bugün

2009 yerel seçimlerinde chp'nin iyi bir çıkış yapmıştır bu devam ederse düşebilecek oy oranıdır.
(bkz: chp nin iyi bir çıkış yapmıştır)
(bkz: türkçe katliamı)
düşecektir.Fakat ne yazık ki yine yüksek olacaktır.
~ %60

hesabı yapanı zaten tahmin edersiniz.
(bkz: 12 5 falan)
% 27,68 olur.
% 63 ten bir gıdım aşağı gelirse intihar edeceğim orandır.
son seçim olan belediye seçimleri baz alınmayaca da hangi seçim baz alınacak merak konusudur.
35 i geçmez.
belediye seçimleri ile genel seçimi bir birine karıştırmamamız gereken oy oranıdır.

akp nin oyunu ise göstereceği adaylar belirleyecektir.(kemikleşmiş oy haricinde)
40'ı da geçer 50'yi de yaklaşır.

(bkz: chp nin sittin sene sonra iktidar olması)
allah aşkına 8 senelik partinin kemikleşmiş oyu mu olur. sadece çıkar ilişkisidir o.
Türkiyede takım tutar gibi parti taraftarlığı yapıldığından belediye seçimlerinin baz alınabileceği, sadece istanbulda değil tüm ülkede düşeceğini tahmin ettiğim oy oranıdır. Tabi seçimden önceki gece nette en çok aratılan kelimelere de bağlı olacaktır (mod medyan vs.)
%50.nin altına düşmez büyük ihtimalle. istanbullu vefasızlık yapmaz, hizmete her zaman oyunu verir, haa hizmet yapmasalardı tekmeyi vururlardı, vakti zamanında chp.li belediye başkanını nasıl şutladılarsa, hey gidi günler, sular akmıyor, çöp dağlarında patlamalar oluyordu, bi de belediye işçileri maaş alamadığından hep grevler oluyordu, istanbul pisliğe batmıştı, ak partiye söven bazı ergen beyinler bunları bilmez.
Kesinlikle %50 yi geçecektir. Bu memlekette bu insan olduktan sonra %100 bile olursa şaşırmam.
yüzde otuzun altında olmasını istediğim orandır.olmasa da 33 olsun bizim olsun. herkes burda anacım. yüz on sekiz 33 yani yüz on sekiz 33.* * *
12.5 falan.
üçüncü dönemde de sikertecektir.
ben daha çok 2.istanbulda alacağı oyları merak eder oldum?
%29.68 falan.
%98,26 falan alır. *
%281,53'tür. rakam küsürlüdür dikkat ederseniz.
dışarıdan 281 tır ile getirilecek sandıklar sayesinde gerçekleşebilir. mesela chp'den de %341,62 bekliyorum istanbul için.
(bkz: yersen jansen)
inşallah %50 olacaktır bu seçimlerde.

edit: temennimiz gerçek oldu bildiğiniz gibi. hayırlı olsun. eksileyenlere de kapak olsun.
%35-40 arası, 40'a yakın bir sayı olacaktır. özellikle k.k'nın veto hakkındaki dürüst açıklamaları ve akp'nin hala sessiz kalması chp'nin oylarını artıracağından, istanbul gibi geniş kesimlerin olduğu bir şehirde, kılıçdaroğlu'nun katıldığı yerel seçimde chp'yi 4 puanla geçen akp'nin bu kez chp'yle kafa kafaya olması muhtemel.
chp'nin gerisinde kalacak ve 2. olacaktır akp.