bugün

bir mucit. telefonu her kaldirdigimda onu hatirliyorum desem yalan olur, zerre aklima gelmiyor. telefondan baska bir coksey icat etmistir. insanlik icin mi, ceplerini doldurmak icin mi yapti, bilinmez.
arşimed: lan olum buraya bak buraya suyun kaldırma kuvvetini buldum *
newton: peki bu ne bu elimdeki *
arşimed: vay ipne yer cekimini mi buldun lan
newton: herhalde... sabah graham aradı oda bişey bulmuş ama söylemedi
arşimed: aradı mı? nasıl aradı?
newton: lan bi dakka
newton vs arşimed : vay ipnee telefonu bulmuş!..
(bkz: yiğit özgür karikatürleri)
annesi ve sevgilisi sağırdır ve kendisi sağırlarla ilgili çalışırken telefonu keşfetmiştir.

alo, allessandra lolita oswaldo'nun kısaltılmışıdır. yani bell'in sevgilisinin.
edison'un bir başka versiyonu bana göre

telefonu ilk antonio meucci icat etmiş fakat patentini bir takım engelleri yüzünden alamamış.
meucci'nin çalışma krokileri ve modelleri de bell'e bir şekilde ulaşınca, hoop bell telefonun patentini 1876 da alıvermiş.

telefonun mucidi kim? bell.
ya tabii, bak sen şu işe.
(bkz: graham bell connecting people)
telefonu icat etmiş olmasına rağmen, karısı ve annesi ile hiçbir zaman telefonda konusamamıştır. çünkü annesi ve karısı doğuştan sağırdır.
iskoçyalıdır kendileri. 1847-1922 yılları arasında yaşamıştır. annesi işitme engelli olduğu için uğraşları hep işitme engelliler üzerine olmuştur.10 mart 1876 günü üzerine yanlışlıkla döktüğü asidin * yardımıyla sesini arkadaşına duyurmayı başarmıştır ki bu da telefonun icadıdır.
telefonun mucididir kendisi. telefonu icat ettiği anda telefonun çaldığı ve bir türk tarafından kendisine: "ahizeye üfler misiniz?" "oooh tşşaklarıma kadar serinledim" şakası yapıldığı efsaneler arasındadır.
--spoiler--
Telefonun mucidi Graham Bell, hiçbir zaman karısına ya da annesine telefon edememiştir çünkü her iki kadın da sağırdır.
--spoiler--
Bugun ölüm yildonumu olan mucit.

telefonu bulmus insan kisisi.

simdi siz elinizde akilli telefonla bile sozlukte fink atiyosaniz bu adam sayesinde.

ruhuna el fatiha.

he ayrica adamin sevdiceginin adinin bas harflerini kullanarak ortaya cikardigi "alo" kelimesi de patlamis gitmistir.
hayallerinin peşinden hayvanca koşup, hayalini gerçekleştiren bilim adamı.
birçok icadı olmasıyla birlikte, telefonu icat edişiyle adını duyurmuştur.
belki bu kadar telefon sapığı olacağını hissetseydi ve bir tuşla bombaların patlayacağını bilseydi icat etmezdi.
Antonio Meucci tarafından tarihten silinen kişi. yani anlayacağınız telefonun ilk mucidi Antonia Meuccidir. graham bell ondan bir sene sonra telefonu icat etmiştir.
ilk deneysel telefonu 1875'te bulan ve 10 mart 1876'da üst kattaki meslektaşına ilk telefon mesajını göndermiştir: Bay watson, buraya gelin. Sizi görmek istiyorum.
hidrofil botun mucidi olan ingiliz asıllı amerikalı bilim adamı ve mucit.