bugün

sosyal medyada ve sözlüklerde bolca rastlanılabilecek eziktir.

ulan, sanki sizler ali ağaoğlu'nun yerinde olsanız "dur lan burada ağaç var kesmeyeyim amına koyayım" diye düşüneceksiniz.
az paranız olsa, az sermaye sahibi olsanız amazon ormanlarını bile kesersiniz la amına koduklarım.

hayır nedir bu ali ağaoğlu kompleksi.

adam çalışmış, kazanmış, parayı bulmuş.

sen de çalış, sen de kazan engel olan mı var, elini kolunu bağlayan mı var lan dürzü?

kpss'ye girip memuriyet bekleyeceğine git bir inşaatta çalış, sanat öğren 4-5 sene içinde sen de müteahhit ol, tutan mı var sizi.

yok efendim "o değil, bu değil, bu hiç değil" diyerekten o projeleri çizen mimarların emeğine saygısızlık etmiş.
o mimarlar o projeleri bedava mı çizmişler? paralarını almamışlar mı?
sonuçta o bu değil denilerek çöpe atılan projelerin parası da ağaoğlundan çıkmıyor mu?
size ne ister atar, ister tuvalet kağıdı yapar. adam parasını vermiş, köpekler gibi çalıştırmış mı mimarları? helal olsun ali bey'e. böyle devam...

hayır daha ne istiyorsun?
ali ağaoğlu'nun zenginliğini seninle paylaşmasını mı?

bi siktirin gidin la.
mesele ali ağaoğlu ile ilgili değil mesele garip garip tavırları, dünyayı ben yarattım bakışı, elin bir laz uşağısın lan kimsin amk?

yok tarih yazmış yok bilmem ne? roma'yı cannae'de yenmedin ya.

not: ezik değil haklı adamdır.
gerçeklerle yüzleştiğinde eksi oy vererek kamu kurumlarına yerleştiğini sanan eziktir.

sen şimdi eksi verdin ya, ağaoğlu sosyalist oldu amına koyayım...
ezik değil adamın dibidir. Zengin olabilir parası da olabilir sanat sahibi de olabilir. Aslında sikimizde de değildir ne olduğu. Ama kimse zengin olduğu için parası olduğu için ormanın ortasına beton blok dikme hakkına sahip değildir. Gerçi herif amelelikten gelmiş başka ne beklenir ki.
adamın 2 milyar $ si varmış. Şimdi dağılın beyler.
Adamın sozluk yazarı da satın alabildiğini gösteren baslik.
Babam kurban da pazarı gezerken bu değil bu hiç değil bu sıradan beni anlamıyorsunuz farklı bir şey istiyorum diyerek geyik almıştı. Gibi bir cümle ile özetleyebileceğim konu.
sonunda sözlükten birini satın alarak içimize soktu bu adam. * yahu parasında pulunda kimsenin gözü yok fakat bu para nasıl geldi bu ülkede 2 bina yaparak bu kadar nasıl zengin olundu bunları soruşturmak suçsa bunlar sorgulamak eziklikse ben eziğim amk. millet acından kırılırken sen oğlu gemi mi yat mı ne boksa almış onu parçala sonra uçak al bir de ben halkın adamıyım sizden geldim imajı yaratmaya çalış. yerler mi? birileri yemiş ki ezikliklerini başkalarına ezik diyerek gidermeye çalışıyorlar. sen bu adamın halk adamı olduğuna inanıyor musun? ben inanmıyorum çünkü değil. sonradan görmüşlük her tarafından akıyor. sakıp sabancı gibi bir zengini gördü bu ülke. ağa dedi insalar sevdiler saygı gösterdiler. şimdi bu adam hiç sakıp ağa'nın yerine gelebilir mi? halk adamı olunmaz halk adamı doğulur, 2 milyar değil 100 milyar doları olsa ne farkeder. insanın gözünde değeri olmadıkça.
sözlüğe fotoğrafını koyanı çekemeyen eziklere benzer. *
yazarın ironi yaptığı entrydir.

ulan sözlüğe geleli 5 hafta oldu, sizden iyi tanıdım bu adamı.
param olsa, ağaoğlu gibi görgüsüz, cahil, puşt olurdum diyebilecek insan beyanıtıdır. işte bu yüzden senin paran yok, işte bu yüzden zenginlerin g.tünü yalamakla meşgulsun.
- al sonradan görmeyi, vur sikim akıllıya!

söylemeyeyim diyorum ama dayanamıyorum; kapitalizme izm olmuş "bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler" sözünü kendine şiar edinmiş çapsız tereslerin, istedikleri her şeyi yapabileceklerini zannetmeleri, şahsi kazanç uğrunda her yolun mübah olduğunu düşünmeleri, yasaların; çoğu özellikle bıraktırılmış gibi duran kovuklarına sığınıp adeta mikrop gibi üreyerek; evrensel değerleri de hiçe sayan bir küstahlıkla, kendilerini 'fasülye gibi nimetten sayma'ları ayrı bir rezillik de, onların bu rezil tutumlarına şakşakçılık yapan deyyuslara ne demeli? nasıl tahammül etmeli?

neymiş efendim! "çalış senin de olur!" muş. pekiyi! neye çalışacağız? hınzırlığa, tilkiliğe, yalana-dolana, fitneye, fesata, zalimliğe, vicdansızlığa. kısaca, kısa yoldan köşe dönmeciliğe mi?

"kazan da nasıl kazanırsan kazan!" bir nevi "üzümü yiyip bağını sormama" mantığı. işin kötüsü, bu ilkeli bir davranış gibi de lanse edilmiyor mu; insanı delirten, saçını başına yolduran o oluyor!

bu çarpıklığın yok olması, ne sosyalizmin ne de başka bir rejimin işi. vahşi kapitalizm, böyle giderse kısa bir süre sonra kendi kendini kemirmeye başlayacak ve işte o an! onun için sonun başlangıcı olacak.

bakın! buraya yazıyorum; bu rejim, kendi başını yiyecek dostlar! son krizde havalarda uçuşan hisse senetleri ve ardı-ardına çöken koca koca şirketler bunun en açık delili. dünya, "eksik kalmadı, sonunda böyle bir rejimi de gördük" diyecek! "rakip bulamayınca, kendine rakip olan kapitalizmi de gördük!"
şahsım adına hiç bir suretle bir şey ifade etmeyen ali ağaoğlu nun, sözlükte fethullahçı ya da nurcu tayfalar gibi bir tayfası olduğunu hissettirir.
param var herşeyi yapar, abartılı sonradan görme reklamlarımla kafanızı da sikerim, torpilim var sağlam, kankim başbakan tipi bir adamı çekememesine gerek olmayan adamdır.Bu gücetapan dansözler ülkesinde birşeylerini hala unutmamış insandır.
ali ağaoğlunu çekebilen totoşlar gibi kıçına anten takmayan akıllı insandır.
bir sinan çetin başlığı.
kimsenin kimseye "hırsızlık yap" dediği yok. kaldı ki zengin olan biri illa hırsızlık mı yapacak? ali ağaoğlu madem hırsız ispat etmeyen şerefsizdir, adidir, puşttur.
adam binlerce kişiye ekmek veriyor, her ay ödediği sigorta primlerinin haddi hesabı yok. onu eleştiren dingillerin bir çoğunun henüz sigortalı bir işi bile yok.

yap daha iyisini seni alkışlayalım angutyo...

ali ağaoğlunu eleştireceğinize ders çalışın da kpss'de 2 soru fazla yapın, 1500 lira maaş alacaksınız söz...
arkadaş memlekette amma yalaka varmış diye düşündüren, inekler adına sevindiren tesbitimsi. adamda para var diye benim, bizim ormanımızı kesmeye kalkışırsa buna ses çıkarmayan hödüktür. hele de ses çıkaranı ezik ilan edene neler söylenmesi gerektiği sizin hayal gücünüze kalmış. ben kimseyi zengin olduğu için suçlamıyorum. pahalı projeler yapıyorlar diye de suçlamıyorum. ama zengin olunca bu ülkede ayrıcalıklı vatandaş olunuyor maalesef. hukuk senin için farklı işliyor, senin şirketlerin batmasın diye devlet kendini siper ediyor falan. hepsini geçtim, en kötüsü de birileri çıkıp " madem öyle sen zengin ol olm, git zengin ol tutan mı var amk" diye atarlanıyor ya, işte buna gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum. yazık lan, beynindeki nöronlara yazık.
yazarın hesabının hacklendiğini düşündüren başlık ve entry veya trollüyor bilemedim...
"kpss'ye girip memuriyet bekleyeceğine git bir inşaatta çalış, sanat öğren 4-5 sene içinde sen de müteahhit ol, tutan mı var sizi."

tabiiii yaaaaaaa

(bkz: aydınlanma)
(bkz: ışık)
(bkz: lümen)
her iktidarın kendi zenginini yaratmasına bir örnek.
ali ağaoğlu'nu çekemeyen 31 çeksin gibi iğrenç esprilere maruz kalması muhtemel eziktir.
ali ağaoğlu'nun evlatlarından birinin patlamasıdır. adam kendince haklıdır.
ali ağaoğlu'nun iptal edilen projesi için neredeyse bir taraflarına kına yakacak eziktir.

lan bebeler, bu proje iptal edilir, başka proje başlar, sizi sikleyen mi var?
yeşil alan katili, görgüsüz bir para babasını çekemeyen eziktir.(!)

anten taksın demeyeceğim, zira dünyayı taksa bu ve bunun gibi herifler yine cep dolduracak, yine haklı sayılacak, yine el üstünde tutulacaktır.