bugün

Farklı bir din, farklı bir ibadet yeri, farklı bir kültür islamın bozulmuş şekli. Ben söylemiyorum akp söylüyor
Bu arada AKP de hiç bir aleviden oy alamamıştır. Aleviler Akpden nefret eder.
hepsi insandır.
insan aklıma gelir. sonra ülkemdeki kendi mezhebimden cahil yobazların her fırsatta çemkirdiği insan oldukları aklıma gelir
Hz. Ali dir.
ali evinin bağlılarıdır .
Kendileri üzerinden oynanan siyasi oyunlardan, öcülermiş gibi kendilerine bakılmasından bunalmış insanlar..
Bu kadar kendileriyle uğraşıldıktan sonra üstüne normal tepkiler vermeleri bekleniyor bir de.
Sürekli "aslında öyle değiller , böyleler " gibisinden ithamlar bir de..
olumsuzluk, tam anlamıyla olumsuzluk geliyor. sanki kötülüğümüzü istiyolar ve kendinden başkalarını sevmiyen insanlarmış gibi geliyor çünkü çocukken alevi kelimesinden korkardım sanki onlar öcüymüş gibi. sonu evi ila bitenlerden korkardım daha dogrusu. yani komşumuz alevi ve çok mükemmel insanlar. benim böyle olumsuz dememin sebebi çocukken ne kadar saçma şeyler beynimize girmiş yani onun için. hanefi deyince de korkuyorum aq, çocukluktan kalma. ama alevilere biraz haksızlık yapılmış durumu var.
çorum, kahramanmaraş, sivas ilk aklıma gelenler.
Sivaslıyım ve 93 meselesi.
Aydın , okuyan, humanist insanlar.
alevi olmasam, alevi denilse aklıma ne gelir diye düşündüm, "hoşgörü". neden ni?

çünkü yıllarca sırf inancı yüzünden öldürüldü, dövüldü, topluca katledildi! yine de ülkesine milletine sahip çıktı, onlar bilmez miydi eline silah almayı kendilerine yapıldığı gibi kafalarına göre adam öldürmeyi, intikam almayı? hayır böyle kötülükler yapmadılar, hatta her yıl ölülerini acılarını anmak istediklerine illaki bir yerlerde bir engelleme bir zorbalık yapıldı. öldürmek serbest anmak yasak!

çünkü sırf alevi oldukları için bazen işe alınmadılar, bazen yükselmeleri engellendi. yine de insan ayırmamayı kendilerine ilke edindiler.

çünkü kadınlara ikinci sınıf insan muamelesi yapmazlar, her zaman el üstünde tutulmalıdır onlara göre, illaki saygı duyulmalıdır.

çünkü bazı aileler vardı "alevinin elinin değdiğini yeme", " mum söndü gerçek mi?" " alevi ile evleneceğine köpekle evlen daha iyi" bu sözleri duyduğu halde iyi insanlara olan inancını yitirmediler.

çünkü kimseyi dini ve inancı üzerinden sorgulamazlar, bilirler herkesin inancı kendinedir. aslolan yürektir.
insanlıgin haysiyetini biraz olsun kurtaran insanlar.
(bkz: üüüç ikiii biiiiir püfff)
Sözlük ve ülkede ki göteleklerin cahilce yaptığı yorumlar.
Ailem.
dersim, kemal kılıçtaroğlu, sabiha gökçen.
insan.
Entry.
kerbela, zülfikar, hz. ali, yezid.
ortalama normal insan . çok iyisi var ortası var çok kötüsü var.
Tatlı, sevecen, güzel türküleri olan, sevimli insanlar topluluğu ben seviyorum alevileri. Yakmayın lütfen!