bugün

denk gelirde davet olursa kıtlıktan çıkmış gibi hemide cevabına sahip sorudur. nimet lan bu alevi bir insan yapınca tadı ekşimiyor aksine usta ise parmaklarını bile yersin. güzel yemeği kim yaparsa yapsın yumulacaksın. yemeği gördün mü ye dayağı gördün mü kaç diye boşuna dememişler..
Yenir, çok da güzel yenir. Böyle bu şekilde insan ayırmayın yok aleviymiş yok bilmem neymiş, yok onun yemeği yenmezmiş yok bununla göz göze gelinmezmiş vs. saçma sapan şeyler düşünmeyin. Cahillik etmeyin!
Aleviyim ve gastronomi okuyorum. Bizlik bir şey yok isterseniz bok da yiyebilirsiniz.
yemekleri yenilir dostluklari sahanedir evlerinde kalinir hic de yabancilik cekilmez ustune oyle ilgi alaka gosterirler ki hem icten ice simarilir hem bayagi bildigin utanilir..
Sayın amkun yazarları hala mı bunu tartışıyorsunuz?
Yenir.
bu nasıl bir şerefsiz düşünce şeklidir ya. gerçekten siz insanlığınızı ne zaman kaybettiniz. işte bu ışid düşünce yapısıdır. t.c nin temeline dinamit koyar, insanları rencide eder. moderasyon da "o yeee" nasıl başlık açtılar, ortalık şimdi kızışır bu demek ekstra +100 entry gibi hülyalar görür.
öncelikle zıkkımın kökünü ye.

trollüyorlar filan demeyin bunu düşünen, alevinin abdestini sorgulayan, olmadık iftirayı atan ama kendisine "müslüman" diyebilen binlerce insan var.

bu kafa daha yakın tarihte allahuekber nidalarıyla diri diri insan yaktı. yıl olmuş 2017 hala konuştukları ortada. nefretinizde boğulun ne diyelim.
Ne saçma sorular bunlar lan. Neden Aleviler cüzzamlı mı ki yemeklerini yemeyeceğim. Alt komşumuz alevidir bir aşure yapmış yemede yanında yat. iyi ki varlar apartmanımızda Çok iyiler.
valla izlanda kalecisi on numara yedi.

ben tavsiye ederim siz de yiyin.
yemeyen, eşşeğin zikini yesin, kaldırıp yesin hem de, daha doyurucu olur.
yaptığı yemek de yenir, kahvesi de içilir, dostlukları ve insanlıkları da sağlamdır. korkmayın bu kadar alevilerden.

not: sünniyim.
bu aşağılık soruyu soran ve bunu sorunsal olarak nitelendiren zihniyetin bir gün, bir alevinin verdiği bir kap yemeğe ve bir bardak suya muhtaç kalmasını , sürünerek açlıktan gebermesini diliyorum. eşşeğin zikini yesin bu sorunun sahibi.
almanın yaptığı çikolatayı havada kapıyorsun pezevenk, seninle aynı dine ve aynı kültürel geleneğe mensup insanı neden mezhebinden dolayı ötekileştiriyorsun ?
bu tarz adiliklerin hala konuşulması , hala gündeme gelmesi embesil insanların ne yazık ki hala aramızda insan kılığında yaşadığını gösteriyor bize.

bu soruyu trollük adına da sormayın, bu soruyu sormak bölücülüktür. sokarım tröllüğünüze.
görsel
helal lokma dokanır size yemeyin...
Yuh yani. Alevi değilmi kardeşim yemeğini yiyeceğimiz? Hz Ali Efendimizin yolundan giden adamlar. Yemeğide yenilir, kızıda alınır, kızda verilir. Adamlar her muharremde aşure çorbası getirirler ve hiç bu soru aklıma bile gelmeden yerim.
Yav ayıp değilmi şimdi bunu dile getirmek? Alevi nınde sunni nınde yemeği bal gibi yenir kardeşim. Yemeyenler varsa bana getirsinler, ben yerim.
niye öyle diyorsunuz ki, ben gayet güzel yemek yaparım.