bugün

akrabasını silen insanın en yakın arkadaşını bile hiç acımadan silebileceğini düşünerek en ufak bir sır dahi verilmemesi gereken, ruh hali bozuk yanlızlığa mahkum insandır.
ruh hali bozuk olmayan, sadece kendisine ya da ailesine karşı yapılan haksız davranışları kabul edemeyen insandır.
her akrabasından ayrı bir kazık yemiş insan olabilir.
Bazı insanların kanında vardır:Akraba antipatisi.Hayır yani akrabalarını sevmek zorunda değilsin tabi ama din gereği akraba ziyaretini terketmekte pek hoş değil.
ilk önce akrabaları onu silmiş insanıdır. "ben yaptım" diyerekten böbürlenmektedir fekat yalandır.
doğru yolu bulmuştur.
en yakın arkaşını silişinden daha çok yanmıştır canı.
Hayatında bulunmasını istemediği ve kendine sorulsa akraba olarak seçmeyeceği insanları hayatından silen insandır. Gayet doğaldır. Sırf anneleri/babaları kardeş diye başka hiçbir ortak yönü yokken gidip allahın öküzleriyle, yobazlarıyla, cahilleriyle, dangalaklarıyla muhabbet etmek; onlar tarafından yargılanmak ayıplanmak ve cıkcıklanmak istememe hakkına sahiptir.
helal olsun insanıdır. * * * * *
akrabalarımızı seçemediğimizden rahatsız olunduğunda görüşülmeyebilir bazen insanın en yakınının yaptığını el yapmaz.
zarar görüyorsa doğru yapmış insandır.
akrabayı akrep soksun diyen insandır.
hayatın sillesini akrabalarından yemiş insandır.
iyi yapmış, yüreğine sağlıktır.
hepsini olmasa da ona veya ebeveynlerine kazık atmalarından dolayı, hayatından o 'akr*aba' müsveddelerini çıkarmış insandır. en doğrusunu yapmıştır. sırf kan bağı var diye akraba olamazsınız bir insanla.. sizi sevmeyen, sizi istemeyen, sizi kıskanıp rahatsız olan bir insanla nasıl sırf kan bağınız var; akrabasınız diye görüşebilirsiniz ki? mesela bana amca*mdan çok* amcalık yapmış bir amcam vardır ki, kan bağımız yoktur ancak onu bütün akrabalarımdan daha yakın görürüm kendime. kısaca, başlıkta bahsi geçen insan; benim gibi olan insandır, doğru yolu bulmuş insandır.**
Çok mesut ve huzurlu insandır. Çünkü iyot gibi açıkta olmak çoğu kez özgürlüktür.
son zamanlarda çokça düşündüğüm eylem. bir kuzenlerimi severdim onlarda dağıtmaya başladılar.

geçen arkadaşlarla bir avm'ye bowling oynamaya gittik. kuzenim de orada çalışıyor. birden geldi yanımıza sarhoş* yerinde zor duruyor. avm'den çıkanlara laf atıyor. arkadaşlarım bana bakıyor* tam rezillik.

akraba diye tutmamak lazım insanları yanında. salıverin gitsinler.
gerçekleri görmüş insandır.

akraba iyi günde yanında takılıp zor günde sıvışan menfaatçi insanlar topluluğudur.

akrabaların içinde dost olanlar dışında hepsi hayattan silinmelidir.
akrabalığı sadece hakkında dedikodu yapılacak, çekiştirilecek kişilere sahip olmak gibi gören insanlar varken, akrabalarını silebilen adam haklı da olabilir aslında.
söz konusu şahıs akraba adı altında "akbaba" ise silmesi farzdır.
her adımını izleyerek tökezlemesini pusuda bekleyen, en ufak bir tökezlemede ise elalemi durumdan haberdar eden akrabalara sahipse, silmemesi kabahattir. sikerler öyle akrabayı da, arkadaşı da... hayatı tanımadan ahkam kesmeyin amk. ergenleri!
akraba değil ki, akrep olmuş bunlar akrep. (bkz: ben) Düşman onlar valla bu hayatta onlardan başka düşmanım yok.
alnından öpülesi insandır.
(bkz: akraba akrep gibi sokar) çoğu zaman beklemediğiniz kötülükleri en yakınlarınızdan, kendi kanınızdan ve sizin zayıflıklarınızı bilen insanlardan görünce mecbur kalınan durum.
Adam gibi adamdır, yapılan haksızlığa en güzel cevabı vermiştir. Helal olsun
sadakatli duruşu kendisine zarar veren ve mantıklı bir karar veren insandır.
evet, mantıklı bir karardır, din-örf-adet filan neyse; gel ör ki sürüyle akraban olduğunun bilincindeysen ve aynı zamanda bu sürünün sana karşı cephe alıp izine kurşun attığını görüyorsan silmek ne kelime! hayatından s.ktir edersin.

akrabalık, birbirini koruyup kollamaktır. fil sürülerinde ve diğer bilimum hayvanatta bile bakarsan görürsün, birbirlerini korur kollar, hayvan olmalarına rağmen!

ama sana fesat bir tutum sergileyen bencil ve içi kurt kaynayan insanlar şayet akraban ise, durum değişir. aramamak sormamak ve hayatının kalanını bir başına, dostlarınla geçirmek çok güzel bir davranış diye düşünüyorum.
baban araba alır *, dayın denilen akbaba! bunu duyunca "ya neyine onun araba, ne edecek ki arabayı!" diyorsa...
yurtdışındaki amcan 45 yıl boyunca bir kez dahi sizi arayıp sormayan, her yıl türkiye'ye gelmesine rağmen kapınızı çalmıyorsa...
teyzelerin kendi çocukları ve torunlarından başkasını gözü görmeden umursamadan yaşıyorsa...
kuzenlerin üniversite okuyanı kayırıp gerisine çöp muamelesi yapıyor, sizi gördüğü yerde yol değiştiriyorsa...
halaların miras kalan tarlaları sahiplenip geçtim pay vermeyi, iki kilo erzak dahi koklatmıyorsa...
birçok akraba sizin kalkınmanıza, bir yerlere gelmenize fesatlanıp size laflar sokuyorsa...

yoktur akrabalık filan!
izime kurşun atanla işim olmaz arkadaş!
hakedeni bazen silmek gerektigini bilen insandır.

dayı,
yenge,
yigenler hepsi silik oldu hayatımda.