bugün

League of Legends kahramanı. Caster öldürme üzerine yapılmış karakterdir. Hybrid build ile muhteşem spell vamp ve lifesteal a sahip olur.
açtığı daire içinde görünmez olabilmesiyle ünlü league of legends karakteridir.
tam bir carry düşmanıdır. kasmış-kasmamış bütün carryleri böcek gibi ezmesiyle ünlüdür. tabi bir adet darius, sion, volibear gibi elemana gank yapmaya çalışırsa başarısız olur.

carry, az canlı elemanlar, kaçmaya çalışanlara karşı tam bir avcıdır.

not: early gameda counterları;

fiora
nidalee
kassadin
fiddlesticks
talon

bu elemanlara karşı earlyde dikkatli oynanması gerekir. bir adet trinity force veya hextech çıktıktan sonra ver elini penta kill.
master yi ve * jax ile birlikte oyunda "kaçılamayan" karakterlerden birisidir ancak oyun başlarında pek etkisi yoktur, full ap veya hybrid * kasılırsa coşar.benim önerim full ap gidin *
full ap rune + masteries + item ile mükemmel olan karakter.
Q skill burst'u tavan yaptığı için early game'de bile mükemmeldir. ama siz yinede zorlandığınız karakterlere karşı 6 lwl'e kadar bekleyin.
bu champ ile kaçmanızda kolaydır,kovalamanızda. vayne'den bir kaçışım vardı, youtube'a atılmıştı video'su. evlere şenliktir. resmen dalga geçmiştim.
5 bot alın arkadaşım. ne derlerse desinler. 5 botunuzu alın siz. sürekli hareket halinde olun. 9 lwlden sonra kesinlikle lane'de sabit kalmayın.
league of legends oyununun en sevdiğim champidir. assasin sınıfındadır ve squishy karakterlerin kabusudur. düzgün bir comboyla adc'yi 2 saniyede ortadan kaldırabilirsiniz.

tanklara karşı çok etkili değildir.

W skill'i düşmanı resmen çıldırtır ve size kaçmak için fırsat sağlar.(vision varsa sıçmanız muhtemeldir)

mantığını anladığınızda kullanmaktan vazgeçemeyeceğiniz, mükemmel zevkli bir heroya dönüşür.

ultinizi düzgün kullanırsanız en olmadık anlarda bile kaçabilirsiniz.
ultisiyle ezreal'ın q yeteneğinden kaçıp yarım olan canını bitirdiğim league of legends karakteri. 2000 cana kadar olan karakterleri parçalar. lich bane, rabadons death cape, hextecks gun blade itemlerini toplayınca lanede durmaya gerek yok. zaten mana ihtiyacıda olmayan karakter ölüm canavarına dönüşüyor. 6 levelden itibaren top bot gezintisine çıkıp, bütün herkesi öldürüp lane ine geri dönebilecek mükemmellikteki hero. efsanesi merak konusu...
Silver'da tam bir eloboost olan lol şampiyonu. Silver 3 promoda iken ilk macimi atmadan once oturup düşündüm 'ben ne kullansam da bu ligde oyunu kolayca domine etsem' dedim ve akaliyi satin aldim. Zed oynadigimda ya zhonya ile yada g.a ile counterlaniyordum ve zedin fighttaki gorevini bilmeyen oyuncular sayesinde 15-0 bile gitsem oyunu veriyorduk. Ama akali oyle degil, ulti cd 2 saniye. Arka arkaya bana 10 win aldirdiktan sonra degerini anladim, 'kolay bir hero' dedigimi hatirliyorum ama hicte oyle degil, early 6 lvla kadar bir eziyet zaten, kendi farminiza bakiyorsunuz 20, karsisi 40 a dayanmis bile, mid ve late de cok hizli ve keskin dusunup hamle yapmak gerekiyor, saniyede eriyorsunuz. Velhasil, Bronze dan elise sayesinde ciktim, silverdan da beni bu cikaracak sanirim. Bu arada lanede zorlandiysaniz ve rakip pink alip lane in ortasina atti ise, sizde pink alin, beyin bedava.
edit: 6 lvla kadar eziyet lafımı geri alıyorum, hallice bir ustalaştıktan sonra eger karsıda zed gibi bir assasin yoksa ulti olmasada olur diyebiliyorsunuz. istisna dışında 6 dan önce cogu oyunda farm bile yaptırmıyorum rakibe. ha tabii roam başladı mı o ulti şart.
kennen ve shen ile birlikte kinjutsu kurallarını korur, oyunda tek başına iş yapabilen başa bela bir şampiyon.
bir adc nin korkulu rüyası. Master yi ile caitlyn ile baş eden ben akali karşısında tek vuruş yapamadan gidiyorum. Kaçamıyorsun da. Acil nerf yemeli.
solo q da iş yapan hero. o da gold a kadar. gold 1 den sonrası oynatmıyor akaliyi. ne kadar kasarsan kas, morgana nın q suna bakıyor işi. çok kırılgan. roam yaparsa oyunu erken bitirme özelliği bulunmakta. o riske girilir mi? bilemiyorum doğrusu.
Platine kadar (bkz: elo boost)
Suan meta disi diyenlerin bolca oldugu hero. Bronz 4 kuzenimi bu hero ile silver1 e tasimisligim vardir gecen sezon fakat her ligde oyunu alm as k icin le blanc.
Oyunun en iyi mid herolarından biridir. Adcler için korkulu rüya.
ilk penta attığım herodur. hextech altıpatlar iteminden sonra ilah olunmasıyla bilinir.
splash art'ı değişmiştir.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/akali-684804/
Kanli ay akali:
görsel
en çok oynadığım ve en sevdiğim şampiyondur kendisi.
Kendisini çok severdim taaki reworkleneceğini öğrenene kadar mainlemeyi düşünüyordum ama vazgeçtim.
rework halini buradan bulabilirsiniz.

https://tr.leagueoflegend..._medium=OverviewTier2Pos1
Eski seksi yeni kezban.
Akaretler'de bulunan, leziz hamburger yapan mekan.
Eskiden en sevdiğim fakat yeni sürümünün yüzüne bile bakamadığım League of legends karakteri. Genellikle mid lane'de oynanır.
oynarken çok zevk aldığım suikastçı.

görsel