bugün

ak sarayı alkışlayıp madencilere ağlayacak kadar tavan yapmış yüzsüzlüktür.
torpille işe girer; yüzü kızarmaz
çalar; utanmaz
hata yapar; aldırmaz
zor bir duruma düşer; başkasına bok atar
eleştirilir; başkasına laf atar

yaparoğlu yapar. yüzsüzlükten taviz vermez.
http://alkislarlayasiyoru...-bile-degil-mehmet-simsek
yaptıklarından sonra koyun denilince alınan ama tüm chplilere dinsiz demekten çekinmeyen yüzsüzlüktür. ulan!
katılmadığım önerme, iki tane yüzü vardır!

(bkz: bir başbakan iki erdoğan)
son seçimle birlikte doruklarına varmış olandır. şimdi nereden başlasam, nasıl anlatsam diye kara kara düşünüyorum. biraz kopuk kopuk yazabilirim, kusura bakılmasın. milliyetçi-muhafazakar bir insanım ve çevremdeki insanlarda bu minvaldeki insanlardan oluşuyor. tabi ki uçlarda yaşayan tanıdıklarımda var ama sayıları nispeten az. bu muhafazakar olduğu iddiasında olan insanlardan son aylarda tiksinir oldum kardeşim. cumadan cumaya namaz kılan adam 5 vakit namazını kılmaya gayret eden adama akp ye oy vermeyen gavurdur diyor. şimdi bu adamlar haram-helal bilmiyorlar, yani fıkhi hüküm olarak çoğu konuda en ufak fikirleri bile yok. namazın şartlarını say desen yemin ediyorum salavat getirir. onu da şehadet zannederek getirir he. cumadan cumaya namaza gider ama abdestli gezen adama sırf milliyetçi diye, türk dedi diye, türklüğü savundu diye gavur gözüyle bakar. yazık ki benden büyükler ve kalpleri kırılmasın diye ses edemiyorum, inşallah bir gün akıllanırlar. birde bu modellerin zahid versiyonları var. aslında ilk gruba bunlar kadar kızmıyorum, acıyorum. bunlara ise müthiş bir öfke duyuyorum son zamanlarda. nedenine gelirsek, bu adamlar ilk gruptan dini bilgi ve amelî olarak öndeler. ancak ne hırsızlığa, ne yolsuzluğa, ne adam kayırmaya, ne liyakatsız iş yaptırılmasına, ne yalan konuşulmasına, ne ahlaki erezyona, vs. aldırmıyorlar. ulan başka ne günah kaldı işlenmedik a gafil ne zaman uyanacaksın. mevzu akp olunca allahın ve resulünün bütün emirlerini, yasaklarını kaldırıp kenera koyuyorlar. ulan adam selamünaleyküm değil de 'merhaba' yada 'selam' dese ağzına sıçıyorsunuz, demediğinizi bırakmıyorsunuz. ama akp ne yapsa yeridir. bin liraya geçinen adama şükür et, tamah et, tasarruf et, diyorsun ama adamın 'Mercedes ne yaa' dediğinde ses etmiyorsun. alnının akıyla çalışarak Mercedes alan adama ise ' mal-mülk bu dünyaya gönül veren adamındır, demek ki dinden nasipsiz. nefsine yenilmiş, dünyaya dalmış.' demeyi biliyorsun. en kötüsü ise tarikat, cemaat lideriyim diyen adamların yaptığı kardeşim. yeni şafak yazarı Yusuf kaplan bile seçim akşamı tv de bunu söyledi.( gazete adı verdim ki bilmiyordur büyük ihtimalle sayın gafil arkadaşım.) bu bir cinnet halidir dedi. sen Allahın kelamını, resulünün sünnetini anlatmakla, öğretmekle niye yetinmiyorsun. silsilesinde olduğunu iddia ettiğin pir'lerden bari örnek alsaydın. sultanlara, emirlere nasıl mektuplar yazmışlar baksaydın. sen herkese kucak açman gerekirken akp li olmayanı otomatikman dışladın hoca. şimdi seni mürşid bilenlere yazık değil mi a hoca? adamlara tevekkülden bahsediyorsun, sonra telefonlara mesaj çektirip oy topluyorsun. şahsen gördüm ve internet te haberleri bile yapıldı. eski bakan Emrullah işler falanca hoca yı ziyarete gitti, hoca akp ile yola devam dedi. şimdi bu ve benzeri hocaların tutumlarını ve akp nin ettiği haramları yan yana koyuyorum. birde kuran ve sünnete bakıyorum. yemin ederim hepsinin kellesi bedenlerinden ayrılmak icap ediyor. yazıklar olsun, işte bu Allah'a ve resulüne karşı yüzsüzlüktür. ulan sizin dini her türlü menfaat ve sömürü için kullandığınızı zaten biliyoruz. bu örnekler bile götünüzü başınızı kesmeye yeter ama utanın lan bari azıcık. demirin tuncuna Müslümanın malına kaldık yemin ediyorum. şimdi birde şu pkk-hdp olayı var ki sorma arkadaş. sanki adamları biz palazlandırdık. sanki çözüm süreci diye bir mevzuyu biz yaptık ve şehirlere teröristlerin inmesini biz istedik. sanki şehre inen pkk lılara biz göz yumduk ve çözüm süreci diye adamları aktör olarak biz millete sunduk.sanki terörist başını imralı diye biz meşrulaştırmaya çalıştık ve dağdan in siyaset yap dedik. ulan bu gece şamil tayyar itiraf etti beyaz tv de 'evet biraz ihmalimiz oldu' diye. bu kulaklar duydu nagehan alçı dan 'çözüm süreci zarar görmesin diye göz yumuldu çoğu şeye' dediğini a Haber'de. şimdi 'eyyyyy' akp li gafil kardeşim, tek başına iktidar olsaydın ve pkk lılar meclise girseydi böyle ağlayıp sızlanacak mıydın? elbette hayır. çünkü sen dünyevi güce tapıyorsun. ağzında Allah-kitap ancak menfaatin için nesef alıp veriyorsun. çünkü sen haysiyetsiz, şerefsiz, onursuz, adamların peşinden gittikçe onlara benzemeye başladın. kişi sevdiğiyle beraberdir güzel kardeşim, umarım bir şeyler çağrışıyordur. bu teröristleri meclise senin adam sandığın herifler soktu, bunu anlayabiliyor musun? kendi iktidarı için memleketi yangın yerine çevirdiler görmüyor musun? sizi pkk ya satan kürt seçmeninize neden tek laf etmiyorsun? edemezsin çünkü senin adam sandığın herifler hala kabahati türk de buluyor. milletin alın terini, emeğini gömdünüz doğuya ama gördüğün yada göremediğin yada görmek istemediğin gibi adamlar size tarih kitaplarına geçecek bir kazık attı. elbette yatırım yapılacak ancak dengeli bir şekilde. hakkari'nin dağına havaalanı yapmanın hiçbir mantığı olmadığını sende biliyorsun ama başınızdaki o haris adam yaptığı için coşuyorsunuz. yazık ne diyeyim. bir-iki örnekle de medyanıza değinmeden olmaz. benzine on beş kuruş zam gelmiş, dolar 2.80 i geçmiş, borsa çakılmış. sanki benzin ilk defa zam görüyor. varili 70 dolar bile değilken 4.80 kuruştan alıyorsun, eskisi gibi 110 dolarları görünce 8 lira olur merak etme. koalisyon yüzünden olur dediğini duyar gibiyim. işte senin ile bir ülkücü arasındaki fark bu kardeşim. sen sana anlatılana şeksiz şüphesiz inanıyorsun. doları 2.20 lerden 2.75 e lim çıkardı biliyorsun değil mi? heh işte o adam varya o adam, türk tarihinde ki en hırsız, en yalancı, en çapsız, en hain adamlar listesinde başı çekiyor. inşallah akıllanırsın ak kardeşim, bu yüzsüz halleride bir kenara bırakırsın. daha yazacak çok şey var ancak gerek bile yok, Allah biliyor ya o yeter. sefer türkün,zafer allahındır.
atatürk' e ayyaş demiş bir piç var ve bu ak itler atatürk 'ü ağzından düşürmez oldu. ulan bu ülkede milli olan ne varsa yıkmaya çalıştınız şimdi milliyetçi kesildiniz. ayrıca ülkücü geri zekalılarda bunlara kanmış daha düne kadar akp 'nin terörle işbirliği içinde olduğunu anıra anıra söylüyordunuz şimdi bunlarla resmen kanki oldunuz. tabi koltuk tatlı geldi ya, laf oğlum sizin yaptığınız sadece laf, ak itlerin sürüsünde koyun olursunuz hanca.
Pkk lı yüzsüzlüğü ile kıyasıya kapışır gerçi ikisi aynı şeydir ya neyse.

12 yılda semirte semirte büyüttüğü pkk ile şuan evcilik oynuyor tiyatro sergiliyor!
tanrı herkese nasip etsin! 13 yıldır ülkenin içine tükürdüler ama hala başkaları sorumlu ve suçlu!
Biz analar ağlamasın demedik biz analar ağdayapmasın dedik. Yakışıyor mu koca koca kadınlara böyle şeyler dedik.

Ayrıca biz megri megri de demedik eğri eğri dedik.
bir atatürk ün partisiim diyip, atatürk portresini indiren cehapeli yüzsüzlüğü,

birleştirici türkiye partisiyim diyip öz yönetim, hendek diyen it çocukları yüzsüzlüğü değildir.
(bkz: Chp li yüzsüzlüğü)

Burada ondanda var ak kardeş. Siz chp ile aynı kaba sıçan adamlarsınız. Hdp lileri saymıyorum bile oslo da akraba oldunuz.
hangi birini sayacaksın ki. bugünlerde beyaz'ı linç ederken, çözüm sürecinde hepsinin ağzında "analar ağlamasın, çocuklar ölmesin" vardı". böyle demeyeni de kafatasçı, terörden beslenenler olarak hedef gösteriyorlardı. "bütün milliyetçilikleri ayaklar altına alıyoruz" diyen biri vardı. kimdi ulan onlar. (bkz: akepe lilerin uğramadığı başlıklar).
Çoğunda, özellikle yönetici kısmında görülen yüzsüzlüktür.

Misal;
Valisi olduğu şehire onlarca roket düşer, 18 insanınmız hayatını kaybeder ve bunun sebebinin yer çekimi olduğu ve kendisinin de superman olmadığı şeklinde bir savunma ile gayet pişkin bir şekilde açıklama yapabilir.

http://m.t24.com.tr/haber...amam-yercekimi-var,338177
muhaliflerinde fazlasıyla olduğu için akp lilere kalmayandır.

(bkz: chp li iki yüzlülüğü)

+ polise kendimi aratmam ama bomba patlarsa olay çıkarırım.

+ üçüncü köprüye karşıyım ama yapılınca ilk ben kullanacam.

+ her alanda özgürlük istiyorum ama türbana asla.

diye uzar gider...
adam yol yaptı ... daha ne istiyorsun diyerek başlayan yüzsüzlüktür...
görsel

dünyada bir eşini benzerini daha göremeyeceğiniz yüzsüzlüktür.
" laf gonuşdun bal gabaam " dedirten durumdur.Adamın ne halt olduğunu biliyordunuz da Ecevit le niye sarmaş dolaş ettiniz diye sorarlar adama? Gülenin 17 25 Aralık operasyonlarının arkasında olduğuna, darbeci olduğuna inanmayanların " akp güleni kurtarmıştı" diyerek yüzsüzlüğünü gösteren konudur.

Madem gülen darbeci değil, devlet adamlarına kumpas kurmuyor gülenin kurtarılmasını alkışlamanız gerekmiyor mu?!!

Diğer taraftan gülen in avukatlığını yapan chp ve genel başkanına dokunmuyorum bile.
yücelttiğiniz karaoğlanın dışında RTE'de dahil hiçbir siyasetçiye feşaatçi olacağını açıklamadı. onu nereye koyuyorsun kızıl koyun kardeş? madem bütün yardımı rte yapti bu adamlara neden ecevite şefaatçı oluyor ?
Adamlar sadece yüzsüz olsa keşke . Hırsız,tecavüzcü,vatan haini, din istismarcısı ,şerefsiz,haysiyetsiz uzar gider.
Çok pistir. Bir de bunların not akp'li değilim versiyonları vardır allah muhafaza en pis troller bunlardan çıkar. Akp aklar, tayyip sever ama milliyetçi sözde... 15 yaşındaki kızla evlenek diye ağlar başka entryde bu troller ve sonra pedofili değil bu peygamberimiz de yapmış der. Işte bu biraz akpli troll yüzsüzlüğü tarzında oldu fakat tanım genellemeler içerir.
28 şubat sürecinde Ecevit e oy vererek sözde irticacılıktan yırtan fetö ve cemaat i ni bilmeyenleri göstermiştir.

Bunlara ergen diyorum, savunmuş olduğu siyasi partinin ve genel başkanının, fetö nun üzerine gidilmesini engellediğini, adeta onun avukatlığını yaptığını görmeyecek kadar ergen. Böylesine birşey anlatılmaz.
görsel

önce hamuru pişkinlikle harmanlanmış ardından eşek derisi ile kaplanarak mukavemeti arttırılmış bir yüzsüzlüktür. öyle böyle değildir. galaksiyi dolaş bir benzerini bulamazsın.
insanlık tarihinde bir ilk olup o da maalesef bize denk gelmiş olabilir..

ha pazar sabahı şu muhabbetleri hiç kafam kaldırmaz ama sözlük coşmuş gidiyor yine n'aparsın..

beyler, pazar sabahı lan..

kahvaltınızı yapın, geyik yapın.. oturun dizi, film izleyin yani..
Cehape zihniyeti diye ötekileştirdikleri ve devlet mekanizmasına yaklaştırmak istemedikleri insanlara hollandadan küsküyü yiyince devletinize pandik attılar nerdesiniz diye seslenmesi. işlerine gelince devlet onların gelmeyince hepimizin. .