bugün

En azından beyni olan kitle.
Her halukarda haklıdır. savunulacak bir yeri kalmadı ki.
yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık, adaletsizlik, terör, omurgasızlık.
Önemli olan eskiye dönmek değil zaten artık bu günlerden daha karanlık daha boktan dönem olamaz. Partinin çağın gerektirdiği şeyleri yapması gerekiyor ve bunun çok küçük bir kısmını yaptığı zaman herkesin gözüne sokuluyor. Ayrıca insanların hayatları boyunca eleştirme, tartışma ve sorgulama gibi temel özelliklerini kullanmalarına bile kin tutan insanlar var.*
dünyanın hiçbir yerinde bir insanın, bir düşüncenin, bir inanışının vs. yüzde yüz desteklendiği bir durum söz konusu değil.
akp'yi destekleyenler olduğu gibi kendi dünya görüşüne ters düşenlerde muhakkak eleştirecektir.

ama diyorsanız biz eleştiriye gelemeyen kompleksli mahluklarız o zaman ayrı tabi.
akp'yi eleştiren kitleyi anlamazsın sorarsın, asıl konu şu;
akp'yi eleştirmeyen kitleyi erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatırma niyetinde olanlar var.

misal ben.
"önce fakirleştir sonra kendine bağımlı hale getir" politikasının farkında olan kitledir.
Eleştirilerinde kendince haklı olan kitledir. Benim nedenim, terörle mücadele etmeyip müzakere etmesi ve bulaştığı yolsuzluklardır.
Yasak mı eleştirmek? Bırakalım saldım çayıra mevlam kayıra at koştursunlar o halde, zaten koşturuyorlar da neyse. Beğenmiyorum ve sevmiyorum amk bu benim şahsi düşüncem kimi ilgilendirir? Ayrıca akp'yi eleştiren kitle, AKP tarafından da eleştirilmiştir sana ne oluyor?
Borç gırtlakta , milli kuruluşlar ölü fiyatına satılmış , terör hortlamış , cumhurbaşkanı anamıza sövüyor, hayat pahalı. Bu durumda mutlu mu olunur , şükür mü edilir? Anca şikayet edilir biz de onu yapıyoruz.
Terörist sizsiniz lan kimse AKP'yi sevmek zorunda değil yazıklar olsun!
Köprü yenmiyor doğal olarak. Bu memlekette peynirlere alarm takıyor süpermarketler.

Ama kimsenin kimseden utanması kalmadı artık, o yüzden her şeyle taşak geçebilirsiniz.

Birgün seçmen çıkar, bir taşşak geçer ama aklın durur o zaman.

iki ş ile.
"sözcü mözcü okuyan, twitter da magazin sayfaları takip eden, instagram da atatürk sayfalarını layklayan cahil cühela tiplerdir" denilmiş kitledir. cahil cühela diyenlerin türkçe öğretmenlerini yad ediyorum şu anda. daha düzgün entry yazamıyorlar millete cahil diyorlar.

sözcü de okumuyorum mözcü de. hatta hayatım boyunca 1 kere bile okumadım. twitterım yok zaten olsa da magazini sevmem. instegramda herhangi bir atatürkçü sayfasını "layklamadım". atam üzerinden prim kasan hiç kimseyi sevmiyorum. kriterleri sağladığıma göre eleştirebilir miyim akepenizi artık ?

köprü yapıyormuş yol yapıyormuş hastane yapıyormuş o yüzden eleştiremezmişiz. zaten bunları yapsın diye oy vermiyor musunuz ? veya biz muhalefete oy verirken iktidara gelince bunları yapsın diye vermiyor muyuz. siz niye oy veriyorsunuz lan ? iktidara niye geliyorlar oğlum bu adamlar ? bunlar zaten yapmayı vaat ettikleri şeyler. bunları yapıyorlar diye övünmek nedir kaç yaşındasınız siz yahu.
geri zekalı akp düşmanları şu sıralar ertuğrul gazi büstü dikiyor. sonra akp yaptı diyor.

değil mi lan?
Sığır icraat diye beton dışında bir şey saymıyor.

5 lt ayçiçek yağı 50 lira oldu. Geçen sene 25-30 liraydı. Siz kızartmayı duple yollarda mı yapıyorsunuz sayın aklını sevdiğim?
a b c d partisi x y z görüşü umurumda değil, düzgün şekilde yönetemiyorlarsa ülkeyi bal gibi eleştiririm, benim görüşümde olsun olmasın güzel yönetiyorsa baş tacıdır, çok basit aslında "iyi ise eyvallah kötü ise hop birader o öyle olmaz yanlış" diyeceksiniz tabi bunları demek için kör olmamak lazım.
Stat yapmış hüloooğğğ...

Ben sadece akpyi değil stat yaptı diye oy veren zombileri de eleştiriyorum.

Yol yabdı köbrü yaptı diye böğüreceğinize akp çocuklarının nasıl zengin olduğunu sorgulasanız belki beyninize yeniden kan gider...

kusura bakmayın da ben peynirin kilosuna 50 lira vereceksem skerim stadı da duble yolu da...
halbuki türk lirasını en çok değer kaybeden para birimlerinden biri yapan, ileri demorasi diye diye sonunda ileri faşizm getiren, fetöcünün hakimliği pkk'nın şahitliğiyle kendi ordusunu hapse atan, devlet geleneğini yerle bir eden, merkezi sınavları bile yolsuzluk odağı yapıp bir neslin geleceğini karatan, burnumuzun dibinde fırattan irana büyük kürdistanı kurmak için gönüllü taşeronluk akp'yi beğenmem gerekiyordu.
ileri faşizmin ne demek olduğunu bilmeyen kitledir.

çoğunluğu chp çomarı dediğimiz kesimdendir. ciddi cahillerdir, cahilliğin en kötü hali olan yarı cahillerdir. yani bir şey bilirler aslında ama yanlış bilirler. takip ettikleri yayın organlarına bakarsanız ülkemizde her gün iç savaş çıktığı, ülkemizdeki her karış toprağın satıldığı, her gün 320 şehit verdiğimizi ama akp'nin sakladığı, akp'nin 3 milyon insana mp5 dağıtıp gece laik avladıkları vb. çok gizli haberleri öğrenebilirsiniz.

havuz medya izleyen tayfa dediklerimizin bu taraftaki halidir yani. çomarlardır. sözlerine pek itibar etmeyiniz.
ülke geneline bakıldığında yapılan çoğu haksızlığa karşı sessiz kalan, korkak kitle karşısında (buna birçok gazeteci, siyasetçi, iş adamı vb. dahil) cesur bir azınlık kitledir.
ileri faşizm basının %95'inin devlet gücüyle kendine bağlayıp, geri kalan %5'ini devlet gücüyle ceza manyağı yapan, gazeteciyi karakola çağırıp ifade alacağına sabah 5'te kapısına dayanıp tutuklayan yönetimdir.

ileri faşizm bir taraftan "ben akpli değilim ama" postuna girip, akıllarınca akp propagandası yapanların mamalandığı ülkedir. "aktroll=they are everywhere" hakikaten öyle.
türkiye'yi 2002 öncesi özgürlük ve süperbabalar ülkesi sanan kitledir. halbuki biz 200 yıldır ilerlemiyoruz bunun farkında değillerdir.

kafaları uçmuştur. geçmiş olsunla uğurluyoruz kendilerini. hemen bir yardımcı olmak için bir haber bırakalım.

sınır tanımayan gazetecilere göre, 2002'de türkiye basın özgürlüğünde 139 ülke arasında 99. , lübnan 56. imiş. gerçekten bir basın özgürlüğü cennetiymiş ülkemiz. 2017'de de 180 ülke arasından 155. üstelik bu gerilemenin türkiye'ye özgü olmadığını ve 2013'den beri birçok ülkenin gerilediğini yazmışlar.

üstelik bizde bu arada bir darbeler ve ihanetler süreci oldu arkadaşlar. bundan sonra çok artmış zaten. zaman gibi fetö yayın organlarının kapatılması ile biz sıralamada çok geriledik. işte bu kitle bunu eleştiren bir tayfa. üstelik bunu yapınca kendilerini muhalif sanıyorlar.

öyle de zekiler işte.
2002'den önce türkiye'de özgür bir basın vardı. şu an yok. basının durumu ortada, sınır tanımayan gazeteciler türkiye'yi 2002'de listelerinin en üste de koysalar, en alta da koysalar bu böyle. meclis sembolik bir hale gelmiş, ülkeyi saraydan bir adam yönetiyor, burda daha demokratlaştık tartışması mı yapılacak? "hmm darbeler ve ihanetler süreci yaşadık mazur görmek lazım"mış, bu süreçle akp'nin bile isteye devlete ortak zararlı organizyonların faaliyetler kastediliyor herhalde. kim yönetiyor bu ülkeyi 18 yıldır?
hani türkiye'de 2002'de beri nereye artmış basın özgürlüğü? daha azalmış, yerin dibine batmış.
görsel
https://en.wikipedia.org/wiki/Press_Freedom_Index

7 kategoriye ayırmışlar, türkiye 4. kategoriden 6. kategoriye düşmüş. 7. kategori de son zaten, en diktatörlerin kategorisi. daha dibi yok. bu son birkaçın cadı avları daha yansımadı, belki o kategoriye düşmemiz lazım. şu an ruanda'yla belarus arasındayız. ne güzel.

burada akp pr'ı kasacak adam da, adam gibi "evet kardeşim ben akp'nin 18 yıllık yönetiminden memnunum" yada "akp'yi savunmak benim işime geliyor, napalım geçim dünyası" desin. "akp'li değilim ama..." dümenine hiç girmesin.
okuduğunu anlayamayan kitledir. ciddiyim.