bugün

üyeliğinizin onaylanması için size içinde bir linkle birlikte üye olmak istediğiniz yerden gönderilen mail. eğer ki yanlış mail verirseniz ve o mail başkasına ait olursa şansınıza küsün. ama eğer ki yanlış mail verip o mail adresi de kimseye ait değil ise yine bir şansınız vardır. gidip o adresi alıp üyelik aktivasyon mailini tekrar gönderilmesini isteyebilirsiniz. şahsen demin '' uludağ sözlük'' için denedim, oluyor.
forum, sozluk vb sanal ortamlarda yaygin olarak uygulanan uye onay sistemidir. kimi zaman gecikme yapabilen maildir. bana baya nazlandi kerata.
üçüncü defa istenince gelen mail. ulan bu ne naz anlamadım, kıçı kırık bir aktivasyon mailisin en nihayetinde.
insanı üşendiren mail. bazen de sinirlendiren.
gereksiz maildir. msnimi doğrulasan, öğrensen ne olacak ki... bizi de burda boşuna yoruyorsun. şimdi msn adresini yaz şifreni yaz gelen kutusuna bak üyeliği onayla... oohoooo ölme eşşeği ölme

edit: illaki msn adresi olması gerekmiyor. * gerçi hepiniz biliyorsunuz ama yazmamı gerekli bulan birileri var.
internet sitelerin devlet dairesine dönüştünün resmidir. ne öyle üst kata git onaylattır gel gibi... (bkz: yada bana öyle geliyor)
junk olarak geleni bir hayır eylemez.
onaylanmadan yazar olunmak zordur.. yoksa herkeş rastgele bi mail adresi ile üye olur..