bugün

yaptığım gözlemler sonucu etkileyen 4 nedenin oluşturduğu zihniyettir.

1 - atatürk düşmanı olmaları.
2 - cumhuriyet düşmanı olmaları.
3 - alevi düşmanı olmaları.
4 - tsk (asker) düşmanı olmaları.

şakirt bunun altına toplan inkar et ama sende biliyorsun ki içinde yatan gerçekler bunlar.
tek gerçek cahil olmaları.
darbeci düşmanı, vatan sevdalısı, din iman sahibi kişilerdir.
fake müslüman ve cahil olmaları.
tek bildiğim şey gizlenmeleri. ne mevzusu olursa olsun gerek facebook gerek sözlük (troller dışında) gerek gerçek hayatta hiçbir şekilde kendilerini göstermiyorlar. amk herkes chp/mhp ci ise nerde bu %50 diye sorası geliyor insanın. yoksa akpliler de kötü yönetildiğini düşünüyor ama vazgeçemiyor mu? bi filmde görmüştüm adamlar yemeğe bir şey katıyodu bağımlılık etkisi yaratıyordu falan yani aynı şey olabilir mi? dağıttıkları kömür de ne tür kimyasallar var? az sonra.
kendi zihniyetleri dışında başka hiç bir zihniyeti beğenmeyen zihniyettir.
yarın bir gün bizim haklı olduğumuzu anlayıp bize katılacak olan zihniyettir. elbette din ile kurulmuş iktidarlar mutlaka çöker.
okul yapımı, hastane yapımı ve eğitime ayırılmasına daha çok ihtiyaç duyulan bütçenin, gereksiz sayıda cami yapımına ayrılmasını destekleyen zihniyettir.Allah her yerde ise insanlar evlerinde de namaz kılabilirler veya basit bir megafonla bile vaaz verilebilir ama eğitim için okul şarttır, mecburidir.

örneğin böyle okullarda çocukların can güvenliği tehlideyken, her yere cami doldurmaya bütçe ayırmanın mantığını destekleyen insanlardır.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20281680.asp
halkın %50sine, yok asker düşmanı, yok gerizekalı, dini olmayan, gerikafalı, yobaz, diyen insanlar kadar düşmüş zihniyette değildir. "ulan chp'li hani senin halkçılığın? ulan mhp'li hani senin milliyetçiliğin?" diye sormak isteyebilir. (kendi ülkesinin %50sine hakaret eden) halkçı veya milliyetçi olduğunu iddia eden güruh tarafından, suçlanan zihniyettir.
(bkz: fişleme yöntemleri)
(bkz: pavlovişe reflex)
sağlam bi zihniyettir.
cehape düşmanıdır.
atatürkü sevmez. *
kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayan zihniyettir.
türkiyeye çağ atlatmış zihniyettir.
hepsinin amk. *
bir cahil onlar tek akıllı sizlersiniz demi, neymiş cahillermiş...

ulan çok akıllı, über zeki bir insandın da, bu ülkenin %50 sini neden cahil bıraktın o zaman yavşak!!! demezler mi adama?
çoğunuz çokta ciddiye alınacak insanlar değilsiniz ama alarak yazıyorum.

chp'nin her başa geçtiğinde dinine imanına mukaddesatına saldırdığını anlayan.

mhp ve bdp 'nin faşist bir yapıdan ve anarşiden beslendiğini bilen. (bu aralar mhp iyi ama)

kişilerdir. dinleri ve mukaddesatları faydasına çalışan partiye oy verirler.

ancak karşılığı biraz pahalı olabilir. örneğin zamlar, pahalı hayat şartları... olsun diyoruz ama. gülü seven dikenine katlanır.
zamanında erbakan hoca'ya da oy vermiş verdiği oylardan sayesinde cebe indirilerek elde edilen trilyonlarca miras yüzünden ailenin birbirine girmesine sebep olmuş düşüncesiz zihniyettir. bu kadar da düşüncesiz olunmaz ki.
gıcık olduğum zihiniyet. bu zihiniyete bir çift lafım var. kardeşım sen kukla mısın? neden kullandırıyorsun kendini. penisleme işte. kimseyi ikna etmekle vakit harcama. kendini geliştir. pavlov zil çalıyor senin ağızın sulanıyor. biliyorum acayip moktan bir eğitim sistemi var. ama insan kendi iradesiyle de bir şeyler öğrenebilir.

içimde işgence yapma isteği uyandıran zihiniyet. bunlar yüzünden türklüğümden soğudum. kosmos belanızı versin.
sanıldığının aksine hepsi atatürk düşmanı, cumhuriyet düşmanı v.s.. olmayan insanların zihniyeti.

oy verdikleri partinin ideolojisini ve nereden, nasıl buralara kadar geldiklerini bilmeyecek kadar cahil olan insanları fazlasıyla barındırır içinde.

bilinçaltlarına sinsice yerleştirilmiş olan, ''akp olmazsa, ülke tekrar koalisyon dönemindeki krize girer'' korkusu nedeniyle, akp'ye müthiş bir sempati beslemeye başlamış insanlar. ama bilmiyorlar ki yakın gelecekte, '' keşke akp olmasaydı da koalisyon dönemi krizi yaşasaydık '' diyecekler.

işte bunu söyledikleri zaman hiç üzülmeyeceğim. neden mi? çünkü, hakediyorlar. kurunun yanında belki yaş ta yanacak ama, %50 yaptığı hatayı anlayacak.
chp ye oy vermiyorum, çünkü içerisinde din düşmanlığını barındırıyor. dikkat edin!!! din istismarına karşı düşmanlık değil direk dine düşmanlık yapıyor. inançlı insanları aşağılayıp, saygısızca, rahat bir şekilde 2. sınıf vatandaş olarak görebiliyor...

islamı bu denli saplantı haline getirmesini de bir türlü anlamıyorum.

anlamadığım bir şey daha var, o da; chp nin islam düşmanlığına sadece sunnilerin karşı çıkmasıdır,. aleviler müslüman değil mi, neden alevilerden hiç ses çıkmıyor?
bu gerizekalı zihiniyet kandavası nedir bilmiyor. birileri bu salaklardan intikam alıyor haberleri yok. sesleri çıkmıyor sandıkları 'la feyzo bu ne demek lo? şöylen puşt giben, ibne giben bişey' repliğinde tarıf edilen kişiler bu intikamın başını çekiyor. ellerine fırsat geçse kökünüzü kurutacaklar.
allah her millete iki özellik, türklere de üç özellik bahşetmiş: zekilik, dürüstlük ve tayyipçilik. sebebi ise üçünün bir arada bulunamaması. zeki ve dürüstse tayyipçi değildir. dürüst ve tayyipçiyse zeki değildir. zeki ve tayyipçiyse dürüst değildir. akp ye oy veren zihniyeti en iyi bu anlatır. oy verenler belli: 1. cahil ve bilgisiz insanlar 2. çıkarcı insanlar.
gayet sağlıklı bir zihniyettir. ehven-i şer tercih olunmuştur.
siyaset gibi iki ucu sivri bir değnek genellemelerin en fazla çürüyeceği platform olsagerek.

--spoiler--
siyasette dün yok, bugün ve yarın var.
Devlet adamı koyunu kırpar; siyasetçi koyunun derisini yüzer.
Her siyasi parti, kendi yalanını yutarken ölür.
--spoiler--

bu sözlere dikkat edelim ve elimiz değmişken şu hipotezi de bir zahmet çürütelim. malumunuz bu tip genellemeler yüzünden komşu komşuyu vurdu bu ülkede, kardeş kardeşin boğazını sıktı.. neler olmadı ki? artık kırın şu amını siktiğimin zincirlerini.

iddia şu ki; akp'ye oy verenlerin zihniyeti dört temel öncül kapsamında şekillenmekteymiş. buyursunlar hanımlar/beyler;

--spoiler--
1 - atatürk düşmanı olmaları.
2 - cumhuriyet düşmanı olmaları.
3 - alevi düşmanı olmaları.
4 - tsk (asker) düşmanı olmaları.
--spoiler--

türkiye cumhuriyeti devletinin kurucusu gazi mustafa kemal paşa üzerinden, atam üzerinden siyaset yapan vizyon fakiri, muhakeme acizi insanlar, atatürk'e düşman olduğunu beyan eden birisi varsa çıkar karşısına ilk tokadı ben atarım. bu öncüle gereken özeni ve önemi vereceğim ilerleyen satırlarda. konuyu bölmemek adına diğerlerine geçiş yapıyorum.

cumhuriyete düşman olan birisi demokrasinin de katilidir; oy kullanmaktansa baş kaldırmayı tercih edecektir. oldu mu böyle bir durum? bu insanlar sandığa gitmediyse oylar gökten zembille mi indi derler adama. ben onların yalancısıyım valla.

alevi düşmanı olmak ile akp ye oy vermeyi nasıl çağrıştıracağız inanın ben de şaşkınlıktan insafa gelip beynimi mi aldırsam diye düşünmeden edemedim. en azından eşit koşullarda düşünür, empati imkanı yakalayabilirim. yalnız tıbbın teknoloji ile iç içeliği bu kadar büyük bir gelişmeyi kaldırmaya hazır olmayabilir. zorlamasak diyorum hani, daha şık olur. bir de bilgi notu sıkıştıracağım ben şimdi buraya, tadından yenmeyecek. bir elin parmaklarından daha fazla alevi arkadaşımın olduğunu ve bunların yarısından fazlasının akp'Ye oy verdiğini tereddütsüz söyleyebilirim. ne lan şimdi, bu adamlar kendilerine düşman mı? sado mazoşistler galiba, bak sen.

asker düşmanı olduklarına dair rivayete gerekli cevap direkt olarak yerinden, -askeriyeden- gelmiştir. tsk bünyesinde görev yapan askerlerimizin yarısından fazlası akp'Ye oy vermiştir. şimdi buradan komplo teorisi üretiyoruz. ve diyoruz ki, asker de kendine düşmanmış lan vay canına.

atatürk'e duyduğu hayranlıkla bilinen değerli söz yazarı, besteci, güfteci, gitarist, solist; kıymetli teoman ile başlayalım spoiler faslımıza. kendisi akp'ye oy verdiği için çok suçlandı; doğru ya bu demokratik bir hak değildi tabii.

--spoiler--
"Benim babam, amcalarım falan hep CHP ekolünden gelmiş insanlar. Annem, Laisist, Kemalist tarafta ve yıllar itibariyle de öyle büyümüş birisi. Fakat çok sevdiğim halamın kızı türbanlı veya başka bir halamın oğlu da MHP’den Belediye Başkanı. Ben şimdi siyaseti mi seçeyim akrabalarımı mı seçeyim? Ben boş veririm siyaseti ve akrabalarımı sevmeye devam ederim."

teoman (rock sanatçısı)

--spoiler--

spoiler faslımıza part2 ile devam edebiliriz diye düşünmekteyim. akp ye oy verenlerin zihniyetini mi sorguluyorduk biz?

--spoiler--
AKP'YE OY VEREN CHP'Li FENA YAKALANDI

Nevşehir in Derinkuyu ilçesi Çakıllı Köyü'nde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nden sandık görevlisi olan üç kişiden birinin AKP'ye oy attığı ortaya çıktı.

Seçimlerin ardından açılan sandıklarda AK Parti 689, MHP 17, SP 13 ve CHP'ye ise yalnızca 2 oy çıktı. CHP'li 3 görevlinin bulunduğu sandıktan 2 oy çıkması büyük şaşkınlığa yolaçtı. CHP tarafından görevlendirilen bu üç isimden hangisinin oy vermediği merak konusu olurken, edinilen bilgilere göre, bu 3 CHP'li sandık görevlisinden bir tanesi oyunu AK Parti'ye attığını itiraf etti.

gazete küpürü (hürriyet)
--spoiler--

şimdi biraz durup düşünelim. siyasette kim kazanmış, siyaset bugüne değin kime ne kazandırmış? neden demokratik triplere girerken demokrasiyle eş zamanlı olarak bir insan hakkı olan "herkes vatandaşı sayıldığı bir ülkenin, siyasi tüzüğü çerçevesinde tanınan özgürlüklere katılım hakkına sahiptir" durumu bir zımbırtı mı sayılıyor şimdi ben ona biraz takıldım.

(bkz: seçme ve seçilme hakkı)
(bkz: düşünce özgürlüğü)

insanların düşüncelerini yargılama hakkınız belki vardır, ancak kimseye kullandığı oy sebebiyle çamur atamazsınız. bu aynı zamanda yasadışı bir eylem olmakla beraber, avrupa insan hakları mahkemesi'nin cezai yaptırım hususunda en hassas davrandığı bir elin parmak sayısı kadar olan durumdan biridir. bunları da öğrenin, sonra tutup milletin zihniyetini tartışırsınız.

söz konusu siyasi partiyi sevmek zorunda değilsin, saygı bile duymayabilirsin. ancak bu ülkenin vatandaşına bir şeylerin "düşman"lığını yaptığını genellersen, hiç fark etmeden kendini inkar edersin. kendimizi inkar etmeyelim derim.
(bkz: tayyip erdogan a aşık olmak)
(bkz: gizli eşcinsel olmak)
(bkz: stockholm sendromu)
Chp lilerin asla anlayamayacagi puskev.itcilerin bir ihtimal anlayacagi zihniyettir
chp iktidara gelir korkusudur. sırf bu yüzden yani. ana muhalefet bize dinimizi özgürce yaşamayı temin etse, bir daha ikna odalarında başı kapalı kızlar sorgulanmayacak diye teminat verse, üniversitelerden başı kapalıları kovmayacaz dese, namaz kılanlarla, hacca gidenlerle alay etmeyecez dese belki işler biraz değişir. kısa vadede olmasa bile uzun vadede değişir.
şimdi bu ülkede okuma yazma oranı %20 lerde iken chp iktidardı. Şuan %95 lerde akp iktidar. Sanırım cehalet tartışmalarına son noktayı koyar bu gerçek.
güncel Önemli Başlıklar