klasik bir akpli söylemidir.
bir diğer deyişle;
(bkz: akp li değilim ama akp ye oy veriyorum) *
türkiyede ki 2 kişiden birisinin söylemi olabilir.
sagonun çok güzel özetlediği durumdur.

" Burası ülke, ben vatandaş, düşünebilirim pek tabi ki. "
kömür, pirinç, buzdolabı ve benzerleri akepe yardımlarına, düşünme özgürlüğünü satan insan söylemidir.
akpli olmadan önceki son söylemdir. ötesi belli.
akp'li söylemi değildir. hatta kimsenin söylemi değildir. akp ve islamcılar insanları maddi bağlarla kendilerine bağlar ve her faşist parti gibi fanatik güruhu yaratırlar.
pkklıların bugünlerde sıklıkla ifade ettiği cümle.
(bkz: bir reklam)
(bkz: oh yeah akp)

(bkz: ganka sana puanım ohzbir)
chpyi severim ama baykal'dan nefret ederim diyen kişiyle aynı kişidir.
bir çuval kömüre tav olabilen insanımızın söylemidir.
ak partiyi başarılı bulan insan söylemidir;

istatistikleri iyi inceler, belki iktidar partisinden yana olmasa bile, ekonomiyi ve diğer dünya ekonomilerini iyi bilir, krizin gerçekten türkiye'yi teğet geçtiğini bilen ve bu söylemi espri olarak algılanmaz, zeki insan.

peki bunları biliyor musunuz?

türk lirasının yüz ülke içinde %45 değer kazandığını ve bu paralar içinde japon yeni ve amerikan doları vs gibi dört beş büyük diyebileceğimiz para birimleri de var.
akp'li olduğunu söylemekten çekinen insan söylemidir. ufaktan ufaktan yol yapar karşıdaki insanı yumuşatmak veya tepki ölçmek için.
türk parasının yüzde 45 değer kazandığını sanan troll söylemi imiş.
zaten ilerizeka olsalar ceplerindeki türk parasının yüzde 45 azaldığının farkına varıp tövbe ederlerdi.
akp iktidarının devlet kaynaklarından pay verdiği biri tarafından söylenebilecek ifade. aslında iki lokmaya da bu lafı söyleyebilecek satılıklar var.
aklı başında her insanın söyleyebileceği söz.
devlet kaynaklarından pay almayan, devletle hiçbir iş yapmamış olup akp iyidir diyen insanlara satılmış diyen satılmış pisliklerin onlardan özür dilemesi gerek.
ak partiye oy vermeyeceğimde kıtlık gelsin diye chp yemi oy vereceğim bilincine varmış kimsenin mahalle baskısından çekinerek ak partiye oy vermesini gizlemesidir.
sinan çetin'in bir televizyon programında bastıra bastıra söylediği saçma söz.
vucudunun hangi bolgesini kullanarak bu tespiti yaptigi merak edilen insan soylemi.
neye gore iyi, kime gore iyi?
(bkz: akp den nefret ediyorum oyleyse solcuyum)
(bkz: tamam kriz var ama akp çok iyi) *
(bkz: çalıyor ama namaz kılıyor)
akpli değilim akp yi sevmiyorum daha önce de oy vermedim ama bu seçimlerde gidip oy vereceğim ve tek parti iktidarı olması için dua edeceğim.neden mi tabiki daha vizyonlu bir parti göremediğimden. 650 tl maaş 40 yapar
yarınını düşünen insan söylemidir.