bugün

malumunuz karakter sınırlamasından dolayı, açılmak istenen asıl başlık; akp chp mhp hdp harici partilere oy vericek sözlük yazarları.

merak ettiğim sözlük yazarlarıdır.

meclise girmesi beklenen bu dört partinin de bana uygun olmadığından dolayı bundan önceki seçimlerde yaptığım gibi boş oy atacaktım fakat bu seçimlerde barajı geçemicek fakat görüş olarak bu millete, devlete yararlı olabilecek, gelecekte iyi bir muhalefet olabilecek bir partiye oy vermeye karar verdim. şuan da aklımda birkaç parti var.

siz değerli uludağ sözlük yazarları, bu başlık altında meclise girmesi muhtemel dört parti harici oy vereceğiniz partilere nedenleri ile birlikte yazıp, bizi yeşillendiriniz.
Yine yeşillendi fındık dalları.
(bkz: Türkçü parti yoksa oyda yok)
(bkz: boykot var)
Hiçbiri değil rahmetli muhsin reis olsaydı ona verirdim şimdi kullanmıcam bile.
en mantıklısını yapacak yazardır. Her vatandaş böyle yapsa siyasi partiler vizyonlarını sürekli yenilemek durumunda kalır.
gelenekçi olabilir.
vatan partisine verecek yazardır.
hepar. ikna ettim 4 5 kişi hepara veriyoruz. mevcut meclis kalacağına en azindan diğer seçimler için umut olur. hani meclise gireceğinden değilde.
Kesin maldır babası'da maldır. Hatta aylecek mallardır.
Benimdir. Sehrimde 1000 küsür kişi ancak ona oy verir ama gönlüm onunla. Oyum tkp ye.
milliyetçi kesim: hepar.
solcu (halkçı, ecevitçi), liberal kesim: ldp
muhafazakar kesim: bbp

geri kalan herkes için: iş aş haydar baş.
Oyları boşa gidecek yazarlardır.
anadolu partisi derdim ama emine abla pek rahat davranıyor...
Benimdir. Akpye oy vermek zaten aklımın ucundan bile geçmedi şu zamana kadar. Chp ve Mhp başkanlarından dolayı kaybediyor diye düşünüyorum onlara da oy vermem başkanları değişmedikçe. Hdp pkk ile olan bağını kesmeden ki -çok zor- onlara da oy yok.
vatan partisi'ne oy verecek yazardır.
Vericem demeden vericek. Engel olmak imkansız.
farklı olma çabası içindedir. o partilerin kazanması günümüz şartlarında imkansız amk. boşa oy.
%3 ün çekilirse baraj o zaman işte o zaman gerçekten güzel partiler de çıkacak bu ülkeden inanıyorum. sağ mhp'ye sol chp'ye bağımlı kalmayacak. dindarlarda akp'ye deli gibi oylar sunmayacak sp, hepar, tkp tarzı partileri mecliste görmek içten bile değil.
refaha vereceğim .