bugün

alafranga tuvaleti gördüğünde, bu tuvaletin normali yok mu diye soru soran tiplerdir.
kıçını sidikli yere koymak istemeyen insandır.
domalmayı seviyor olabilir.
zorda kaldığında klozetin üstüne çıkıp taharet pozisyonu alarak işini görür.
kakası gelmemiştir.
altına bez bağlı çocuk gibi hissediyordur kendini.
oturduğu yerden tuvaletini yapmak garip geliyordur.
alaturka tabir edilen tuvaletli evde büyümüştür, bu kadar kasmaya gerek yoktur. anası soğan babası sarımsak olan neslin, 1 kuşak öncesi sobalı ve alaturka tuvaletli ev sahibidir. modernite dediğiniz şey gelenekselliği ortadan kaldırıp kendi kurallarını koyar, bu da onlardan biridir. her ne kadar muhabbet hâcet merkezli olsa da alaturka tuvalet de o geleneksellik dairesinden bir üründür.
insan başkasının götünün değdiği yere nasıl sıçabilir, eğer naylon yoksa zorunlu olmadıkça gerçekleştiremediğim eylem. sanki alttan bir el sokacak gibi.
zoru sever.
pozisyon kötü usta.
başkasının işediği yere götünü koymak istemeyen ya da götünü havada tutarak yarı ayakta sıçmak istemeyen insandır.mecbur kalmadıkça kullanmam mecbursam da bi rulo tualet kağıdını serer de öle sıçarım.
gotune, donuna, pantolonuna, saga sola bok bulastirmayi seven insandir.
dinciler genelde bu modelin icerisindedir.
görsel
tek şak götü olanlar için.

neden beni açıklama yaptırmak zorunda bırakıyorsunuz.
ergen avrupalidir. hayatinda hic alafranga tuvalet gormemistir.
asıl yere sıçmalı tuvaletlerde asla sıçamam. bir insan çömelerek yere sıçar mı? hangi çağda yaşıyorsunuz?
Alaturka en sağlıklı ve en hijyenik yöntemdir.
Ayrıca yüz binlerce yıldır çömeler sıçıyor insan ona göre adaptasyon sağlaması da normal.
Alaturka en sağlıklı ve en hijyenik yöntemdir.
Ayrıca yüz binlerce yıldır çömeler sıçıyor insan ona göre adaptasyon sağlaması da normal.
tamam sen muafsın sen çömelerek kaka yap.

mesela ben sevmem beni çok dövüyorlar her gün.
valla ben alaturkada da sıçabilirim ama bir keresinde sifon yoktu galiba. çok uğraşmış mıydım temizlensin diye hatırlamıyorum yani o yüzden alafranga tercihim. çişli bile olsa peçeteyle siler öyle otururum. çömelmekten iyidir.
Avrupalı sıçtıktan sonra götünü yıkamıyor deyip,taharet musluğu olmayan alaturkalara zıçarlar.
Ala franga helâda sıçarsın bok düşer suya o şu götüme çarpar hatta penisine bile değip enfeksiyona neden olurken ala turka gayet hijjeniktir.
alaturkada kışın kıçına buz gibi klozet değme olayı yoktur. hedefi bombaladığın zaman kıçına bulb diye su da değmez. en güzeli boşaltımı kolaylaştırır. alaturka tercih meselesidir.
Dizlerinde vs bir sıkıntı olmadığı halde yapamıyorsa ağır kınarım.
Alaturka tuvaleti dizler, kilo, yaş gibi faktörlerden dolayı bireyler tercih etmiyor olabilirler. Bir de çocuklar için kullanmak çok zor , temizlenme ve tutturma problemi yaşıyorlar... Alafranga gayet hijyenik ancak onda da daha uzun kalmak gerekebiliyor. Uzmanlar alafranga kullanırken tabure tarzı bir şeyin kullanılmasını tavsiye ediyorlar.