bugün

insanların direk olarak 'ben akp'liyim arkadaş' diyememesi durumudur. sadece 'ama bazı iyi yaptığı şeyler de var' diyen insanlar vardır. insanların hiç bir şey umursamadan 'akp'liyim' diyememesinin nedeni araştırılmalıdır. utanma durumu olabilir mi acep?
solcu geçinenlerin darbeciyim diyememesi gibi bişey olsa gerek.
daha ziyade seçmenlerde yaygın bir eğilim olan oy verdiği partiyi herkese söylememekten kaynaklı olması muhtemel durumdur. parti üyesi olanlar zaten söyler. parti üyesi olmayanlar ise sempatizandır, seçimde oy veriyor olabilir ama bunu da her yerde dillendirmeyebilir. yarın başka bir partiye oy vermesi de muhtemeldir, veya takım tutar gibi parti tutmuyordur vs vs. diğer parti seçmenlerinde de sık rastlanan bir durumdur.
partili olmayıp partinin veya liderin politikalarını beğenmektir.
akp'li olsam gururla söylerdim ama değilim, politikalarını ise beğeniyorum.
çamurayatan chp ve baykal'ın politikalarını ise hiçbir zaman beğenmedim, beğenmiyorum. ülkemizin ilerlemesinin önündeki en büyük engel chp politikalarıdır.
(bkz: ben akp liyim arkadaş)

oldu zannedersem?
(bkz: buyur bilader beni mi aradın)

hem akp'liyim. hem de liderini destekliyorum.
parti içi demokrasinin pek olmadığı ülkemizde liderini savunamayıp partiyi destekleyenler, onlar da çıkıp hem chpliyim,mhpliyim hem de baykal'ın bahçeli'nin söylemlerini destekliyorum diyebiliyorlar mı? partideki tek yetkili onlar çünkü. onları savunamayıp partiyi destekleyenler, onlar niye tırsıyor liderlerini savunmaktan acaba?
akp kısaltmasını genelde chp li arkadaşlar kullandığı için olabilir mi? cehape liyim diyememek gibi.
akp liyim

bugüne kadar gördüğüm açık ara en yararlı hükümet.

(bkz: beni bırak sen kimsin)
(bkz: akp liyim amınakoyim demek)
akp'liler akp'ye ak parti dedikleri için gayet normal olan eylemdir. Ha, ak partiliyim diyemiyorlarsa o zaman psikolojik didikleme yapılabilir belki.
gerzekliktir. akp'li olanların göğsünü gere gere akp'li olduklarını söylememeleri tam bir gerzekliktir arkadaş. söyle sen, bir iki ihale kaparsın, ne bileyim hastane kantini olur, belediye binasının çekmece kolları olur, kaparsın bir şeyler işte. akp'li olmayanların bile akp'liyim demesi lazım yoksa aç kalacağız.
linç edilmekten korktuğunun nedenidir.
(bkz: mahalle baskısı)
mahalle baskısı var diyen ulusalcılar yüzünden yapılamayan eylemdir. Ben chpye oy verdim dendiğinde her şey normalken ben ak partiye oy verdim dersen, gerici yobaz her türlü şeyi duyarsın.
çoğunluk olduklarını söyleyip linç edilmekten korkanların ağlama cümlesi...

korkmayın canım bu kadar... nedir bu her platformda mağdur edebiyatı... tamam sadece kalabalıklaşınca aslan kesiliyorsunuz ama; n'oldu yahu; biz şöyle çoğunluğuz, böyle bilmemneyiz diye atıp tutuyordunuz?

ee, yahudi hem vurur hem ağlarmış...**
yoksa başbakana güvenemiyor musunuz?*
(bkz: akp ye oy vermedim ama kişileri)
son derece saldırgan mehape'lilerin ani bir saldırısından ve cehape'lilerin çok klasikleşmiş bayat eleştirilerinden kurtulmak için zorunluluk haline gelen durumdur.