bugün

Mesela - 1
------------

AKP öncesinde ÇOK KiŞiLiKLi BiR DIŞ POLiTiKA uygulanıyordu; iLKELi bir dış politika yani (ha ha ha); çevremiz dost kaynıyordu!!!!

Mesela Arapları sevmiyorduk; nedense…
Filistinlilere soğuktuk; islam ülkeleri umrumuzda değildi!

Şimdi AKP'nin dış politikası da ÇOK KiŞiLiKLi!
israil'i sevmiyorsak SEVMiYORUZ diyoruz mesela…

Peki birine, onu SEVMEDiĞiNizi söylemek, kişilikli davranmak mıDIR?

Ya da ülkelere yekten DAYILIK yapmak; kişilik mi?

(Bence DEVLET'in kişiliği olmaz; o bir kişi DEĞiL, organizasyon. Halkların ve bireylerin kişiliğine ise eyvallah!)

Davutoğlu sayesinde: ÇIKAR'ı ön planda tutan ama kişiliğini de kaybetmeyen dış politikayı salt KiŞiLiĞE tercih eder oldum...

Davutoğlu gibi "POSTACI" olmaktansa ABA ALTINDAN SOPACI olmak daha akllıca… (Postacı = Posta koyan, posta atan)
teröristler yalanmalıdır.

(bkz: abdullah öcalan ın büyük bir hücreye nakledilmesi)
(bkz: vatan hainliği) ne olduğunu evlerinde zor tutulan %50 ye sorabilirsiniz.
10 sene öncesine kadar torpilin, rantın, vurgunun gözünden vuranların akp sayesinde dibe vurmasıdır. onlar gitti akpciler geldi.
akp sayesinde dansözlüğü öğrendik.

evet en net bunu öğrendik.

bop projesinin de eş başkanıyız bu arada o da var.
1. kimilerinin g*t kılı kimilerinin adam gibi adam olduğunu öğrendik.

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

2.başka heh dumansız hava sahası

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

başka

hepsi bu.
kaldırım taşları, otobüsler ve diğer kamu malları insan canından daha değerlidir.
mesela olur da devlet eliyle yetişen bir katil olursanız ilerde, gencecik bir çocuğu öldürebilirsiniz.
çünkü birileri sizin arkanızdan çıkıp, ama onlar da kaldırım taşımı söktü ühühühü diyecek, sizin yerinize bol bol mağdur edebiyatı yapacaktır.
öcalan'ın iyi de çevresinin kötü olduğu.

çok şükür bu hökümet bize öcalan'ı sevdirdi. meğer ne mübarek adammış... barış timsali, mümin dostu, cennet yolcusu imiş.

hey mübarek.
Lebaleb kelimesi.

Teşekkürler reis.
insanlarımızın düzeyidir. misal 2005 e kadar hatta 2007 ye kadar diyelim hep böyle avrupa insanından amerika insanından fersah fersah daha sağlam daha bilinçli bir kitlemiz var zannederdim. ne zaman 2010 lu yıllara geldik ve insanımızın gerçek seviyesini yaptığı tercihlerden ve kullandığı kelimelerden ( çalıyor ama çalışıyor gibi götünün kılıyık gibi ama allah diyor peygamber diyor gibi ) sonra maalesef ki gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldık.

akp yi zerrece sevmiyorum. sevenlerini de sevmiyorum. ancak bu konuda akp ye teşekkür ediyorum. onlar başa gelip bizim gerçek yüzümüzü ortaya çıkartmasalardı hala hayal dünyasında yaşıyor olacaktık..