bugün

erken tanıda tedavisi mümkündür fakat agrılı ve acı veren bi süreci vardır
kemoterapi tek basına cözüm degildir ameliyattan sonra ilac almak daha kısa yoldur.
sanırım bende yine de allah korusun..6 gündür nefes darlığı ve akciğerlerde ağrı var.sigara içiyorum malesef.
bu hastalığa yakalanıp ölenlerin hepsi günde en az 1 paket sigara içenler!

edit. hiç sigara içmeyen bir kişi bu hastalığa yakalanirsa muhakkak pasif içicidir. sürekli olarak çok sigara icilen ortamlarda bulunmustur.
hayatinda hic sigara icmemiş 30 yasinda bir kiz metastaz sonucu hayatini kaybetti... insan gorunumunde melek derdiniz tanisaniz. insanlarla ilgili her konuda oldugu gibi bu konuda da "hepsi" diye bi genelleme yapamiyoruz.
ilk evrelerinde yakalamak çok önemlidir
teşhis konulurken daha eger vücut dayanabilirse kuvvetli bi kemoterapi uygulanması lazım
büyük bi hastanede tedaviye başlamak her zaman avantajdır kendinizi denek yaptırmayın.
dünyada en ölümcül kanser tipi. diğer organ kanserlerine göre daha sık öldürmesinin sebebi, en başta sigara ve diğer çevresel etmenlere maruziyetin fazla olması ve bundan en çok etkilenen organın akciğer olmasıdır. sık görülür, sık öldürür. karaciğer kanseri de en az akciğer kanseri kadar tehlikeli olsa da bu kadar sık görülmez.
Kendisi "bay ölüm "dür -ben daha akciğer kanserine yakalandıktan sonra kemoterapiyle bu meretten kurtulanı görmedim.

En az 6 kişi biliyorum -bu bayın ziyaret ettiği ... En çok yaşayanı teşhisten sonra 1 yıl 2 ay falan yaşadı.
Bu hastalığa yakalanan akrabam hastane yatağında gizli gizli sigara iciyodu.

Öldü zaten.
düzenli aralıklarla kontrole gitmek gerek..

kanser vakaları hepten grip vakalarına döndü..

kolonoskopi yaptırıp poliplere bile bakmak lazım..

akciğer olmaz, kolon kanseri olursun..

dikkatli olmak lazım işin özü..
Sabahattin amca...

Küçükken birinci sigarasını bize aldırır..

Sabahat hanım teyzeden gizli gizli içerdi..

Akciger kanseri oldu...

içmeye devam etti sonra bi gün oksijen tüpüne bağladılar..

O içmeye devam etti..

Olsijen tüpü ağzındayken sigarasını yakınca alev alarak öldü..

Sonuç olarak akciğer kanseri olarak kanserden ölmeyip yanarak ölen tek kişidir.. Sabahattin amca sene 1990..
sigarayı az içerseniz yakalanmayacağınız hastalık.
En acılı ölümlerden biri.
Sigaraya bağlı ortaya çıkan türünün oldukça agresif seyrettiği kanser.
en azından gırtlak kanseriyle birlikte korunmanın nispeten daha kolay olduğu bir durum.
çok yüksek oranda aktif ve pasif dumana maruz kalanların ve de termik santral çevresi gibi havası çok kirli yerlerde yaşayanların kaderidir.
allah tüm insanları kanserden, dermanı olmayan hastalıklardan kourusun .
Hani her kanserin farklı renkte kurdelesi var ya akciğer kanserinin kurdelesi yok. Kendi kendimize yapıyoruz çünkü genelde.

Kanserlerin en dışlanmışıdır.
Tedavimiz haziran ayında bitti. Tam yanıt aldık. Şimdi ikinci 4 aylık kontroldeyiz. ilki temiz geldi, yarın 2.nci kontrol sonucunu alacağız. Umarım tertemiz çıkar.
o kadar yaşar mıyım bilemem ama 70'i görürsek bir çoğumuzun ölümü akciğer kanseri olur.
sigara içmeye devam edersen ölmeden önce tanışırsın.
Bir abim (kuzen) bu hastaligin pençesinde metastaz belasi da var allah sifa versin.
Hayatında damla alkol almamış, bir nefes sigara çekmemiş insana bile musallat olabilen kanser türü.

Erken teşhis hayat kurtarır. Evet!
40 yaşında bisiklet yarışçısı kadını almıştır - demek ki hepimizin başındaki bi beladır. Gerçek bir o. Çocuğudur - resmen aklı falan vardır - nasıl sinsi olunabiliniyosa o kadar sinsidir.

Kanlı öksürmeye başladığın zaman en fazla 6 ay yaşarsın. Ondan önce en ufak bi belirti göstermez bu adi.
şimdi size burada sigara akciğer kanseri yapiyeeeahhh demek istemiyorum ama yapıyor.

dün hastanedeydim, çok sevdiğim ahmet abim'in yanında..

doktor pet sonucuna bile bakmadan karaciğerinde ki kanserin tek nedenin sigara içiyor olması dedi. dikkat
buyurun karaciğer diyorum. sıçramış ! sıçramakla kalmamış karnının 4 de biri komple tümör.

akciğer kanseri çok büyük bir orospu cocugudur. öyle ki bu kanser türü kendisini gizler. ve hatta vücutta başka hastalıkların belirtilerini ortaya çıkartacak hormonlar salgılar, salgılatır. yani siz akciğerinizde bir sorun olduğunu asla düşünmezssiniz çünkü midenizde yanma vardır, yada sırtınızda ağrı veya boğaz enfeksiyonu vardır vs...
ahmet abinin 2 saat acılarını dindirecek olsanız size bütün bir servetini verirdi inanın.

akciğer kanserinin en büyük ana nedeni sigaradır. yapmayın sigarayı bırakın arkadaşlar.
sigara sadece kanserin riskini artırır..

direkt sebebidir denilemez öyle pattadanak diye..

ha bunu söyleyebilirler çünkü herkez tarafından kabulü ve onayı kolay bir durum..

hayatında sigara, alkol vs hiçbir şeye bulaşmamış bir insan dahi cayır cayır türlü türlü kansere yakalanabilmekte..

deli dana gibi alkol-sigara kullanımı olanlara da hiç uğramayabilmekte..

bilinen en net gerçek sigara içen bireyin kanser olması riskinin artıyor olmasıdır..

gerisi fasa fiso..
hastalıklar piyango gibidir. yaşam tarzını değiştirerek kurtulamazsın. ancak biraz erteleyebilirsin. aids gibi çevresel faktörlerin etkili olduğu hastalıklar dışında hiç bir şey hastalığa başlı başına neden olmaz.
eksileyen cahiller, ben 2,5 yaşındaki yeğenimi lösemiden kaybettim. bu çocuk dünyadaki 2 yıllık ömründe kanser olacak ne yapmış olabilir söyleyin hele?
onca bilim adamı kansere neyin sebep olduğunu yıllardır bulamamışken, bir doktorun çıkıp da "aha akciğer kanseri, aha sigara içiyor, vallaha buldum nedenini" demesi çok garip. nobel ödülünü haketmiş o doktor. bu kadar basit mi la bu işler?