bugün

dün açıklanan demokrasi paketi sonrası kafama takılan sorudur. kimse yanlış anlamasın. ama adam ne yapsa yaranamıyor. cem evleri başkanını dinledim. adama soruyorlar peki sizin talebiniz ne? geveliyo da geveliyo. yahu varsa bir şikayetiniz söyleyin kardeşim, ne istediğinizi kendiniz de bilmiyosunuz dedirtiyorlar.
(bkz: chp lilerin uğrayamadığı başlıklar)
(bkz: kemalistlerin uğrayamadığı başlıklar).
inançlarına saygı ve eşitlik. *
deve kuşu gibiler.

uç dersin,deveyim derler

o zaman yürü dersin

kuşum derler.

biz de anlamadık bu aleviler ne isterler.
devletin başında chp ister. o da yetmez chp nin bütün kademelerinde alevilerin olmasını ister. kısaca suriye gibi azınlığın çoğunluğa tahakkümünü ister.
(bkz: insanlık)
Onların da gayet temiz, dürüst, namuslu insanlar olduklarını görmenizi isterler. Çok şey istemiyoruz değil mi ?
Bir alevi olarak,müslüman arkadaşların alevileri dışlamamasını istiyorum.Unutmasınlarki alevi seyyitleri ehl-i beyttir.Yani dsiz yezit gibi dininize ihanet etmeyin.Bize mum söndü demeyin.Kendi kişiliksizliklerinizi bize atmamanızı istiyoruz.
Kendilerine saygi duyulmasini her insan gibi.
(bkz: adalet)
Saygı istedikleri kesin. Şu rezilliğe bakın (yaşanmış bir olaydan alıntı):

--spoiler--
Dün bir cafe de arkadasimla otururken kiz arkadasi geldi. Kiz arkadasi kapali bir bayan, cok fazla muhabbetimiz de yok zaten. Sebebi benim alevi kulturuyle yetismis olmamdan kaynaklidir, bilmiorum niyeyse bu sebepten bir garezi var. Arkadasimla iliski yasadiklarinida biliorm.
Arkafasim lavoboya kalkti ve masada ikimiz kaldik, kulluge uzanirken eli elime deydi ve verdigi tepki aynen sudur;
Ouff abdestim kacti...
Dedim, bu kadarindan abdestin kaccagini dusunmuyorum, sonucta mertle de el ele kol kola takiliosun.
Dier verdigi cevap aynen suydu. Ama mert alevi degil.
Terbiyemi bozmadim ve arkadasimin sadece takilmalik bir iliskisi olmasina ragmen birsey demedim arkadasimi ezmemek adina.
Ama hakkatn merak ediorum, anasini mi belledik, babasinin koynundan mi aldikta milletin bu kadar kuyrk acisi var sebepsiz yere
--spoiler--
herhalde en azından bazılarının hala ısrarla yaptığı mum söndü yavan esprilerinin ve iftiralarının ortadan kalkmasını istiyorlardır.
Alevi olmayan biri olarak (kendimi Sünni olarak adlandırmaktan da nefret ederim. Müslümanım ben doğrumla yanlışımla.) saygıdır diye cevap vermek istediğim sorudur.
Abi banane kim neye inanıyor veya inanmıyorsa.