bugün

paranın değerini bilmeyen beyin yoksunlarıdır. o kadar paraya sikitiri boktan bir telefona yatıran aleni maldır.
(bkz: phablet)
(bkz: iphone un siktiriboktan bir telefon olması)
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
Savunma ve silah sanayisi için milyar dolarlar harcayan geri Zekalılar kadar değildir.
insanlar kendi paralarını neye yatıracağını kendi bilir bence. akıllı telefon almak onu memnun edicekse senin yapmak istediğin şeylerden birini yapmasındaki mantık nedir? Bırakın isteyen istediği gibi yaşasın başkalarının fikirlerinin sizden farklı olması onları beyin yoksunu yapmaz.
Dökecek servet buluyor ise pek gerizekalı olmasa gerektir.
verilen paralar çok ama ben bu telefonla her boku yapabiliyorum, lan defter bile kullanmıyorum artık dedirten durum.
parası olan alsın ona lafımız yok lakin bin tl maas alan birinin elinde iki bin tl degerinde telefon olmasi ve bu kisinin her ay sonunda birilerinden borç para istemesi kesinlikle gerizekalıca.
gerizekalilik degildir her isimi goruyor telefon artik sadece konusmak icin degil bunu anlamaniz lazim bankadaki hesaplarimi kontrol edebiliyorum en basitinden.
yurdum insanında sayıca epey olan güruh. şöyle ki;

bu güruh, "akıllı telefon" almak için alakalı bir mekana girer ve sorar:

- bataryası/pil süresi ne kadar?
- hangi formatta müzikleri destekliyor?
- görüntülü görüşme yapılabiliyor mu? -bunu soranlar o kadar çok değil-
- bu telefon en son model mi?
- wi-fi var mı?
- kaç işlemcili/işemcisi var? -sanki program yazıp deneyecek içinde-

elin sanayisi ve teknolojisi ile aşmış olan japonu senin göt kıvırdığın kapaklı motorola marka telefonunu hâlâ kullanadursun, benim "son model" takıntılı halkım birbiriyle yarışırcasına marka saplantısına, düşüklük kompleksine yakalansın.

abicim, ablacım, sayın tiki ve concon yaşam formları, kendinize yetecek ve işinizi görecek bir şey alın. vazgeçin paranızı 6 ay içerisinde "modası geçecek" denilen bir şeye yatırıp çarçur etmeyi.

yazık.
a:neden x telefonu ?

b:e herkes alıyo !
Akıllı telefonun pahalısını alıp hakkını vere vere ofis programları, internet bankacılığı falan kullanıp, e-postalarını yönetiyorsa gerizekalı denilmez ama note3 alıp sadece subway surfer oynayan mal harbi gerizekalının önde gidenidir.
Para yaşamak için bir araçsa gerizekalı değillerdir.