bugün

şuan cnn de gözüme giren yazar.
Omurgasız canlıların bir türüdür.
hayatımda bu kadar, yalancı ve samimiyetsiz bir insan görmedim. herkesi aptal falan zannediyor heralade. dünyanın en zeki insanının o olduğunu düşünüyor. yazık lan. sinirimi altüst eden bir adam. yolda görsem suratına tükürürüm o derece..

an itibariyle cnn türk te nasıl bir yalancı ve samimiyetsiz bir adam olduğu görülebilir. gülüşünü s...
aydın doğan ın neyin karşılığında cnn e işe aldığını merak ettiğim adam.
kendisi hükümetin yandaşı değil yancısıdır.

ekleme: geçen sene bahadır baruter öyle bir ayar vermiştir ki yerinde olsam yazmayı falan bırakır, tibete gider kendimi arınmaya verirdim.
kendisini hiç sevmiyorum. cnn türk kanalındaki programında yayını paylaştığı gazeteciye işine gelmediğinde söz vermiyor lafını kesiyor.

-klasik bir akp'li.
idris naim şahin, serdar ortaç, mehmet ali erbil'le birlikte kariyer hedeflerime umutla bakmamı sağlayan, belki de memleketteki en yüzeysel gazeteci.
radikal de değil akit te yazması gereken şuursuz zat.
Bu kadar yandaşı ancak heybemde olurdu.
kendisi mantık dizgesi kuramama bakımından ödüle layıktır gözümde. fenerbahçe yönetim kuruluna girse sırıtmaz...
az önce cnn turk' te yalamıştır.
--spoiler--
Yazar Gertrude Stein'a sevgilisi soruyor:

"Gertrude, cevap ne?"

Stein cevap veriyor:

"Soru neydi?"

Ona benzemesin benimki de.

işin sonunda, umutsuzca en başa dönmüş gibi olmayalım yani.

Neticede, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül "Mesaj alınmıştır" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gezi eylemcilerine 'onları anladığını ve hak verdiğini' söyledi.

Ağaç nöbeti tutanlardan, polis gazına maruz kaldıkları için özür bile diledi.

Ama soru, hâlâ bütün azametiyle karşımızda duruyor:

Sokağın vermek istediği mesaj neydi?

Herkes kendince ne anladığını söylüyor.

Olayı; ağaç sevgisiyle başlayıp yönü saptırılmış bir şiddet, bir serseri vandalizmi, başıboş marjinal grupların taşkınlığı, anarşistlerin yakıp yıkması, yabancı parmakların sokağımızı karıştırması, siyasi muhalefetin kalabalıkları tahrik ve iteklemesi, aşırı uçların masumane duyarlılıkları kışkırtıp kötüye kullanması diye görmek mümkün.

Neresinden baktığınıza bağlı.

Fotoğrafını çekip o karede kimlerin olduğuna tek tek bakmak da var.

Senaryosu değiştirilen yazarı da görürsünüz orada. Fikirleri zararlı görüleni de, burun kıvrılıp beğenilmeyeni de.

Dizisi kaldırılan oyuncu, işine karışılan yönetmen, hatta bütün set ekibi orada.

Tiyatrosu kapatılmak istenen sanatçı da, kurgusu bozulan romancı da, çizgileri muzır bulunan mizahçı da, klibi müstehcen sayılan şarkıcı ve arkadaşları da orada.

Zararlı kabul edilen şarkıların söz yazarı, bestecisi ve çalgıcısı ile ahlaksız denilen esprilerin karikatüristinden sakıncalı gösterilerin şovmeni ve stand-up'çısına kimi ararsan orada.

Toplumu yozlaştırmakla, gençleri kötü davranış ve alışkanlıklara özendirerek ahlaki çöküntüye yol açmakla suçlananların hepsi orada.
Genç kızları baştan çıkaran kıyafetlerin tasarımcıları, sokaktaki açık saçıklığın sebebi modacılar dahi orada.

Yalnız onlar mı?

Envai çeşidiyle bütün kurbanları da.

Hangi birini saymamı istersiniz?

Mahzurlu kitapların okuru mu yok, genel ahlaka aykırı tiyatro oyununun seyircisi mi, malum dizilerin izleyicisi mi!

Sakıncalı esprilere güleni de, o gayri ahlaki şarkıları çalıp o yasak kliplerle şıkıdım şıkıdım oynayanı da orada.

Davranışları, giyim ve kuşamları uygunsuz bulunan gençler ve kadınlar, kötü alışkanlık sahibi babalarla birlikte hakeza orada.

Rahatça yazıp konuşamayan gazeteciler, köşesini kaybeden kalemler, şu ya da bu sebeple baskı gördüğünü düşünenler, sesini soluğunu duyuramayanlar... Onlar da orada.

Velhasıl kendini dışlanmış, yok sayılmış, bastırılmış, itilip kakılmış hisseden gayri memnunların cümlesi orada.

Kimi bankta yan yana oturma hakkı, kimi istediği gibi giyinme özgürlüğü, kimi metroda saygı görmek, kimi de içkisi yüzünden horlanıp aşağılanmamak için orada.

"Biz de varız" deme gereği duyanların, kendi fikri de sorulsun isteyenlerin, kaale alınmamaktan yakınanların hangi birini sorsanız orada.
Dönüp bir daha bakın, yoksa mesaj da orada değil mi?
--spoiler--
şu anki karşı gündem programında karşısındaki aslı aydıntaşbaş'a sürekli aşağılayıcı şekilde laf yetiştirip, küçümsemeye çalışan adamımsı, yandaş medyanın bir biblosudur. kadın gayet akıl ve mantık içeren konuşmalarla adamı çürütüyor bu kılıksız da " müsamere çocuğu gibisin ", " sen saygı sınırını oluşturmuyorsun " gibi boş boş konuşuyor.

karşısındaki hatunu kaldıramadan bir adam bu. herhalde karşısına çocuk koysanız onu da kaldıramaz. boş bir adam, yetersiz bir adam, akıl karşısında eli ayağı birbirine karışıp cevap veremeyen bir beceriksizdir.
bugünkü yazısında "sağımda ajda solumda hülya" diyerek yerini belli eden yazardır.
Aslı Aydıntaşbaş'ı savunacağım hiç aklıma gelmezdi sayesinde yaptım. Aslı gayet mantık çerçevesinde konuştuğu için verecek cevap bulamıyor ve korkudan küçümsüyormuş gibi görünmeye çalışıyor ama zavallılığı her halinden belli garibin.
tartışmasız, tartışmalarda tezleri çürütülmesine rağmen bunları kabul etmeyen tartışmacıdır.
Allah karisina sabir versin denilesice varlik.. Yalakalikta sinir tanimayan geveze gasteci. Bi nefes al aminakoim.
aslı aydıntaşbaş ile ortak yaptıkları programda iktidar partisini ölümüne savunan adamdır. aslı kendisine çok çok iyi tahammül ediyor.
bazen aslı ile ölümüne kavga ettikten sonra birbirlerine öyle bir bakış atıyorlar ki ateşlice öpüşüp barışma sevişmesine tutuşacaklar sanıyorum.
iktidar gücünü arkasında hissetmesiyle huzuru bulan şahsiyet.
zeka düzeyi sınırlı ve fakat yalama kabiliyeti üst düzeyde olan bir isim.
üzülüyorum zaten başarılı olan bir iktidarın bu ve bunun gibi yüzlerce yalama şahsiyetlerce çevrili olmasına,

bu arada zara ile evli olan şahsiyet.
mezarcı misali kadın boşanır boşanmaz sarmıştır kendisine.
Tayyip’in Başbakanlık’ta bir sözcüsü ve basın danışmanı vardı. Akif Beki isimli sözcünün görevi Tayyip’in kırdığı potları tamir etmek, “Yani öyle demek istememişti” deyip vaziyeti idare etmek, basını yönlendirmek ve gazeteci kovmaktı. Orada Tayyip’in sağ kolu olarak görev yapardı.http://sozcu.com.tr/2013/...-akifi-hurriyette-378467/
aydın doğan tarafından hürriyetin yandaş kefesine koyulmuş iktidar basıncısı.
''şike delilleri de palavra çıktı'' diyen insan.

bunu neye istinaden diyor dün başlayan yolsuzluk operasyonları üzerine...
şike de palavraydı, para alma görüntüleri falan komediydi bu başlayan operasyonlar da düzmece demeye getiriyor.

az sakin ol yeğenim.

en çok sen savunacaksın tayyip'i, akape'yi tamam.
şike olayına düzmece diyen adam. biz 3 temmuzdan beri diyoruz kimse dinlemiyor sen konuş az. evet.
bugünkü programda aslı aydıntaşbaş'la birbirlerine girmişler ve kirli çamaşırlarını meydana çıkmışlardır.