bugün

memleketimden kopup da el olmadan önce bir türlü anlayamadığım dertti. lan ne zor işmiş arkadaş! anneme hak verdim sonunda !
hadi birinci gün makarna yap sonra patates kızart, kendini aş fasulye falan filan yap. cık olmuyor insan tıkanıp kalıyor bir süre sonra. sonuç? ne olacak mecburiyetten afedersin işin *ruspusu * oluyorsun öğreniyorsun tüm incelikleri.
genelde anneleri ilgilendirir.
oda dert mi?

-yarın ne yapacağım?
tam aksine ablamında erkek olduğum halde çok iyi yemek yaptığım için beni whatsapp dan taciz edip ne yapacan diyerek ip ucu almak istemesi.
her akşam yaşadığım dert.
ofisten çıkıyorum. eve gidene kadar bu akşam ne yapıcam amk diyorum. bulaşığı ve işçiliği az olmalı. akşama izleyebileceğim filmleri aklımdan geçiriyorum ve ona uygun bir şeyler düşünüyorum.
sonra kendimi sandviçimi ve kahvemi hazırlamış götürürken buluyorum.
genelde kadinlara has bir dert cesidi , acaba gercekten dertmi yoksa mubagla mi sorunsalini da akla getirir.
günün menüsü
+mantar çorbası
+pirinç pilavı
+patlıcan musakka
+ortaya karışık mezeler
+güzel bir salata
+ayran veya cola

şimdi niye bunları aklıma getirdiniz ki benim .ayıp di mi lan.
Makarna mı yapsak da yesek.
akşama ne yemek yapacağım derdi ?
akşam ; bugünlük kahvaltılık bir şeyler yiyelim yumurta falan da kırarız .
Bunu soran, tavsiye isteyen kadınlara, yaprak sarması diyin. Hiç duymadığınız küfürler öğrenin.
14 gunluk menu yapin. Ona gore alisverisinizzi yapin. Hem ekonomik hesaplama hem dusunme detdi yok. Sahsen benim olayim bu.
Fırın makarna.
Giderayak kıyak geçeceğim ev halkına.
Evden sorumlu dişi kişinin derdidir genelde.
görsel
anamın ağzı ile " bu pişireceğin elinden öldüm " derdidir.
bir akşama ne yiyeceğim derdi değildir.
soğan salça sıvı yağ üçlüsü evinizde bulunuyorsa üstüne ne atarsanız atın yemek olur zaten. amaaan bunu da dert etmeyin kendinize erken kırışırsınız.