bugün

bir ara tv'lere, forumlara, dini programlara ve çeşitli platformlara da konu olmuş sorunsaldır. bence yenilebilir yani insan sonuçta ama ben yemem.
Yenmez arkadaslar. Yemeyin yedirtmeyin.
Simdi muharremde geldi onlar oruc da tutabilir.
Iyy.
eğer insansan yemek yiyebilirsin ama tabi başka birşeysen yiyememen normal.
Ben yedim bişey olmadı.
bu nasıl bir şerefsiz düşünce şeklidir ya. gerçekten siz insanlığınızı ne zaman kaybettiniz. işte bu ışid düşünce yapısıdır. t.c nin temeline dinamit koyar, insanları rencide eder. moderasyon da "o yeee" nasıl başlık açtılar, ortalık şimdi kızışır bu demek ekstra +100 entry gibi hülyalar görür.
Bekar bir sünni olarak bana sofrasını açan herkesin yemeği yenir.

Ulan bu mezhep işi tam komedi yemin ederim.

Sen busun diyorlar 5 yaşında, tamam diyorsun.
Ben yemem yiyene de karismam ehe ehe onlara yemekde vermem sevmiyorum karsim.
hala bu soruları sorabilen dangozlar var.
niye öyle diyorsunuz ki, ben gayet güzel yemek yaparım.
çaylak olmuş yazarın sıçtığı sorunsal.
"insan cahil olduğu şeyin düşmanıdır.

insan dün bir tohumdu, yarın toprak olacak."

Demiştir hz. Ali. Yok ben hz. Aliye karşıyım diyorsa kişiliksizler bilemem tabii.
yaptığı yemek de yenir, kahvesi de içilir, dostlukları ve insanlıkları da sağlamdır. korkmayın bu kadar alevilerden.

not: sünniyim.
ben gürcüyüm şu an ki gürcistan gürcüleri hristiyandır. aleviler de çıksın o zaman gürcülerin yemeği yenir mi desin.

bu mu sizin bu mezhebe karşı görüşünüz ?
islama göre bir haramzadenin, bir zalimin, pis birinin yemeği yenilmez. ayrıca kuranda mezhep yoktur cahiller. beynine meteor düşesiceler sizi. caheletin yılmaz bekçileri.
Yenir. Yalnız müslümanlar Allah'ın adı anılmadan kesilen hayvan etlerini yiyemezler, haramdır. ister müslüman biri kessin, ister başka biri böyledir.

Burger King, Mc donalds'ta sorgulamadan yiyen kişi yese ne olur yemese ne olur. Yemese iyi olur, ama bu alevi oldukları için değil, Allah'ın adı anılarak kesilmediği için, kesildiyse yesin.
Buradan bir mezhebe kin kusanlar (bu kişiler Alevi veya sunni veya mezhepsiz) çok aşağılık. konu nereden nereye getiriliyor. Delinin biri kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış. Tabiki yenir niye yenmesin (dinen) yok ben yemem diyorsanız keyfiniz bilir.
yemeyen, eşşeğin zikini yesin, kaldırıp yesin hem de, daha doyurucu olur.
valla izlanda kalecisi on numara yedi.

ben tavsiye ederim siz de yiyin.
Facebook'ta yobaz bir sayfada buna benzer mal bir paylaşım vardı. Alevinin kestiği kurbanın eti dağıtılsa onu yemek haram mıdır diye. Allahtan büyük tepki aldı da kaldırıldı.

Sonra ülke nasıl bu kadar bok çukuru diye soruyoruz birbirimize.
yemeği yapmadan önce gusül alıp besmele çekerlerse yenir.

alevilik diye birşey yoktur. hz. ali bugünleri görse sizi kılıçtan geçirirdi.
senin yemeğini yemeyeceğim kesin.
üzerine çayı bile içilir.
ülke durumunu özetleyen sözdür. ya arkadaş zaten yemeyin istemiyoruz. yarağamı yiyin.

ama bu ülke yıllardır alevi sünni kavgası yapılmaya çalışılıyor. nihayetine ermedi hep bir sekte oldu. oteller yakılsa bile.
ama artık yolun sonuna gelmeye başladı. tüm yobazlara söylüyorum aleviler sizi sikmedikçe ya da siz ortadoğu gibi pisliğin içine batmadıkça, el-kaide karınızı alıp gerilla noktalarında sikmedikçe siz rahata ermeyeceksiniz. anlaşıldı. o yüzden diyorum ki sikimde değilsiniz. umarım türkiye ortadoğu ülkesine döner. her yerinde bombalar patlar. alevi sünni çatışması başlar. kısa zamanda başlasın. böyle ülkenin de amk.
yenir ,yenir .
fıkha göre ehli kitap olduğu için yahudi ve hristiyanlarınkide yenir .
aleviler müslüman onu tartışmak bile abes .
benim alevi dedesi dostum var .zoguldağa gittiğimi duydumu gelir alır yedirmeden bırakmaz .
gönül adamıdır , iyi ,cömert adamdır
bu adamın yemeği yenmezmi ,
sözlükteki alevi arkadaşlar
siz yapın ben yerim
yemeyen dengesizler aç kalsın
çokta ...........
afiyetle yiyebilirsiniz. islama göre yenilmez ne demek lan. boş boş konuşmayın.