bugün

üniversite sınavında hile yapanın sandık başında hile yapması kadar normal bir şey yoktur.
(bkz: hayaldi gerçek oldu)
oy pusulalarında neden bir numaralandırma ve daha sağlıklı bir kayıtlama sistemi olmadığını açıklar durumdaki hadisedir.

hoş bu durum, diğer partiler tarafından da "kullanılabilir" olacağı için kimse siklemiyor gördüğümüz kadarıyla ama türkiye'de, 17 milyon hayali seçmen oldu arkadaş. oy verdirdiğin parti, baraj geçer lan; o derece hani...
evet yenilgi şimdiden kabul edilmiş anlaşılan. hea kim mi veriyor akpye iç anadolu ya git görürsün doğu anadoluya git görürsün karadeniz bir çok kısmı ve marmara nın bir çok kısmı hea sen sahilde mini etekli kızlara sorarsan kime oy vercen diye daha çok düşünürsün kim veriyor akp ye oyu diye.
bu nasıl bir eziklik, nasıl bir kabullenememişlik nasıl bir paranoyaklıktır arkadaş! "sen vermiyorsun, ben vermiyorum e kim veriyor bu oyu akp'ye amuagoyim." söyliyim neden öyle olduğunu. sen ve çevrendekiler aynı zihniyete sahip olduğunuz için geneli göremeyip herkesi kendin gibi düşündüğünü sanmaktır, gaflettir. ha böyle bir ruhiyet-i haliye içinde yaşamak, ha tımarhanede kalmak...

şimdi ağzından tükürük uçururcasına homurdanıp, eksileyebilirsin. ağlamak serbest.
(bkz: akp nin seçimlerde hile yapacağını düşünmek)
tarih tekerrürden ibarettir.
sayımlar sırasında her sandık başında parti temsilcileri olacağı için gerçekleşmesi zordur. ha imkanları olsa yapmazlar mı? yüzde 60'a bile çıkarırlar.
abd de bir anket daha bugün açıkladı akp %50 chp%28 diye.
bu sefer daha yaratıcı teknikler bekliyoruz.

elektrik kesilmeleri , sandık değiştirmek çok demode.
17 milyon fazla oydan bir atraksiyon bekliyorum doğrusu.
normal olarak insanlar bazı gerçekleri sindirmekte zorluk çekerler ve seçime neredeyse aylar kala bile kimin kazanacağı belliyken insanlardaki bazı antidemokratik hareketler,felaket tellallıkları ya da hayal gücündeki zorlamaları mazur görmek lazım.
edit:akp li değilim sadece olanı söylüyorum.
(bkz: gizli oy açık tasnif)

istediğiniz bi bölgeyi seçin gidin sayımları izleyin bu kadar tırı vırı yapana kadar. uzaktan bok atmak daha kolay tabi.

(bkz: akp yi chp ile karıştırmak)
(bkz: açık oy gizli tasnif)***
seçim öncesi yapılan anketlerde de akp hilesi var o halde... kendimizi kandırmaktan başka birşey olmayacak akp'nin hile yaptığını, sandık değiştirdiğini falan söylemek, düşünmek. şu bir gerçek ki aziz nesin gerçekten haklı.
hilenin fazladan 16 milyon oy pusulasıyla yapılacağı gerçeğidir. biri de çıkıp açıklasın neden fazladan 16 milyon oy pusulası var? Sınavlarda yedek kitapçık bastırmayan zihniyet neden şimdi 16 milyon fazladan oy pusulası bastırıyor?
öss de hile,
kpss de hile,
ygs de hile,
siyasi parti liderlerinin trt deki halka hitap sırasının belirlenmesinde hile...

derken milletin kulağına su kaçırdılar bir kere. yapmasalar da yaptı derler doğal olarak. ha yapmazlar mı? orasını allah bilir...

edit: la bunlar allah'ı bile kandırırlar! * *
birileri hala 1940 larda yaşıyor gerçeği. yapmayın arkadaşlar halka açık yapılan seçimlerde nasıl sandıklar değiştirilebilir. istersen gidip izleyebilirsin baştan sona tüm süreci. diğer tüm evraklarda resmi belgedir ve bürokrat herşeyi yapar ama asla evrak üstünde sahtecilik yapamaz, yemez arkadaş... uyanın, bilinçsiz vatandaş olmayın, komik duruma düşüyorsunuz...
merkezde linux diğer illerde microsoft tabanlı işletim sistemlerinin kullanılması bu tehlikeyi daha da arttıran bir unsur olduğunu konusunda uyarı yapılmıştı. düşünüyorumda sınavda hile yapan seçimde neler yapmaz.
(bkz: bana bilmediğim bir şey söyle)
şu tayyip yüzünden millet olarak kafayı yedik. hergün yeni bir senaryo çıkıyor ve ciddi ciddi inanıyoruz çünkü bu şerefsizlerden bekliyoruz her türlü üç kağıtçılığı.

örnek verelim:

1- eğer sandık görevlisi sizin dış görünüşünüzden az çok oy atacağınız partiyi kestirdiyse oy pusulasının herhangi bir yerine çaktırmadan çizik atınca oy geçersiz sayılıyormuş efendim. *
2- oyu kullandıktan sonra imza için verdikleri kalem silinebiliyormuş insanlar asetatlı kalemle gidelim diye etkinlik kurmaya başladılar.

tabi bunlar o sandıkta birçok görevli var kolay mı lan bunları yapmak sorusunu da akıllara getiriyor ama tayyip bu çıraklık kalfalık derken her türlü ustalık bekliyoruz.

tanım: yaptıkları yapacaklarının teminatı olan rte nin tekrar hilelere başvurabileceği kaçınılmaz gerçektir.
(bkz: o da olur hepsi olur yeter ki özünde sevgi olsun)
hee yaa akp yine cıllık yer kesin. oyun mu birader bu. bırakın bu saçmalıkları artık yaa. sonuç ortada beyler neyin çabasındasınız.
(bkz: 52 milyon seçmene 69 milyon oy pusulası). Ankara belediye secimlerinde elektrik kesilmeleri. Parklardan çıkan oylar. Boş binalarda seçmen kütüğünde kaydı bulunan yasayip yasamadigi dahi belli olmayan onbinlerce kisi. Cok zor gibi görünmüyor.. Ama bu secimde gerek kalmayabilir zira hilesiz hurdasiz alabilecek gucteler gene iktidari.
postalcıların iyice çirkefleştiği gerçeğinden çıkan palavradır.
belediye başkanlığı seçimlerindede kaybedince ağlamaya başlayan postalcılarımız , oradada "elektrik kesildi" gibi komik bahanelerin ardına sığınmıştır. aslında anlıyorum... uzun süre postal yalayınca postalın üzerindeki boya çözünüp vücuda karışır bunun sonucundada hafıza geriliği gibi sorunlar ortaya çıkar. o yüzdende postalcılar türkiye de oylar elektronik ortamda sayılıyor sanabilir.
arkadaş, sandıklar belli, sandık başındaki görevliler belli , sayılan oylar belli. elektrik kesilince chp nin , mhp nin sandık başına diktiği görevlileri gece oldu sanıp uyumuyorsa oradan hile yapılması imkansız.

ayrıca "52 milyon seçmene 69 milyon oy pusulası" diye birşey uyduran postalcıların anlamadığı şey şudur ki yedek pusula diye birşey vardır. 52 milyon seçmene tam 52 milyon tane pusula mı var sanıyorsunuz?

yok kalemle kenarını çizecekmişte sonrada silecekmişte... at çamuru izi kalsın değil mi? gerçi artık o kadar acınası durumdasınız ki üzülmeye başlıyor insan halinize. diyorsunuz "ulan adamlara yazık be , bak postal emmekten ne hale gelmişler" diyorsunuz.

edit: referandumda bizzat sandık görevlisi olarak çalıştım. hile mi? şakamı yapıyosunuz? tamamen başka görüşlerde olan 5-6 kişi var. imzalar var , oyların sayısı belli.
hile için koyun klonlama yöntemini kullanmaları kuvvetle ihtimal.
hazımsızlığın dışa vurumudur.
be ibine, bütün sandıkların başında farklı partilerden gözetmenler görevliler varken halan işi f.gülen cemaatine bağlıyorsan, ananıda alda git artık.
Su götürmez gerçekler'e bir örnektir.