bugün

brezilya'da yaptırdığı ev, pardon malikâne o kadar gösterişli ki, insan seyre doymuyor.

EDiT: GÜLE GÜLE OTURSUN.
googleye adam yazsan karşına alex çıkar.adam king. baska soze gerek yok.
efsanedir. gittiği takımda yardırıyor şu an.
yıllarca ergen kafası ile sevmediğim.son zamanlarında değerini anladığım adam gibi adam.beşiktaşlıyım bu arada.
googleye adam yazınca karşımıza çıkmayan fenerbahçe'nin efsane futbolcusu.

dün survivor'da ünlüler takımının ödül oyunu kazanması sonucunda brezilya'ya gittiler orada alex de onalra eşlik etti. ümit karan'a falan takıldı, bana hiç formasını vermedi diye, güzel vakit geçirdiler bizim gördüğümüz kadarıyla.*
bir rakip takım taraftarı olarak, fenerbahçe'de forma giymiş futbolcular arasında iyi olarak hatırlayacağımız futbolculardan kendisi.
özlenendir.
400. golünü fenerbahçe formasıyla atamasada sanki bizimle sevinmiş gibi mutlu eden efsanedir.
(bkz: kralex)
ben "goooll" diye bağırınca annem "yine o kel adam mı attı?" diye sordu. boğazıma bişey takıldı, sustum. konuşamadım...

büyük kaptandır...
galatasaray'lı olarak kendisini hiç sevmezdim şahsen. çok zikti bizi.
ama gidince değerini anladım. keşke yine bize gol atıp korner bayrağına koşsa ipnece.
özledik vesselam.
acunun gündem değiştirme oyunun bi parçası olmuştur. Kendisini çok severim ama maalesef ki acunun tarafı bellidir. Acunla samimiyeti bile maalesef durumu gösterirkendisi cemaatçidir. Bunu üyük şok sebebi olarak görenler varsa: lorena mckennitti unutamazlar. insan çok şaşırıyor ama alışıyor.

(bkz: alex iyiydi de çevresi de kötüydü)
https://twitter.com/Alex1...status/349594301161930753
fenerin cezasıyla ilgili olarak "üzgünüm" tweeti atmış. neden üzgünsün sabık kaptan? ne kusur işledin?
üzgünüm mesajıyla fener operasyonunun parçası olduğuyla ilgili bir falso daha vermiştir.

üzüldüm deseydi üzüldüğüne belki inanırdım. şeytan ayrıntıda gizlidir beyler.
kendisini kanaat önderi sanıyor. fenerbahçe taraftarına oynuyor, her zamanki gibi.

ersun yanal olayına da atlamış:

"Ersun Yanal'a fikirlerini gelistirme hususunda destegimi sunar, Fenerbahce'de basarilar dilerim."

acınacak bir halde. kendisi farkında değil ama birilerinin bunu ona söylemesi lazım. çek ellerini fenerden bre deyyus. seni sikleyen yok.
yokluğu futboldan soğutan büyük yıldız.sahada duruşu eli belinde forması şortunun içinde ihtiyar adam yürüşünü özlediğim büyük efsane (bkz: ne zeus ne perseus asıl tanrı bu deyyus)
--spoiler--
dahi anlamındaki "de" nin ayrı yazılışına iyi bir örnektir.
--spoiler--
özledik be gözüm.
adam gibi adam. Fenerbahçeden gidince 3 gün kendime gelememiştim.
dün ki lig maçında, flamengo'ya karşı bir gol atıp bir de asist yaparak kalitesini yenilemiş olan eski fenerbahçe'li.
10 numaralı formanın ağa babası bir futbolcu.
gollerine ve asistlerine coritiba forması ile devam eden mükemmel futbolcu.
özlüyoruz be reis. onun takımda olması bile başka bir güven veriyordu insana.
gittiğinden beri oluşan boşluk hissi dolmamıştır. istediği kadar yıldız transferi yapılsın hikayedir efendim.
nasıl bir zamanlar golcülüğüyle galatasarayı sırtlayan hakan şükür gibi adamlar vardı. pierre van hooijdonk gibi takımı neredeyse şampiyon yapan adamlar vardı. alex'de böyleydi işte. hatta daha fazlası...
gittiğinden beri türkiye liginde ki her maç işkence haline dönüştü. maç tıkanmış giderken "aha şimdi çıkar bi yerden ayağını koyar golü atar maçı kurtarır" diyebileceğimiz bir adam olmadan da fenerbahçenin işi çok zor olacaktır. bakıyorum da kim üstlenecek böyle bir sorumluluğu? kim taşıyacak bu takımı?
maalesef yanıt bulamıyorum. sow mu? hiç sanmıyorum. akrobatik hareketler yapıp şahane golleri var eyvallah ama sow gibi bir golcünün çok daha fazla gol atması lazım. zaten hücum presi hiç yapmıyor bir kere. öyle ahım şahım pas dağıtımı da yapamıyor maalesef.
zaten koşmadığı için yaşının önemi yoktu. verdiği bir pasla skoru değiştirebilirdi.
9 yaşındayken ailesini geçindirdi..

Annesi, “Alex futbola anne karnında başladı” dedi. Söylediği doğruydu da. Çünkü annesi Leni ona hamileyken de futbol oynuyormuş. 9 yaşına geldiğinde Brezilya büyük bir ekonomik krize girdi. Anne ve babası işsiz kaldı. Ancak 3 hafta sonra çok ilginç bir şey oldu. Hocaları kulübün takımına davet etmişti. Bugünün parasıyla ayda 50 dolar maaş alacaktı. Allah, Alex’in ailesinin gelirini almış ama 9 yaşındaki bu altın çocuğa hiç beklemediği bir kapıyı açmıştı.
9 Yaşında futboldan kazandığı 50 dolar ile ailesini geçndiren adam ALEX !
fenerbahçe'yi yönetenlerin hepsinin toplamından daha sarı-lacivert, daha fenerbahçe.