırakmalıydılar bence.
seattle grunge camiasının en iyi grubu. sonra da pearl jam gelir. nirvanayı hala sevmiyorum.

(bkz: mad season)
layne staley sonrası aslında bitmiştir ama fiilen devam etmektedir.
köklü grunge grubu, thomas abimiz vokalde iken heaven beside you ve man in the box gibi harika parçalara imza atmışlardır.
grunge müziğin en iyi temsilcilerinden biri olan gruptur. canınızın çokça sıkkın olduğu bir günde dinlemek, canınızı daha sıkkın bir hale sokabilir.
2-3 sene öncesi dinlediğim şu sıralar nadiren dinlediğim gruptur. Facelift albümü çok sağlamdır.
şu an dinlerken yine sözlükteki başlığını açıp okuduğum grup.
iyi ki tanımışım dediğim gruplardan biri.
hayatımın bir bölümünde, önemli bir bölümünde çok sağlam iz kazımış olan gruptur.
(bkz: them bones)
If i could, would?
onları nutshell ile tanıdım.

http://www.youtube.com/watch?v=N3tiz7oyX5A
Layne staley öldükten sonra maalesef müzik hayatına devam eden ve bu yüzden değeri düşen grup.
man in the box'ıyla unutulmayacak olan grunge grubu.
"Them bones" şarkısını tavsiye ederim.
dünyanın 8. harikası olan layne staley gibi bir sesi kaybettiği halde hala yollarına devam etmeye çalışarak çok büyük hata yapmış grup.

bir zamanlar seattle grunge hareketinin temelini oluştururlarken, günümüzde esameleri okunmaz. konserlerinde sadece eski parçalara eşlik edilir.

düşünün ki zamanında bu grup için mookie blaylock yani günümüz adıyla pearl jam sahne açmıştır.

neyse.
(bkz: eek the cat) çizgi filmden sonra yayınlayan aynı yapımcıların yaptığı dinozorlu çizgi filmine müziklerini vermişlerdir. bakınız http://www.youtube.com/watch?v=0wfuz7FfM-I (bkz: the terrible thunder lizards) mış