bugün

http://www.sondakika.com/...da-kavga-cikardi-4833535/
tam bir fenerbahçelidir. türkiyedeki çirkefliklerine ülkesinde devam etmektedir. bir de bunun yalayıcısı tayfa vardır, hagi çok çirkefti alex çok beyefendiydi yeaaa diye futbolu kıçıyla izleyen kesim. her maç kasti ve çaktırmadan taban basma hareketlerini kimse görmezdi niyeyse. brezilyada yüzlerce bulunan kalburüstü ama efsaneliğin uzağın yakınından geçemeyecek ofansif orta sahalardan birisidir kendisi.
hiç bir zaman unutamayacağımız fenerbahçemizin gelmiş geçmiş en iyi, en karakterli ve en dürüst oyuncularından biri.

hep var ol sen kaptan.
brezilya'da rakibinin böğrüne dizini saplamış Efendi! topçu.

kendisinin fransız muhipleri bu haberi atlayınca bir fenerli olarak ben yazayım dedim. görüntü burada:

http://www.ligtv.com.tr/haber/alex-cildirdi

sinsi. öyle sinsi ki kendi takımında emre b. gibi bir yıldız varken türkiyenin en iyi orta sahası olarak selçuk inanı göstermiştir. tamam selçuk iyi oyuncu ama ne görmüş. dünya kupası mı, avrupa kupası mı.

gökhan gönül'ü tembellikle suçlamış. Lugano için ileri geri konuşmuştur. dikkat ederseniz bu adamlar fenerde en sevilen oyunculardandır. kendisinin önüne geçebilecek tüm arkadaşlarını her Zaman kıskanmıştır. kendisinden başkası gol attığı Zaman sevince katılmamıştır. (çoğu Zaman. tek tek incelemedim.)

Semih şentürk'ü oynadığı en iyi forvet olarak göstermişti. neden? çünkü Semih topu tekrar Alex e verdiği için. ona çalıştığı için.

önceleri ben de severdim, ayrılış sürecinde anladım ne bock olduğunu. bir insanın ne mal olduğunu ayrılırken anlarsınız. çoğu Zaman yüzde yüz doğru sonuç verir.

(biz doğruları korkusuzca yazarız. tek hesap vereceğimiz yer vicdanımızdır.)
(yazar burada az havaya girmiş beyler. biz ney lan.)
artık kendisine yapılan ayıp bugünlerde telafi edilmelidir. aziz yıldırım ali koç, sadettin saran gibi isimlerle barışacağına efsaneyi geri getirsin.
https://twitter.com/Alex1...status/357982284676214784

''kanaryaaaa'' deyişini özlediğim...
dün gece takımı coritiba'yı santos deplasmanında 2 kere beraberliğe taşıyan adam.
dakika 41 ve dakika 88.
Fenerlilerin gelmiş geçmiş en büyük yabancı futbolcusu.
dün 2 gol daha attı, fransız şarabı gibi yıllandıkça güzelleşiyor.
brezilya da halen piyasasının olduğunu bildiği için fenerbahçe de kalıp arada kulübede oturmayı kabul etmedi.

başkan'nın odasına girdiğinde zaten ayrılmayı kafaya koymuştu yoksa uzun süredir berber çalıştığı patronunu herkesden

iyi tanıyordu.

aykut kocaman'dan daha fazla efsaneleştiğini düşünüyordu onun için ona da eyvallah etmedi.

yalnız şu bir gerçek iyi kaptandı , iyi babaydı ve iyi insandı.

futbolcu olarak ise fenerbahçe de bir efsanedir.

bir gün mutlaka yollar kesişecektir.
dün 2 gol atıp takımını yine kurtarmış efsanemizdir. lan bu arada alex çirkef diyeni gördüm ya uzaylılara inanabiliriz artık. özledik be kaptan maç zora girdiğinde '' alex yapar bir şey amk '' dediğimiz günleri özledik. her frikik olduğunda ' aha alex takar kesin ' dediğimiz günleri. her penaltı olduğunda direkt gol diye sevinmemizi, sahaya sağ ayağınla sekerek çıktığında bize verdiğin güveni, her derbi öncesi muhabbetlerde ' bizde alex var amk ' diye övünmemizi. kısaca özledik be kaptan. çok özledik.
(bkz: Adamın dibi)
barko vizyonda fotoğrafını görünce özlenen efsane. neredesin be oğlum sensiz fenerin anlamı yok.
Forma lansmanında fotoğrafını görünce sevindiğimiz efsanemiz. ne hallere düştük be kaptan.

görsel
bir Galatasaray'li olarak fenerbahce de sevdiğim , futbol zekasi olarak saygi duydugum futbolu bilen , az koşan zeka dolu isler yapan tipsiz futbol dehasi.
Efsane sporcudur. Türk futboluna böyle futbolcu çok az gelir. Allah yolunu açık etsin keşke hakettiği şekilde uğurlansaydı.
Galatasaraylı olmama rağmen en sevdiğim futbolculardan biridir.
şu an coritiba formasıyla attığı golün yorumları dönen oyuncu. özledik yine.
vitoria maçında attığı nefis frikik golünün yanı sıra iki topu da direkten dönen efsane.
yine frikikten döşemiş efsane. bu adamın attığı gole sevindiğim kadar hiçbir şeye sevinmedim hayatım boyunca. aklımızda ve kalbimizdesin kaptan.
http://www.youtube.com/watch?v=9RUd9qsURaI

son vitoria maçından müthiş bir derleme. ne desem az bu adam için. özlüyoruz. efsanem.
özledik be usta.
hem kişiliği ile hem futbolu ile türk futboluna büyük katkısı olan efsane futbolcu. Adam.
Spikerlerin ismini uzatarak söyleyemediği tek oyuncu belkide attığı gollerden sonra sevinç hep aynıydı ''alex, alex, alex yine attı golü''.
bir galatasaraylı olarak hem futbolculuğuna hem de karakterine hayran olduğum güzel insan.
ülkemizde harcanmış, değeri bilinmemiş önemli kişilerden birisidir.
Not: Fenerbahçeli değilim.
kendisi şu an 36 yaşında. coritiba'da oynuyor. coritiba formasıyla 17 maçta 12 gol 8 asisti var. 36 yaşında... evet 36 yaşında.
güncel Önemli Başlıklar